x-kom hosting

Strona z książkami ( NIP itp )

andrzej1101996
utworzono
utworzono (edytowane)

[color=#1C2837][font=arial,verdana,tahoma,sans-serif][size=3]Witam [/size][/font][/color][img]http://50.22.106.134/public/style_emoticons/default/wink.gif[/img]

[color=#1C2837][font=arial,verdana,tahoma,sans-serif][size=3]Znalazłem niedawno pewien program partnerski który "płaci" za promowanie ich książek. Tzn. jest internetowy sklep z książkami no i ja im pomagam promować książki tak żeby się sprzedawały ( dostaje tam jakąś prowizje od zapłaty). Nie wiem czy to prawda ale mój kolega w tym działa i mówił że nieźle mu idzie, no i jak nie spróbuje to nie będe wiedział czy to prawda ...[/size][/font][/color]

[color=#1C2837][font=arial,verdana,tahoma,sans-serif][size=3]Więc, założyłem stronę www.buybooks.manifo.pl strona nie jest wymarzona no ale nie o to tu chodzi [/size][/font][/color][img]http://50.22.106.134/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img][color=#1C2837][font=arial,verdana,tahoma,sans-serif][size=3]. Jak wejdziemy w zakładkę np [/size][/font][/color][font=arial,verdana,tahoma,sans-serif][size=3]Jak napisać książkę to[/size][/font][color=#1C2837][font=arial,verdana,tahoma,sans-serif][size=3] mam odsyłacze " tu obrazki" w których znajduje się link do zakupu książki ( czyli do tej oryginalnej strony ze sklepem). I raz wysłałem znajomemu link mojej strony ( wiadomo trzeba zacząć się promować) no i on mi napisał że jeżeli nie chcę mieć kłopotów to lepiej niech usunę tą stronę a przyczyną tego było to że nie mam nip'u. No nie mam nipu bo nie mam pracy a nie mam pracy bo jestem niepełnoletni. A wiadomo nip jest potrzebny do działalności handlowej ( z tego co wiem) no ale ja tych książek nie sprzedaje tylko "pomagam sprzedawać" jeżeli tak to można ująć. Czy to jest prawda ? I czy jednak lepiej będzie jak usunę stronę ? [/size][/font][/color]

[color=#1C2837][font=arial,verdana,tahoma,sans-serif][size=3]Z góry dzięki za odpowiedzi a jak coś więcej potrzeba to pisać [/size][/font][/color][img]http://50.22.106.134/public/style_emoticons/default/wink.gif[/img]

benkowik
komentarz
komentarz

Jeśli zabierasz się za współpracę z jakąś firmą to musisz się za to rozliczać i odprowadzać podatki itp.
Ja jak miałem 16 lat wyrobiłem NIP, na potrzeby umów o dzieło. A od września nie wystarczy PESEL?

  • 4 tygodnie później...
rudger
komentarz
komentarz

W PITach na ten rok PESEL dla osób fizycznych, NIP dalej dla firm. A podatek odprowadzamy za każdy systematycznie zdobywany dochód

aletomek
komentarz
komentarz

Teoretycznie, podatek powinniśmy odprowadzać za każdy rodzaj dochodu. Jeśli nie masz Nipu, warto go założyć. Zawsze Ci się przyda. Co do twojej strony... Moim zdaniem nie ma co panikować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.