x-kom hosting

Wydajny Emulator Windows

Mateo93
utworzono
utworzono

Witam, poszukuje emulatora Windows, który szybko uruchomi mi Photoshopa i starsze gry (90-96). Wine w ogóle się do tego nie nadaje :(

z góry dzięki :)

Ps. mój system to Ubuntu

ciaciama
komentarz
komentarz

Spróbuj WINE (darmowa), a do gier najlepsza jest CEDEGA, niestety komercyjna.

Mateo93
komentarz
komentarz

Hmm... a masz może jakiś darmowy programik?

No chyba że ma P2P spróbuję, ale to niezbyt legalne... :unsure:

A co do Wine to uruchomiłem Photoshopa i był ten biały prostokącik, ale po 20min nie udało mi się go w pełni włączyć <_<

Jeszcze raz spróbuje

ciaciama
komentarz
komentarz

Raczej dobrego emulatora gier łindołsowskich darmowego nie ma. Przynajmniej mi się tak zdaje...Przepraszam za złą składnie :)

Zarov
komentarz
komentarz

CrossOver

Ale też trzeba otworzyć portfel.

Tutaj masz opis instalacji PS na CrossOverze:

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=4151

Przemek
komentarz
komentarz

Jest jeszcze VMware ale tez komercyjny.

Mateo93
komentarz
komentarz

A nie znacie jakiegoś darmowego? Gdybym przetestował kilka to wiedziałbym który jest dla mnie najlepszy :)

Kamix
komentarz
komentarz

Wine + WineX :)

Może to będzie działać :)

WineX jest dodatkiem do Wine, zamieniającym polecenia DirectX na OpenGL - czyli tzw. wrapperem.

Gość
komentarz
komentarz

VMware jest aktualnie darmowy. (odpowiedź na darmowy Microsoft Virtual PC)

Mateo93
komentarz
komentarz

VMware jest do uruchamiana systemów operacyjnych a nie programów z innych systemów...

WineX jeszcze sprawdzę, teraz nie mam czasu bo jutro sprawdzian z polaka, muszę napisać ściągi :)

Ale zapisuje się nie źle!

Przemek
komentarz
komentarz
VMware jest do uruchamiana systemów operacyjnych a nie programów z innych systemów...

Instalujesz system i na nim odpalasz co chcesz.

Mateo93
komentarz
komentarz

Wiem że trochę długo to zajęło ale w końcu wszystko udało mi się zrobić :)

Photoshop 4 mi spoko chodzi na zwykłym Wine (nowszego i tak nie potrzebuję)

A starsze gry uruchamiam w Dosbox, tylko mam problem z grafiką. Podobno da się ją ustawić jako VGA żeby gry 3D się nie zacinały, wiecie może jak?

Gilanel
komentarz
komentarz

A czy temu zacinaniu towarzyszy przycinanie dźwięku. Ja miałem taki problem z UFO - Enemy unknown, grę przycinało ale problemem był dźwięk a nie grafika.

No ale to nie jest gra 3D

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Ja używam wine na ubuntu 7.10 i mam pytanko jak ustawić żeby był pełny obraz w grze bo mam tylko takie małe okienko?? I jeszcze jedno pytanie jakiś program żeby można było wejść na te foldery co tworzy wine bo one są jakoś ukryte (żebym mógł skopiować z tego i wkleić tam jakiś plik).

ps. Co się wpisywało w konsoli żeby wejść do opcji wine?

Są jakieś emulatory PS2 albo PS tak jak pod windowsem?

localh0st
komentarz
komentarz
był pełny obraz w grze

W opcjach Wine. W GNOME: Aplikacje> Wine> Configure Wine

Co się wpisywało w konsoli żeby wejść do opcji wine?
pr0@pr0-ubuntu:~$ wine --helpUsage: wine PROGRAM [ARGUMENTS...]   Run the specified program	   wine --help				   Display this help and exit	   wine --version				Output version information and exit

Warto też obejrzeć mana:

man wine
Są jakieś emulatory PS2 albo PS tak jak pod windowsem?

http://www.google.pl/search?q=emulator+ps+...lient=firefox-a

I jeszcze jedno pytanie jakiś program żeby można było wejść na te foldery co tworzy wine bo one są jakoś ukryte (żebym mógł skopiować z tego i wkleić tam jakiś plik).

Te ukryty katalog jest w katalogu domowym usera. Możesz się dostać do niego z konsoli:

pr0@pr0-ubuntu:~/.wine/drive_c$ cd /home/pr0/pr0@pr0-ubuntu:~$ cd ~/.wine/drive_cpr0@pr0-ubuntu:~/.wine/drive_c$ ls -lrazem 8drwxr-xr-x  4 pr0 pr0 4096 2007-10-27 22:14 Program Filesdrwxr-xr-x 10 pr0 pr0 4096 2007-10-27 22:13 windowspr0@pr0-ubuntu:~/.wine/drive_c$

Katalog domowy:

cd ~/.wine

(Wszystkie katalogi zaczynające się od kropki są ukryte).

ls -l wyświetla listę plików w katalogu do którego się dostałeś, wraz z chmodami. Możesz też użyć polecenia dir:

pr0@pr0-ubuntu:~/.wine/drive_c$ dirProgram\ Files  windowspr0@pr0-ubuntu:~/.wine/drive_c$

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.