x-kom hosting

Xeon

Xilomion
utworzono
utworzono

Jakby się pracowało na Xeonie, tak z ciekawości pytam... co za różnica on czy C2D. BEZ KRĘCENIA!

Fallen
komentarz
komentarz

Wiecej cache napewno, wieksza cena;) Nie wiem jak jest w przypadku Intela ale swojego czasu w AMD Opterony wymiatały pod względem OC;) i mialy wiecej cache niz zwykle A64 + ten OC czyli byly szybsze :)

Xilomion
komentarz
komentarz

Czytanie ze zrozumieniem! BEZ KRĘCENIA!

Kurzun
komentarz
komentarz

Bez kręcenia to brałbym C2D. Jeżeli oc to Xeon oczywiście.

Gość
komentarz
komentarz

Xeon to już stara konstrukcja. Wyśmienicie nadaje się do zadań serwerowych, ale serwery nie przetwarzają tyle danych co kompy do gier. W większości jest to obsługa dysków twardych i wymiana danych. Ja polecam C2D.

  • 1 rok później...
symbiot
komentarz
komentarz

Witam mam pytanie co do tego procesora. Czy faktycznie jest on w praktyce tak potężny?

Słyszałem opinie ze jeden taki jest mocniejszy od Quada o tej samej mocy.

A tutaj jest ich 2.

Chodzi mi głównie w odniesieniu do gier

Jakby co to Chipset płyty głównej: Intel E7525

Chciałbym prosić o opinie bo mam opcje kupienia ich za w miare niedużą cene (niedużą w stosunku do tego ile normalnie kosztują)

2000zł razem z 1GB ramu PCI-E ATI Radeon X600 128MB zasilaczem: 650W DVD dyskie 80gb i obudową.

Zdaje sobie sprawe że kości trzeba dokupić i karte wymienić ale o tym będe troche później myślał.

Jeżeli nie ten procek to wyczytałem że C2D E400 jest dość polecany do gier. Też byście go polecali?

swirek
komentarz
komentarz

wyczytałem że C2D E400 jest dość polecany do gier. Też byście go polecali?
Tak, to swietny procek, bardzo wydajny w grach i doskonaly do OC.
rafalluz
komentarz
komentarz

Obecne Xeony to architektura Core 2, mają odpowiadające taktowania, cache i procesy technologiczne desktopowym wersjom. Różnią się TDP oraz tolerancją napięć.

np Xeon X3220 ~= Q6600, X3110 ~= E8400.

Więc przy codziennej pracy bym się rewolucji nie spodziewał, zwłaszcza, jeżeli nie masz wiele RAMu i b. szybkiego dysku.

Quantum
komentarz
komentarz

Tak jak powiedziano powyżej lepszy jest C2D. Dlaczego?

A dlatego, że są teraz dużo lepsze modele, po drugie jak powiedział Bizon xeon to star architektura.

symbiot
komentarz
komentarz
Tak jak powiedziano powyżej lepszy jest C2D. Dlaczego?

A dlatego, że są teraz dużo lepsze modele, po drugie jak powiedział Bizon xeon to star architektura.

Czyli mam rozumieć ze prezentowane przezemnie 2 Xeony za nic nie równają się C2D E400 i nie opłaca się ich kupować?

(Chce się porpostu upewnić bo znajomy zapewniał mnie poprostu że są diabolo szybkie,a niechce wydać kasy na marne)

np Xeon X3220 ~= Q6600, X3110 ~= E8400.

Sorry nie rozumiem troche tej zależności :P

~ ma oznaczać że jest prawie równy?

Masz namysli w tej zależonosci o 2 Xeonach tak?

A i który z tych Xeonów o których wyżej piszesz to ten prezentowany przezemnie?

I myślicie ze na ile wystarczy taki E400?

rafalluz
komentarz
komentarz
Czyli mam rozumieć ze prezentowane przezemnie 2 Xeony za nic nie równają się C2D E400 i nie opłaca się ich kupować?

(Chce się porpostu upewnić bo znajomy zapewniał mnie poprostu że są diabolo szybkie,a niechce wydać kasy na marne)

Sorry nie rozumiem troche tej zależności :P

~ ma oznaczać że jest prawie równy?

Masz namysli w tej zależonosci o 2 Xeonach tak?

A i który z tych Xeonów o których wyżej piszesz to ten prezentowany przezemnie?

I myślicie ze na ile wystarczy taki E400?

Potraktuj ten znak w kontekście początku mojego posta np.

Xeon 3220 i Q6600 mają:

-taką samą architekturę (oba to Kentsfieldy, czyli 4 rdzeniowe Core 2 65 nm),

-takie same taktowania,

-tyle samo cache.

Różni je głównie tolerancja napięć i temperatur.

BTW nie kojarzę żadnego procka E400. Masz na myśli E4300, E4500, E4700 albo E8400? A może coś innego?

symbiot
komentarz
komentarz
BTW nie kojarzę żadnego procka E400. Masz na myśli E4300, E4500, E4700 albo E8400? A może coś innego?

Zgubiłem 8 chodziło o E8400 3GHz

Ok a co sądzicie o całym zestawie który skompletowałem , niewiem czy nie powinienem tego gdize indziej napisać. Jak co to sorry.

pł. główna - Asus P5K-VM - 269zł (Zeleży mi zeby można było w nią wsadzić jakieś wyższe procki później i zeby zintegrowana karta dźwiękowa była w miare przyzwoita i możliwie jak najlepiej się na tym nagrywało gitary itp choć to drugie nie jest priorytetem)

procek - czytałem że do gierek najlepszy jest Core 2 Duo E8400 3Ghz - 639zł

Ram - OCZ DDR2 4GB (2*2GB) 1066MHz Platinum EPP CL5 340zł

Karta Graf. - Myślalem o jakimś Radeonie HD4850 512mb ale jest ich duzo i gubie się w tym Niewiem np czym się różnią Palti od Sapphire ten sam model a różnica w cenie 200zł

Dysk Seagate 500GB 219zl

Tu jeszcze chciałbym zapytać o dyski podłączane prez usb ile takie 500-setki kosztują i czy pracują równie szybbko co takie normalne? Ewentualnie ile kosztują takie USB 80Gb bo nie moge znaleźć

Zasilacz - jakiś 500/650W koło 300zł

swirek
komentarz
komentarz

pł. główna - Asus P5K-VM
Zmien na Asus P5K PRO
Ram - OCZ DDR2 4GB (2*2GB) 1066MHz Platinum EPP CL5 340zł
Zmien na 2x2 A-Data Extreme 1066MHz (albo na 800MHz roznicy w codziennym uzytkowaniu nie odczujesz a tansze :))
Karta Graf. - Myślalem o jakimś Radeonie HD4850 512mb ale jest ich duzo i gubie się w tym Niewiem np czym się różnią Palti od Sapphire ten sam model a różnica w cenie 200zł
Moze taki PowerColor poza tym zajrzyj do Polecanych kart graficznych w dziale Obraz i grafika.
Dysk Seagate 500GB 219zl
OK
Tu jeszcze chciałbym zapytać o dyski podłączane prez usb ile takie 500-setki kosztują i czy pracują równie szybbko co takie normalne? Ewentualnie ile kosztują takie USB 80Gb bo nie moge znaleźć

http://www.apollo.pl/store/b64:ZHlzayB1c2I=

Zasilacz - jakiś 500/650W koło 300zł
Corsair HXEU520 520W
symbiot
komentarz
komentarz

Jeżeli już jesteśmy przy tych prockach to jeżeli mam wybór C2D E8400 3Ghz albo C2Q Q6600 ,24Ghz to który się bardziej opłaca brać?Cena mniej więcje jest podobna (różnica 59zł)

Chciałbym jeszcze spytać w czym lepsza jest Asus P5K PRO?

  • 3 tygodnie później...
mlody354
komentarz
komentarz (edytowane)

Na twoim miejscu nie kupował bym zasilacza 650W nie ma sensu przy SLI potrzebujsze 550W zejdź na jakiś tańszy a weź karte lepszą taka 650to psa z budą pociągnie 9800gt minimalna moc 450W taki też bym Ci doradzał

//A date ostatniego posta widzial? Za nastepny odkop poleci warn

//swirek

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.