x-kom hosting

[rozwiązany]zasilanie Monitora..

JaczaQ
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Mam monitor, który ma zasilanie podpinane do zasilacza a nie do gniazda sieciowego. Czy można by zrobić tak aby podłączyć go bezpośrednio o sieci??

Z góry thx! :)

JaczaQ
komentarz
komentarz

I to wszystko?? Ja nawet mam jeden taki kabel, ale bałem się, że cos się spali...

mikrus
komentarz
komentarz

no to wszystko :) wymieniasz kabel zasilający monitor<>komputer, na kabel monitor<>gniazdko.

JaczaQ
komentarz
komentarz

Ciekawe po co wymyślili takie dwa rodzaje ...

mikrus
komentarz
komentarz

mniej wtyczek. ale na chłopski rozum kiedyś był potrzebny mniejszy pobór prądu przez podzespoły kompa i można było pobrać prąd z zasilacza teraz od tego się odchodzi i w zasilaczach jest tylko jedno wejście, a monitor oddzielnie.

(uwaga niepoparte żadnymi badaniami :D:D)

Gość
komentarz
komentarz
można było pobrać prąd z zasilacza

Nie do końca tak, w zasilaczu jeszcze przed bezpiecznikiem wyjście zasilania na monitor jest zmostkowane z wejściem zasilającym. Oznacza to, że zasilanie wchodzi jednym przewodem i jest od razu przekazywane na drugi przewód bez użycia samego zasilacza. To tak jakby rozgałęziacz analogiczny do zwykłego przedłużacza.

JaczaQ
komentarz
komentarz

Ok znalazłem w domu stary kabel. Czy to na taki mam wymienić??http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d58fbbae8cf4e8b6.html

Gość
komentarz
komentarz

Dokładnie na taki.

JaczaQ
komentarz
komentarz

Ok działa :)

Dzięki :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.