x-kom hosting

Chłodzenie Grafiki

Mateo93
utworzono
utworzono

Witam, zainstalowałem Ubuntu i stery go grafiki. Włączyłem prostą gierkę z grafiką 3D i po chwili czarny ekran, a radiator był taki gorący że nie mogłem go dotknąć!! W Windows nigdy nie miałem takiego problemu, nawet w upalne dni całymi godzinami grałem w najnowsze gry.

Czemu w Linuxie GPU się tak grzeję? Jaki kupić wentylator, do 30-40zł, teraz mam tylko radiator.

z góry dzięki :)

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Najzwyklejszy może być nawet taki co do obudowy i przykręć go śrubkami cena ok 10 zł np ten http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AC+AF8025

tazman
komentarz
komentarz

Arctic Cooling AF8025 80 mm Case Fan to chyba najlepsze rozwiązanie w tej kategorii cenowej, aczkolwiek ja na twym miejscu zastanowił bym się nad zmianą całego układu chłodzenia na coś bardziej wydajniejszego

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Ale czasami dodanie wentylatora do pasywnego chłodzenia jest lepsze od kupowania nowego aktywnego. Bo jeśli pasywne chłodzenie powinno być wystarczające to dodanie wentylatora bardzo poprawi jego wydajność

tazman
komentarz
komentarz

Właśnie mój drogi jesteś w błędzie pasywne radiatory są aluminiowe, do tego nie są przystosowane do wytężonej, pracy gdyż takiej karty sie nie kręci. A kupiony cooler miedziany to ma o wiele więcej możliwości o regulacji obrotów już nie wspomnę

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Miedź od aluminium różnią się przewodnictwem cieplnym. Jeśli brać by pod uwage właściwości tych metali to miedź szybciej przewodzi ciepło ale trudniej oddaje je do środowiska dlatego aluminium stosuje się do pasywnego chłodzenia bo ma mniejsze przewodnictwo ale łatwiej oddaje ciepło. Zastosowanie wiatraka w pasywnym chłodzeniu zwiększa skuteczność odprowadzania ciepłego powietrza. Z reguły miedziane chłodzenie jest mniejsze od aluminiowego więc jeśli by brać pod uwage to że jeśli zastosujemy większy radiator aluminiowy to otrzymamy tą samą wydajność przy minimalnym wkładzie finansowym. Jeśli chodzi o regulacje to można kupic wentylator z regulacją i poza tym jakie ma jeszcze te większe możliwości?

Mateo93
komentarz
komentarz

No to zastanowię się nad Arctic Cooling AF8025, cena jest niezła :)

Gdybym go jakoś przymocował i puścił powietrze na radiator to schłodził by go chociaż trochę?

Jak go zamontować, z boku, od dołu, w jakiej mniej więcej odległości?

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Najlepiej przykręcić bezpośrednio do radiatora od spodu a jak się nieda to może jaką podstawke wymyśl albo coś. Nie schłodzi troche tylko bardzo sam mam coś takiego.

Fallen
komentarz
komentarz

ja mam położony na dole obudowy. stoi sobie i wieje w strone płyty głównej a ze mam duzy radiator ( z Athlona xD) to i jego schładza i daje to naprawde duzo bo bez nawiewu radiator jest goracy a z nawiewem letni a przeciez nie jest bezposrednio na niego skierowany strumien powietrza.. picture15ai8.jpg z tym ze ja mam otwartą obudowe...

Mateo93
komentarz
komentarz

Obudowę mam zawsze otwartą... :D

Pod grafiką mam kartę TV, dosyć dużą, to tam bym to położył, dzięki za pomoc.

Oczywiście + dla was :)

20:40

Kupiłem podobny wiatraczek, działa dobrze, okazało się że na karcie TV mam otwory w odległości 90mm i wentylator idealnie pasuję :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.