x-kom hosting

Problem Z Dodatkowymi Pamieciami.

virtus
utworzono
utworzono

Witam

Mam mały albo i wiekszy problem. Dokupiłem sobie 2 dodatkowe kości pamieci Kingstona 512 (KVR400X64C3A/512). W kompie mam juz dwie takie same w dualu (jedyna różnica to kraj produkcji). Kiedy podłączyłem te dwie dodatkowe komp sie nie włacza. Nawet bios nie startuje. Nie ma zadnego dżwieku. Ewentualnie probuje bootowac z dyskietki lub plyty. Nie wiem o co chodzi. Specjalnie kupilem identyczne kosci pamieci a tu lipa. Dodam ze pojedynczo wkładałem te nowe kości i kazda sie uruchamia tak jak trzeba.

Moja konfiguracja

Asus A8N-E

Athlon 64 3000+

1 GB DDR (2x512) Kingston (KVR400X64C3A/512)

Asus GeForce 6600GT Extreme

Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W

2 dyski, nagrywarka

Prosze o podpowiedzi :]

dar55
komentarz
komentarz

a w które banki wkładasz ram ? włóż w jednakowy kolor

virtus
komentarz
komentarz

W kazdy sposób. Taki tez probowałem. Jak włązylem dwie nowe obok siebie - czyli nie dual to pojawil sie ciągły beep.Teraz jestem na 2 nowych. Jak dolozylem 2 stare to slychac jeden dlugi i dwa krótki dzwieki. Wychodzi ze to błąd pazystości ram. Ale dlaczego??

dar55
komentarz
komentarz
czyli nie dual to pojawil sie ciągły beep

to chyba masz większy problem , jedyny test to załatwić jednakowe ramu na chwilę i czy pójdzie ci dual , jeżeli nie to płyta walnięta

virtus
komentarz
komentarz

Właczylem ustawienia pamieci w biosie na auto i poszlo. Tylko dziwne bo te pamieci to 400 a w auto przestawilo mi na 333. I teraz smigają. Tylko dlaczego jak przestawie na 400 recznie to juz nie wstaje. ale jak wezme tylko dwie kosci te nowe albo stare to chodzą na 400... ja nie czaje...

jak jest na 400 to wywołuje błąd parzystości

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.