x-kom hosting

Zliczanie wystąpień określonej wartości - EXCEL

Niko2000
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,
Potrzebuję stworzyć funkcję, która podliczy mi ile jest takich wyników, które spełniają 2 warunki. Tak jak [url="http://office.microsoft.com/pl-pl/excel-help/zliczanie-wystapien-okreslonej-wartosci-HP010070480.aspx#BMcount_how_often_multiple_text_or_numb"]w przykładzie Microsoftu[/url], porzebuję zliczyć ile jest pozycji z tabelce, które mają i jedną rzecz i drugą określoną przeze mnie. W tym przykładzie wykorzystują funkcję:
[b]=ILE.LICZB(JEŻELI((A2:A11="Południe")*(C2:C11="Mięso");D2:D11))[/b] (Liczba sprzedawców, którzy sprzedali mięso w regionie Południe)
W miejsce [b]A2:A11[/b] zaznaczam kolumnę, w których ma wyszukiwać hasła z cudzysłowu. W miejsce [b]C2:C11 [/b]robię to samo z drugim. Zastanawia mnie tylko którą wartość muszę podać w miejscu oznaczonym w przykładzie jako [b]D2:D11[/b]. Która kolumna musi byc to zaznaczona?

maxsp2
komentarz
komentarz

[b]JEŻELI[/b]([b]test_logiczny[/b];[b]wartość_jeżeli_prawda[/b];wartość_jeżeli_fałsz) -czyli coś co nie jest zgodne ani z tekstem logicznym ani z prawdą.

Chyba tak mi się wydaje ale po testuj i w końcowej wpisał bym test- może wyjaśni jak to interpretować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.