x-kom hosting

[Rozwiazany]Rar W Ubuntu

Mateo93
utworzono
utworzono

Witam, zainstalowałem Ubuntu i już całkiem nie źle sobie radzę z tym systemem.

Tylko mam 1 problem, nie mogę otworzyć plików *.rar. Program Ark nie odczytuje tego formatu(chociaż powinien), a unrar-free w ogóle się nie uruchamia.

Więcej softu dla Ubuntu nie znalazłem, a jeszcze trochę boje się terminala i paczek *.tar.gz.

Powiedzcie mi jakie programy obsłużą ten format(tylko nie .tar.gz), z góry dzięki za pomoc :)

Zarov
komentarz
komentarz

Zainstaluj pakiet o nazwie "unrar"

Osluga unrara spod konsoli:

unrar e nazwa.rar - wypakowuje pliki tam gdzie jestes, nie tworzy zadnych folderow etc

unrar x nazwa.rar - wypakowuje pliki do folderu docelowego

Jak nie będziesz mial unrara w repozytoriach to sprawdz czy masz dobre repo, tzn czy takie samo jak na forum.ubuntu.pl

EDIT

Aha i jeszcze tar.gz

tar xfvz nazwa.tar.gz

Lepiej od razu uczyć się robić pewne rzeczy spod konsoli to później jest wygodniej, ja np zaczynałem od klikaczy i teraz uważam że szybciej to zrobiłbym spod konsoli, no i wygodniej :P

Mateo93
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc, jakoś sobie poradziłem :)

To jest mój pierwszy dzień z Ubuntu i jestem bardzooo miło zaskoczony, a konsola jeszcze trochę mi nie pasuje bo jestem dzieckiem M$, ale powoli zaczynam się przyzwyczajać :D

Zarov
komentarz
komentarz

Jakby co śmiało pytaj na forum.

Temat rozwiazany.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.