x-kom hosting

Jak to jest z tymi domenami?

Brandox
utworzono
utworzono

Siema

Pragnę zrealizować pewien mój projekt, i chcę żeby wyglądał w miarę profesjonalnie. Dlatego potrzebuję profesjonalnej domeny.

Zawsze bałem się domen przez koszty, niby są za złotówkę, ale telefony też można kupić za złotówke :P
Dlatego zastanawiam się jak to jest naprawdę? Wiem że kupujemy tanio domenę żeby zapłącić sporo za jej przedłużenie. Jednak co jeśli nie zechcemy przedłużyć? Zakładam że tracimy ją, ale jak to wygląda z prawnego punktu widzenia?
W ofertach firm które oglądałem często trzeba podawać szczegółowe dane jak nazwisko, pesel itp. Boję się że jeśli mój projekt nie wypali i nie będę miał na przedłużenie domeny to dostawca mając wszystkie moje dane będzie mnie scigał, ponaglał w końcu skieruje sprawę windykacji xD

Czy tak jest czy jednak nie ma żadnych problemów z nieprzedłużeniem takiej domeny?

AlterNeo
komentarz
komentarz

W większości normalnych firm nie ma żadnych problemów z brakiem przedłużenia, az.pl, home, nazwa, aftermarket, itp. Należy uważać na rejestracjadomen i promocje oraz wystrzegac się domena.pl.

  • Dobra wypowiedź 1
ratosluaf
komentarz
komentarz (edytowane)

Wystrzegaj się:
domeny.pl
domeny.net
domeny.*(dowolne rozszerzenie) - nabijają klientów w butelkę.
Nie musisz płacić za domenę - nie opłacając zrywasz umowę, chyba że [b]kupisz w promocji, w której regulaminie napisane jest, że MUSISZ ją przedłużyć[/b]

rokko
komentarz
komentarz

Userzy w większosci nie czytają regulaminów, oraz dodatkowych regulaminów promocji, a to właśnie tam wszystko pisze odnośnie ukrytych kosztów. Wiele firm jest uczciwych, ale są też takie, które na każdym kroku chcą wycyckać klienta.

  • 7 miesięcy później...
dexter78
komentarz
komentarz

niektore firmy mimo, ze nie trzeba płacić wysyłąją FV, niedoczytują ludzie płacą za wyimaginmowane usługi... kokosy na tym robią

  • 5 miesięcy później...
2BE.PL
komentarz
komentarz
Dlatego zastanawiam się jak to jest naprawdę? Wiem że kupujemy tanio domenę żeby zapłącić sporo za jej przedłużenie

 

Każdy rejestrator na stronie ma cennik odnowienia domen po roku. Czasem ciężko go znaleźć ;-) ale na pewno warto przeczytać przed zarejestrowaniem domeny. Jeśli to ma być poważny projekt, działający powyżej roku, to trzeba patrzeć na koszty kolejnych odnowień domeny. 

 

Jednak co jeśli nie zechcemy przedłużyć?

 

Zawsze można po prostu nie opłacić faktury za odnowienie domeny i jej nie przedłużyć. Wtedy wygasa, jest uwalniana i po tzw. okresie kwarantanny można ją zarejestrować ponownie. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie w przypadku dobrych domen (wypozycjonowanych, z wysokim Page Rank), bo istnieją narzędzia, które przechwytują wygasające domeny zaraz po wygaśnięciu. Wtedy taki adres jest wystawiany na sprzedaż i może trafić w ręce kogoś innego.

 

Bezpieczną drogą przeniesienia domeny do innego rejestratora jest zrobienie transferu domeny. Problem w tym, że niektórzy rejestratorzy wymagają przedłużenia domen zarejestrowanych w promocji zanim wydadzą kod authinfo (konieczny do przeniesienia domeny). Najlepsze rozwiązanie to poszukać od razu rejestratora z jasnymi zasadami promocji i z niskimi cenami odnowienia domen. 

 

W ofertach firm które oglądałem często trzeba podawać szczegółowe dane jak nazwisko, pesel itp. Boję się że jeśli mój projekt nie wypali i nie będę miał na przedłużenie domeny to dostawca mając wszystkie moje dane będzie mnie scigał, ponaglał w końcu skieruje sprawę windykacji

 

Dane są konieczne do wystawienia faktury VAT za rejestrację i odnowienie domeny. Poprawne dane są też wymagane przy różnych operacjach na domenie, takich jak transfer czy cesja (zmiana abonenta domeny). Jeśli wpiszesz w formularzu fałszywe dane typ "Jaś Kowalski, ulica Zmyślona 666 itd.", to w przypadku robienia transferu albo cesji będziesz musiał udowodnić, że jesteś Jasiem Kowalskim z ulicy Zmyślonej. Tak więc nie warto kłamać :-) 

 

Dane na pewno nie są potrzebne do ścigania kogokolwiek komornikiem. Utrzymanie domen odbywa się na prostych zasadach. Jeśli zapłacisz za rejestrację domeny, to ją zarejestrujemy. Jeśli po roku zapłacisz za odnowienie, to ją przedłużymy. Jeśli nie, to domena wygaśnie. Zdarzały się nie do końca uczciwe promocje, w których wysyłano przedsądowe wezwanie do zapłaty, ale nie komentujemy działań konkurencji. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.