x-kom hosting

Sprawdzenie Mobo

webber
utworzono
utworzono

witam. dostałem dzisiaj starą uzywaną płyte (ECS K7S5A) i chcialbym zapytac czy jest mozliwosc sprawdzenia, czy płyta jest poprawna zanim włoże procka i inne podzespoly? nie chcialbym nic popalić.

pozdrawiam, scp

Gość
komentarz
komentarz

Nie sprawdzisz płyty bez włożonego procka. Jedyna możliwość, to jej dokładne obejrzenie i wizualne stwierdzenie, czy na płycie nie ma spalonych elementów. Węch także może w tym pomóc - należy obwąchać płytę, bo spalona elektronika wydziela specyficzny zapach. Nic więcej nie zrobisz.

webber
komentarz
komentarz

obwąchanie to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem :-P wizualnie wszystko jest chyba ok, kondensatory i cała elektronika wygląda w porządku więc chyba faktycznie zostało mi tylko odpalenie z procem, dzięki za pomoc

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli płyta jest niewiadomego pochodzenia zalecam za pierwszym razem włożenie najtańszego procka - do płyt na socket A używam Durona 600 - dostałem go za darmo i nie szkoda go stracić.

olej3232
komentarz
komentarz

Możesz jeszcze podpiąć kartę diagnostyczną, wtedy nie będziesz musiał podłączać proca, a karta wyswietli Ci czy komputer ma wszystko ok z napięciami i czy poprawnie przeszedł testy BIOS-u, ale nie wiem na ile można zaufać takim kartą.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.