x-kom hosting

Kilka sugestii na temat forumpc.pl

djmakus
komentarz
komentarz

1. Ceny zmieniają się z dnia na dzień, dlatego w grudniu zmieniłem podejście w przypadku "Zestawów" i powstało magiczne słowo "Zestaw [b]za około[/b]..." ;) Każdą zmianę lub uwagę co do polecanych najlepiej pisać na PW danego moderatora działu. Co do głośników....tu problemem jest personel :E (nie wspominam, że link prowadzi do Techfanatyka i to teoretycznie tam powinieneś pisać w tej sprawie :P )

2. Nad laptopami się zastanawiamy....po targach CES jest duża szansa na przygarnięci kilku świeżych modeli i ewentualne stworzenie "polecanych". Na chwilę obecną sporo modeli jest właśnie wycofywanych z powodu targów CES. Co do reszty podzespołów....ja nie mam zdania w tej sprawie.

3. Jesteśmy właśnie w trakcie noworocznego sprzątania poradników. Każda wskazówka co jest nie tak się przyda. Co do przyklejonych - ja bym wywalił połowę, no ale sam nie decyduję na forum ;)

Igorrodz
komentarz
komentarz

Bardzo dużo jest roboty z 'polecanymi'. Wiem, bo sam brałem czynny udział w tworzeniu 'polecanych zestawów komputerowych'. Więc jeśli chciałbyś się zająć aktualizacją lub stworzeniem jakiegoś tematu z serii 'polecane' to prosimy bardzo - każda taka inicjatywa jest mile widziana.

trusiaczek
komentarz
komentarz (edytowane)

Proponuje powolac ekipe, ktora na bie[color=#FF0000]ż[/color]ąco bedzie aktualizowac polecany sprzet. Ich korektą/sprawdzeniem zajmą sie nasi turkusowi z infobit.pl To troche odciazy ich prace, a zwyczajny user na tym zyska.

Badz temat, gdzie beda propozycje polecanych zestawow /komponentow. Ich weryfikacja rowniez ktos moze sie zajac.

djmakus
komentarz
komentarz

[quote]Ich korektą/sprawdzeniem zajmą sie nasi turkusowi z infobit.pl[/quote]
tych turkusowych jest 4, z czego Neakana raczej odpada pod względem merytorycznym, z czego Jakob i y0ddh4 mają przerwę urlopową a sam Lipton nie ogarnie całego sprzętu :)

[quote]Badz temat, gdzie beda propozycje polecanych zestawow /komponentow. Ich weryfikacja rowniez ktos moze sie zajac.[/quote]
to ciekawy pomysł: "Polecany sprzęt - wasze pomysły i opinie" gdzie każdy user będzie mógł zabrać głos w sprawie przedstawionego przez nas sprzętu polecanego

Alron
komentarz
komentarz

[quote name='szagus' timestamp='1325944307' post='1414156'] 1. Częstsza aktualizacja polecanych. [/quote]

Z tym sie zgadzam, nie mniej jednak licz sie z faktem tego, ze to wymaga pracy. Osobiscie moglbym sie zajac polecanymi zestawami, czy grafikami (do zasilaczy nie podchodze - znam teorie, moge potestowac, ale za malo ich mialem w reku, aby nie pominac jakiegos naprawde sensownego przy ocenianiu. Podobnie z obudowami.).

[quote name='szagus' timestamp='1325944307' post='1414156'] 2. Więcej polecanych! [/quote]

To wymaga naprawde sporej pracy i wiekszej ekipy. Pojawiaja sie tez tutaj problemy potocznie znane jako "Zastosowanie sprzetu" - szczegolnie w przypadku laptopow.

[quote name='szagus' timestamp='1325944307' post='1414156'] 3. Uporządkowanie / aktualizacja przyklejonych tematów, poradników itp. [/quote]

Zglaszaj takie przypadki do snipa, czy innego madrego czlowieka - zglosilem mu nieaktualnosc regulaminu, dwie-trzy minuty i bylo poprawione.

Ogolnie gratuluje pomyslow, bo sa jak najbardziej trafne, jednak problemem jak niemal zawsze jest brak chetnych rak do pracy. Jak juz slusznie zwrociles na to uwage - tutaj wszystko jest nieodplatne, wiec nawet gdyby snip, necik, czy daniel chcieli zmusic ludzi do pracy, to nie maja do tego zbytnio mozliwosci.

Jak mozna sobie poradzic z tymi problemami:
1. Zatrudnic kolejne osoby do pracy.
2. Zrobic z tego forum calkowicie komercyjna placowke.
3. Ladnie rozdzielic dodatkowa prace miedzy osoby mniej obciazone i sprobowac powolac kilku VIPow spowrotem na HD/Moda.
4. Napic sie herbatki.

Co do rozwiazania 1 - problemem jest sprawdzenie tych nowych osob. Przeciez nie ustanowicie jako helpdeska jakiegos przemalla98, ktory probowal wrzucic i7 3930K to plyty na X58. A i osoby, ktore sie na czyms znaja moga odpadac ze wzgledu na charakter i chec pomocy.
Co do rozwiazania 2 - raczej nie ma szans. Forum by upadlo pewnie w przeciagu miesiaca, o ile w ogole pojawilby sie jakis chetny na jego zakup.
Rozwiazanie 3 - tutaj juz mniejszy problem, gdyby nie fakt, ze ludzie i tak maja sporo roboty (moderacja ZK - bardzo ciezkie tortury psychiczne, watpie aby ktos po tym mial jeszcze sile np. aktualizowac polecane)
Ostatnie rozwiazanie jest najprostsze. I powiem wam, ze skuteczne - czlowiek sie calkiem niezle rozluznia i zaczyna myslec w zdecydowanie "czystszy" sposob. Polecam Ahmad Tea London - Earl Gray, ale to juz kwestia gustu.

Wracajac jednak do tematu, wydaje mi sie, ze najlepszym rozwiazaniem byloby powolanie specjalnej grupy osob, ktora zajmowalaby sie porzadkami na forum i aktualizowaniem polecanych komponentow/zestawow, albo chociaz ich cen.

Co do tematu dla uzytkownikow, aby mogli podawac uwagi co do polecania sprzetu... juz to widze, jak miliony pokemonkow spamuje w ZK polecajac i7 3960X. No ale ja zbyt dobrym jasnowidzem nie jestem, byc moze nie mam racji.

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Jasne jest, że "polecane" wymagają bardzo dużego nakładu pracy. Pasowałoby zapewne znać coś niecoś więcej z teorii na temat danej grupy podzespołów, poczytać testy, recenzje, a już najlepiej dostać coś do ręki i samemu zobaczyć jak działa. Zdarzało się tak, że jakaś np. karta graficzna była przez wiele osób polecana, bo miała w danym czasie dobrą cenę, wydajne chłodzenie blablabla, a dopiero po kilku miesiącach okazywało się, że konstrukcja jest z jakiś przyczyn awaryjna.

Co do pomysłu "propozycji polecanych" to w sumie nie jest to głupie, ale mnóstwo postów byłoby prawdopodobnie bezwartościowych, a ryzyko sytuacji, którą opisałem powyżej znacznie zwiększone. Niemniej jednak ułatwiłoby to pracę adminom, jeżeli chodzi o monitorowanie cen w danej chwili.

Lipton
komentarz
komentarz

Pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie.

Szagus, widzę jak piszesz na forum od kilku dobrych lat i wiedz, że czekałem na taki ruch z Twojej strony ;)
Twoje propozycje są celne i dotykają najpilniejszych spraw. Zanim je ocenie skomentuje wypowiedzi, które już padły w tym temacie.

[quote name='djmakus' timestamp='1325947516' post='1414207'] nie wspominam, że link prowadzi do Techfanatyka i to teoretycznie tam powinieneś pisać w tej sprawie [/quote]
Widać, że Evil już nie czuje potrzeby aktualizacji swojego tematu-konika. Pozostaje nam chyba usunąć ten link.

[quote name='djmakus' timestamp='1325947516' post='1414207'] Nad laptopami się zastanawiamy....po targach CES jest duża szansa na przygarnięci kilku świeżych modeli i ewentualne stworzenie "polecanych" [/quote]
To jest dobry pomysł, z tym że przy polecanych wspierałbym się recenzjami/testami na portalu notebookcheck.pl. Moglibyśmy nawet poprosić o ich pomoc przy budowaniu takiego tematu. To jest propozycja do rozważenia.

[quote name='djmakus' timestamp='1325947516' post='1414207'] Jesteśmy właśnie w trakcie noworocznego sprzątania poradników [/quote]
Większość możemy przenieść na iB. Będzie nieco czytelniej (ew. podział na strony).

[quote name='Igorrodz' timestamp='1325955085' post='1414381'] Bardzo dużo jest roboty z 'polecanymi' [/quote]
Robota jest cykliczna - wiem, że snip musiał niekiedy poświęcić cały dzień na przygotowywaniu polecanych ZK.

[quote name='trusiaczek' timestamp='1325956139' post='1414416'] Ich korektą/sprawdzeniem zajmą sie nasi turkusowi z infobit.pl To troche odciazy ich prace, a zwyczajny user na tym zyska. [/quote]
Od korekty jest neki. Poza tym myślę, że paczka HD z FPC ma na dzień dzisiejszy większe rozeznanie w cenach niż np.: ja czy snip. My zajmujemy się jedynie pewnymi segmentami urządzeń, w moim przypadku są to płyty główne AM3/AM3+ i tablety (niedługo już karty graficzne i SSD - zdradziłem Wam tajemnicę :D), a snip'a: obudowy i chłodzenia. Ciężko byłoby nam "ogarnąć" w jeden dzień cały rynek IT.

[quote name='trusiaczek' timestamp='1325956139' post='1414416'] Badz temat, gdzie beda propozycje polecanych zestawow /komponentow. Ich weryfikacja rowniez ktos moze sie zajac. [/quote]
Bardzo dobry pomysł!

[quote name='djmakus' timestamp='1325966336' post='1414631'] a sam Lipton nie ogarnie całego sprzętu [/quote]
Dziadka Liptona chcą zmusić do pracy :P

[quote name='Alron' timestamp='1325970270' post='1414696'] Osobiscie moglbym sie zajac polecanymi zestawami, czy grafikami [/quote]
Chcesz? Zgłoś się do admina, czy do moderatora. Nie widzę w tym żadnego problemu ;)

[quote]To wymaga naprawde sporej pracy i wiekszej ekipy[/quote]
Ekipa moderatorów nie buduje forum, to przede wszystkim Wy/My użytkownicy przyczyniamy się do tego.

[quote name='Alron' timestamp='1325970270' post='1414696'] 1. Zatrudnic kolejne osoby do pracy. 2. Zrobic z tego forum calkowicie komercyjna placowke. 3. Ladnie rozdzielic dodatkowa prace miedzy osoby mniej obciazone i sprobowac powolac kilku VIPow spowrotem na HD/Moda. 4. Napic sie herbatki. [/quote]Skomentuje tylko ostatnie: smacznego Liptonka ;)

[quote name='Alron' timestamp='1325970270' post='1414696'] Co do tematu dla uzytkownikow, aby mogli podawac uwagi co do polecania sprzetu... juz to widze, jak miliony pokemonkow spamuje w ZK polecajac i7 3960X. [/quote]
Pokemonów nie zniszczysz. Oni byli, są i będą na tym forum i gdzie indziej. Dostanie taki raz, dwa po dupie i się skończy postowanie.

[quote]1. Częstsza aktualizacja polecanych.[/quote]
Zgadzam się z tym. Ponadto polecane powinno wykonywać pewne gremium osób, które na bieżąco kontrolują ceny na rynku IT tj. ceny dysków gwałtownie rosną - grupa osób natychmiastowo reaguje i w ciągu jednego-dwóch dni wprowadza aktualizacje cen. Unikamy niepotrzebnego zamieszania. Aktualizacje powinny być wykonywane przynajmniej, co dwa tygodnie - w zależności od wahania kursów. W tym roku euro z dolarem mają już tylko spadać, więc spodziewajmy się sporych wahań w cenach sprzętu.

[quote]2. Więcej polecanych![/quote]
Ekstra. Główny problem to brak odpowiednich osób. Miałem plany wydania polecanych płyt głównych AM3, jednak pomysł dość szybko upadł ze względu na brak testów niektórych modeli - z tego, co pamiętam w tym czasie nie mogłem znaleźć recek ASRocków na chipach AMD 870 i 880G. Na pewno w tym kwartale pomyślę o stworzeniu czegoś ciekawego z tematyki SSD.

[quote]3. Uporządkowanie / aktualizacja przyklejonych tematów, poradników itp.[/quote]
Z tym nie będzie problemu.

djmakus
komentarz
komentarz

[quote]Co do tematu dla uzytkownikow, aby mogli podawac uwagi co do polecania sprzetu... juz to widze, jak miliony pokemonkow spamuje w ZK polecajac i7 3960X. No ale ja zbyt dobrym jasnowidzem nie jestem, byc moze nie mam racji. [/quote]
a) temat nie powstałby w ZK tylko tutaj (Sprawy forum)
b) co do postów niemeryttorycznych - istnieje coś takiego jak "usń post i wywal go w otchłań czarnej dziury a za najgłupszy post przyznaj autorowi %"

Alron
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='djmakus' timestamp='1325973352' post='1414774'] "usń post i wywal go w otchłań czarnej dziury a za najgłupszy post przyznaj autorowi %" [/quote]

Chcialbym taki przycisk. :D

Jezeli taki temat bedzie na biezaco sprawdzany przez helpdeski/moderatorow, to nie mam nic przeciwko takiemu rozwiazaniu.

[quote name='Lipton' timestamp='1325972916' post='1414768'] Skomentuje tylko ostatnie: smacznego Liptonka [/quote]

Gratuluje, Lipek. Usmiecham sie od ucha do ucha.

Ogolnie, to bardzo chetnie przeczytam kolejne propozycje dotyczace usprawnienia porzadku na forum.

@Down

Wyslalem juz do snipa wiadomosc z linkiem do tematu. Raczej nie ma sensu maltretowac ich wszystkich, skoro i tak maja sporo roboty.

szagus
komentarz
komentarz

Co do porządków - może pospolite ruszenie i spamowanie któregoś z adminów? :D

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Żadne spamowanie - wiesz, ile admini mają pracy? Zatem taki pomysł jest nie wskazany bo po prostu admini nie będą oczyszczać skrzynek i nic nie napiszesz do nich, ani w sprawie pomocy, ani w sprawie pytania technicznego ani skargi czy uwagi... Chcesz tego?

  • Dobra wypowiedź 1
szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Spokojnie, to miała być forma żartu.
Mówiąc poważniej chodziło mi raczej o to, aby stworzyć machinę za pomocą której zwykli użytkownicy, którzy znaleźli jakiś zbędny / nieaktualny / z padniętymi linkami temat (poradnik, czy przyklejony) "zaspamowaliby" admina informacją o tym znalezisku.
Uff

Igorrodz
komentarz
komentarz

Do takiego zgłaszania tych różnych padniętych linków czy nieaktualnych poradników służy przycisk "zgłoś" który oznacza tyle co "raportuj" - informacja idzie do moderatora działu, który stara się zrobić z tym porządek - lub sprawę przekazuje bardziej kompetentnym osobom.

Mirror
komentarz
komentarz

[quote]Widać, że Evil już nie czuje potrzeby aktualizacji swojego tematu-konika. Pozostaje nam chyba usunąć ten link.[/quote]
Zaaktualizowane prawie rok temu ale, że w dziedzinie audio mało się zmienia to i aktualizacji często nie potrzeba. A jak dojdzie jeden, dwa produkty do tych 20 polecanych to przecież można o tym wspomnieć odpowiadając w czyimś temacie. Wg. mnie ten temat nie powinien być usunięty. A nawet jak będzie to będę podrzucał to userom proszącym o pomoc bo uważam, że jest bardzo pomocne, a Evil napisał "Polecane" w całkiem prosty sposób. Z resztą można do niego napisać w tej sprawie..

Igorrodz
komentarz
komentarz

Evil nie chce współpracować z FPC.pl - ale może zmienił zdanie i wróci? ;)

//żart miesiąca :hahaha:
//r90

Gość
komentarz
komentarz

Prędzej na choince wyrośnie kaktus niż Evil na forum wróci i każdy kto powinien wiedzieć wie dlaczego = polemika na jego temat jest zbędna.

djmakus
komentarz
komentarz

lubie to!
:dance1:

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Może więc warto "wziąć sprawę w swoje ręce".
Akurat w dziale dźwięk istnieje kilka osób, które są dobrze ogarnięte, a do tego wypowiadają się w tym temacie (i tu ukłon w ich stronę :))
Same polecane głośniki / karty / słuchawki są napisane dosyć dobrze, problemem jest to, że nie są aktualizowane.

Warto też zajrzeć w polecane obudowy:
[url="http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=123946"]http://www.forumpc.p...howtopic=123946[/url]
[quote](ostatnia aktualizacja 28.01.2010)[/quote]
Do tego na infobicie też są polecane obudowy, niejako osobny temat od tego ;]

Exilled
komentarz
komentarz

Ostatnio coraz więcej w dziale "Laptopy i urządzenia" ludzie pytają o te same rzecz.
Główną rzeczą są gry na laptopie, najczęściej przewija się budżet 2,1tys/2,5tyś.

Ja odpowiadam w każdym z nich to samo, bo te same wymogi.
Chodzi tutaj o utworzenie działu jak w Zestawach komputerowych, laptopy polecane na dany miesiąc.
Oczywiście potrzeba osoby, która orientuje się w tych sprawach, wiele osób odpowiada w nich którzy się znają.
Warto by zrobić np.

Przedział cenowy. Laptop z systemem i bez.
A niżej krótki komentarz. Np jaką grafike i procka spotkamy w danym przedziale.
I np link do porównania kart graficznych i procesorów z notebookcheck.pl. Bo to jedyna strona z obszernym porównaniem.

Tyle ode mnie, to moja propozycja. Chodzi o to by nie robił bałaganu. Polecam prześledzić ostatni miesiąc. I zobaczyć jakie są tematy.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.