x-kom hosting

problem z internetem przez wifi

piter007
utworzono
utworzono

mam problem z ruterem podłączyłem go pod komputer połączyłem sie z internetem ale nie moge wyświetlic strony i to żadnej a na kablu smiga dobrze jak z bajki. odrazu dodam ze nie mam bladego pojęcia o komputerach moje pojęcie to prawie zero.ruter jest sitecom AP.
mam troche starego laptopa system operacyjny xp. problem pojawił sie w momęcie kiedy włączyłem hasło na ruterze zeby go zabezpieczyć przed moim sąsiadem, przed zabezpieczeniem rutera wszystko dość dobrze chodziło a teraz nie. ruter mam sitecom ap 300n , mam podłączone tak- jakaś czarna skrzyneczka(modem chyba) z niej idzie kabel na którym jest internet. jak podłącze kabel pod komputer to problemy znikają i wszystko smiga znakomicie. jak ten kabelek na którym jest internet podłącze pod ruter to to mam internet ale nie moge wyświetlić zadnej strony.
ipconfig wpisuje w menu startu , tak też robiłem ale niec sie nie dzieje tzn. wyskakuje mi taka czarna tabelka poczym szybko znika (błyskawicznie)i nic nie moge przez to uzyskać.

jest coś takiego;
a- sufiks dns konkretnego połączenia zeelandnet.nl
adres ip 213.34.230,190
maska podsieci 255.255.252.o
brama domyslna 213.34.231.254

wificon
komentarz
komentarz

Start --> Uruchom wpisujesz: cmd
potem w czarnym oknie ipconfig /all

Sorki ale na PW pidalem ci nie pelna komende - i wrzuc to na screen

Ogolnie to problem jest pewnie w MAC'ach ale dla pewnosci screen sie przyda

piter007
komentarz
komentarz

nie wiem jak to mam zrobićna screen? sorry.
ale wpisałem to wyżej co wyskoczyło

wificon
komentarz
komentarz

powinienes miec jeszcze DNSy których tutaj nie ma

piter007
komentarz
komentarz (edytowane)

jak mam dodać ten screen bo już go mam?

dns 212.115.192.100
62.238.255.69

screen to jest to prosze

szaki
komentarz
komentarz

Mistrzu a wyswietlalaja sie strony kiedy siec nie jest zabezpieczona? Np jak podłaczysz kabelek do tego AP? Czy tylko widzisz ze połaczono na pasku, bo to ze łaczysz sie z AP nioe znaczy ze masz neta.
XP ma SP3 conakmniej. jka SP2 moze nie obsługiwac zabezpieczenia typu WPA2 i musiz zmniejszyc np do WPA

piter007
komentarz
komentarz

też sie nie wyświetlają wogóle ani tak ani tak. mam sp3 i widze tylko ze jest połaczenie z internetem na pasku tylko

szaki
komentarz
komentarz

I nie wyswietlały się pewnie wczesniej co? http://www.sitecom.com/wireless-network-access-point-300n/p/715
to jest to prawda?

piter007
komentarz
komentarz

wczesniej tzn.zanim go zabezpieczylem to wszystko było ok. po zabezpieczeniu nic już nie chodzi, zabezpieczenie zdiołem i dalej niema:( paranoja
co mam z tym zrobić( nie każdy sie zna na komputerach wiec wybaczcie. a dla was to pewnie dziwne)

wificon
komentarz
komentarz (edytowane)

Mnie nic nie dziwi :) Nie kazdy musi sie znac tego sie z mlekiem matki nie przyjmuje - przynajmniej nie kazdy tak ma :)

Zrob screena najlepiej wgdzie ty wklepales te zabezpieczenia i ewentualnie jakies info statusu routera :)

Proponuje przywrucic router do fabrycznych ustawien i powoli skonfigurowac (wlacznie z zabezpieczeniem wifi)

szaki
komentarz
komentarz

Jak ten to sklonuj mac kompa gdzie dział net jak radził wificon.pl i ustaw go w station-infrastructure jak w tym trybie bedzie NAT to bedziesz miał neta przez Wi-Fi jak nie to przykro mi bardzo, ale to jest razcej AP a nie router :)

piter007
komentarz
komentarz (edytowane)

tak to jest ten sitecom ok sprubuje to zrobić tylko jeszcze dojde do tego jak.dzięki wielkie

tylko jeszcze zapytam czy ten adres to mam gdzieś na kompie zmienić czy może w tym sitecomie ?

wificon
komentarz
komentarz

Sorki wycialem tekst z makiem przez to co napisales:

[quote name='piter007' timestamp='1325182242' post='1407244']
wczesniej tzn.zanim go zabezpieczylem to wszystko było ok. po zabezpieczeniu nic już nie chodzi, zabezpieczenie zdiołem i dalej niema:( paranoja
co mam z tym zrobić( nie każdy sie zna na komputerach wiec wybaczcie. a dla was to pewnie dziwne)
[/quote]

Jak go kupiles to dziala odrazu pod podlaczeniu bez dodatkowej konfiguracji ?

szaki
komentarz
komentarz

w manualu napisali ze adres w przegladrace wpisac 192.168.0.234 username/password admin
jak działał internet na perwno to probuj ustawic jako AP
Podaj nazwe tej czarnej skrzynki, bedzie pewnie pod spodem na tabliczce znamionowej. Wyfglada mi to na modem do kablowki

wificon
komentarz
komentarz

Szaki: jezeli ten router dzialal bez ustawiania to chyba najlepiej przywrocic go do podstawowych ustawien (wykasujemy bledy jego ustawien) a potem pomoze sie ustawic szyfrowanie wifi i po klopocie :)

szaki
komentarz
komentarz

Zobaczymy czego się jeszcze dowiemy bo juz wiedzielismy ze jest dostep do neta a okazało się ze nie :)

wificon
komentarz
komentarz

Przydalby sie watek do przyklejenia zeby ludzie wiedzieli co pisac w pierwszym poscie jezeli chca pomoc.
Zeby porzez pierwsze 10 postów nie dochodzic jaka jest konfiguracja

piter007
komentarz
komentarz (edytowane)

tak po zakupie zaraz po podłączeniu smigał super ale po wpisaniu hasła wszystko szlak.
bardzo bym chciał wysłać screeny ale nie moge bo wyskakuje komunikat ze wykożystałem limit .

kolego szaki. ja widząc na pasku ze mam połączenie nie wiedzialem ze w zeczywistości nie ma połączenia, jak pisałem nie znam sie na tym ale chwała wam ze wy jesteście fachowcy

wificon
komentarz
komentarz

[size=4]Zresetuj router. Przywróc do ustawien fabrycznych[/size][size=2]
[size=4]w routerze System Tools[/size][/size][size=2]
[size=4][color=#000000]→[/color][/size][/size][size=2]
[size=4]Factory Defaults[/size][/size]

  • Dobra wypowiedź 1
szaki
komentarz
komentarz

to usun ten obrazek co wkleiłes bo dałes w BMP i wylorzystałes cały limit skrzynki :)
Mozesz wejsc w ustawienia tego Sitevcoma, jak nie to go resetuj i tyle moze sam zaskoczy

piter007
komentarz
komentarz

jedną chwilke

zresetowałem tego sitecoma ale nic sie nie dzieje narazie. zauważyłem ze na spodzie tego sitecoma jest taka mała naklejka na której jest napisane mac i taki długi numer. może zeczywiście trzeba z nim coś zrobić tzn gdziesz go wpisać. domyslam sie ze nie w tym ap bo tam juz jest wpisany w nim w ustawieniach
nie wiem co to znaczy BMP i gdzie mam to szukać

to usun ten obrazek co wkleiłes bo dałes w BMP i wylorzystałes cały limit skrzynki :)

macie jakiś pomysł koledzy?

wificon
komentarz
komentarz

Pisz bardziej obrazowo :) Cos napewno sie dzieje nas interesuje wlasnie ta czesc opowiesci hehe

Ok w takim razie zaloguj sie do tego drania i potrzebujemy screena z zakladki status - Internet connection

piter007
komentarz
komentarz

jestem w nim ale nie ma czegoś takiego jak internet conecting. jest tylko tak.
home
basic seting,
advanced setting-w nim jest security - advanced- radius server-wps
toolboxw nim jest-system-back up- upgrade- reset.
więcej tam niem to wszystko

wysłał bym screena ale musze najpierw usunąc starego tylko nie wiem gdzie

wificon
komentarz
komentarz

Najpierw STATUS
potem Internet Connection

Manual nie klamie, musi byc !

szaki
komentarz
komentarz

[quote name='piter007' timestamp='1325185573' post='1407332'] wysłał bym screena ale musze najpierw usunąc starego tylko nie wiem gdzie [/quote]
Prawy gorny rog ekranu forum klikasz na swoja nazwe uzytkowika dalej Ustawienia i załczniki. Wrzucaj screeny w formacie png, badz jpeg albo tu http://img.pl/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.