x-kom hosting

Dfi Infinity Problem Z Kręceniem

jacdaj
utworzono
utworzono

Witam

uruchomiłem dzisiaj nowy system nareszcie

DFI infinity z nforce 4 ultra

AMD 4000+ 65nm

2x1GB Patriot CL4

Amacrox 400W

edit: tu pisałem o tym że mam problem z komunikatem

"Warning now system is in safe mode. Please re-setting CPU frequency in the cmos setup"

i wracaniem zegara do 200MHz

Rozwiązaniem tego problemu była zmiana ustawień pracy procka z trybu AUTO na ustawienia ręczne - dotyczy: mnożnika procesora, mnożnika magistrali, pamięci, ustawień napięcia, po prostu wszędzie gdzie było auto.

To info dopisałem teraz jakby ktoś miał podobny problem z płytą.

Pojawił się inny problem z ustawieniami AUTO w pamięciach ale to opisze 3 posty niżej.

devillo
komentarz
komentarz

Niewiem

10% dla Ciebie

Demarco

snip91
komentarz
komentarz
Niewiem

Czy to jest mądry post ? Jak nie wiesz to po co piszesz ? :|

jacdaj
komentarz
komentarz

Czy ktoś może mi pomóc z następującym błędem wynikającym wg mnie ze złych ustawień pamięci.

Procesor mam podkręcony na 2,6GHz tak że prędkość podstawowa z 200 jest zwiększona na 250 przy mnożniku magistrali 4x i ustawieniu RAMu na 667MHz co daje na nich nieco ponad 700 nie pamiętam może 750 MHz??

Dodam że bardziej procka podkręcać się nie dało bo nie wstawał ale o tym nieco niżej w poście.

Robiłem testy procesora (ale max 15 minut bo nie było czasu), grałem sobie w różne gierki i nagle w jednej grze wyskoczył niebieski ekran z napisami i komp się zresetował.

wtedy w ustawieniach pamięci było wszystko na auto wpisałem te 4 parametry które są podawane na kościach tzn 4-4-4-12 (Partiot 800MHz LLK) no i udało się wtedy nareszcie podkręcić procka z podbiciem napięcia (1,325v) na 2,8GHz (pewnie można i więcej ale wtedy tyle akurat wbiłem) - upewniłem się że magistrala i pamięć nie mają za dużej prędkości i ciach test procka

po ok 5 minutach niebieski ekran i restart.

Wróciłem do moich 2,6GHz które wcześniej uzyskałem no szybki test procka, pół godziny gry i nic - stabilny - ok ciesze się.

Wieczorem odpalam kompa z TVout - puszczam film i po 3 minutach sruuuu niebieski ekranik śmierci i restart i tak 2 razy.

Musiałem ustawić zwykłe zegary bez podkręcania.

Nie miałem czasu czytać o tym w necie tylko na szybkiego przegoniłem googla i wyczytałem gdzieś że to przez to że nie mam lub mam złe ustawienia w biosie tych opcji pamięci których tam jest masa i nie wiem co zrobić.

Jak wrócę do domu to jeszcze sprawdzę czy kości dobrze siedzą na płycie i jak się grzeją.

Ale naprawdę nie wiem czemu gra (doom3) chodzi bez problemów a film na tv-out się psuje :o

help

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.