x-kom hosting

[Rozwiązany]Jaka Dystrybucja?

Droicyn
utworzono
utworzono

Mam pytanie =] zastanawiam się jakiego linuxa wybrać?Zastanawiam się między Fedorą a Ubuntu! Czy moglibyście napisać który polecacie i dlaczego? pozdro =]

Kurzun
komentarz
komentarz

Jeżeli jesteś początkujący to Ubuntu bo będzie Ci łatwiej. Jeżeli znasz trochę lina to Fedora.

Kamix
komentarz
komentarz

Ja wepchnę swoje zdanie :) Pewnie mnie zaraz potępią, ale nic tam :P

Szczeże polecam ci openSuSE :) 4 października wyszło 10.3, jest naprawde łatwe w obsłudze i przytym rozbudowanie.

Według mnie - jest DVD 4GB, ale jak dużo siedzisz na kompie to tylko ściąganie w tle ustawisz.

Instalacja łatwiejsza od Windowsa :)

Polecam...

PS. Niewiem co wy w tym Ubuntu widzicie...

Droicyn
komentarz
komentarz

Ale czy ten opensuse bedzie dobry dla mnie ? Ja tak naprawde dopiero zaczynam swoja przygode z linuxem.

olej3232
komentarz
komentarz

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Linux-em to podobnie jak poprzednicy polecam Ubuntu lub Kubuntu.

Kamix
komentarz
komentarz
Ale czy ten opensuse bedzie dobry dla mnie ?

Moim zdaniem Tak :)

Zarov
komentarz
komentarz

Będzie na pewno dobry, ma Yasta2 co jest czymś jak Panel Sterowania, by używać tej dystrybucji nie trzeba mieć dużej wiedzy na temat Linuksa.

Przemek
komentarz
komentarz

Ja tez zaproponuje Ubuntu.

Sporo sie na tej dystrybucji nauczysz i bedziesz mogl przesiasc sie na inna z jakims zapleczem informacji.

Suse wg. mnie to typowy klikacz jak Windows.

Ja rzuciłem sie na gleboka wode.

Prosto z Windowsa XP na Debiana Etch (Obecnie Lenny).

I jakos z pomoca innych sobie radze.

Kamix
komentarz
komentarz
Suse wg. mnie to typowy klikacz jak Windows.

Jak chcesz może być klikaczem, ale nie musi... To jest dobre, możesz wszystko wykonać manualnie jak i klikaniem :)

Pozdrawiam

Zarov
komentarz
komentarz
Jak chcesz może być klikaczem, ale nie musi... To jest dobre, możesz wszystko wykonać manualnie jak i klikaniem

Tak, ale po instalacji masz w większości skonfigurowany system i potem inni to odkręcają a inni nic nie uczą. Tu już można dużo o tym pogadać.

Takie rozmowy możemy kontynuować w tym temacie:

http://www.forumpc.pl/-Jakiego-Linuxa-wybrace-t38.html

A tu poczekajmy aż autor da znak życia.

Droicyn
komentarz
komentarz

Długo się nie odzywałem. Sorry. Czytałem to porównanie fedory z ubuntu i jakoś bardziej podoba mi się fedora, ale większość poleca ubuntu. I szczerze mówiąc nadal nie wiem, który wybrać ;/

Zarov
komentarz
komentarz

http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/

Zrób sobie quiz, może to Ci pomoże.

localh0st
komentarz
komentarz

Polecam Ubuntu. Miałem kilka innych, na razie mam Ubuntu 7.05 i nie narzekam. Wszystko bardzo dobrze chodzi, nie ma żadnych problemów (od kiedy zainstalowałem system, a jest to już miesiąc).

PS. Niewiem co wy w tym Ubuntu widzicie...

Tego czego nie ma w Suse. ;) Czyli szybkości, możliwości, doskonałego menadżera plików i popularności (chyba żaden Linux w tym czasie, nie dorównuje Ubuntu).

Zarov
komentarz
komentarz
popularności (chyba żaden Linux w tym czasie, nie dorównuje Ubuntu).

Według rangingu na DistroWatch.com PCLinuxOS wyprzedził Ubuntu, zresztą już dawno :P

Właśnie, możesz też spróbować PCLinuxOS :)

http://jakilinux.org/linux/pclinuxos/

Droicyn
komentarz
komentarz

A gdybym zainstalował ubuntu, to co byście polecili aby nauczyć się go obsługiwać. Chyba jednak zainstaluje ubuntu. A jeszcze mam jedno pytanie czy pracodawca patrzy na jakies linuksy niechetnie a na inne bardziej tak zadowolony jest ze ktos ich uzywal itp ? czy poprostu linuks to linuks i tylko to sie liczy? nie wazna dystrybucja. =]

olej3232
komentarz
komentarz

Wszystkie Linux-y są łatwe w obsłudze, z konfiguracją jest troszkę gorzej, bo ludzie przyzwyczaili się do Windowsa i klikania Dalej, Dale,j Dalej, OK. Myślę że pracodawca nie patrzy na Dystrybucję Linux-a którego używasz!

Ja również na początek polecam UBUNTU, Wszystkiego co będziesz potrzebował dowiesz się na oficjalnym forum, lub od nas! :)

shycat
komentarz
komentarz

ew. Mandrake jest tez latwy w obsludze

Droicyn
komentarz
komentarz

dobra to będę instalował Ubuntu. Dzięki za pomoc =] pozdrawiam. A na pewno będę o coś jeszcze pytał :)

Zarov
komentarz
komentarz
co byście polecili aby nauczyć się go obsługiwać

Grzebać, psuć i jeszcze raz grzebać. Tą metodą dojdziesz do sukcesu, nawet jak zespujesz to od nowa.

Oczywiście psuć jako uczyć.

Droicyn
komentarz
komentarz

i jeszcze jedna sprawa;p skąd sciągnąć ubuntu i jaką wersje???;p

Droicyn
komentarz
komentarz

dzieki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.