x-kom hosting

Co To Moze Być ? Płyta Głowna ?

NitrOneT
utworzono
utworzono

Witam.

Po 1 miałem problem z wybraniem działu i jeśli wybrałem źle to przepraszam .

A problem chyba dotyczy płyty głównej czyli mojego Abit QuadGT.

Komputer jakiś czas temu zaczął się dziwnie zachowywać przy włączaniu , a dokładniej od pewnego czasu nie ma ochoty włączyć się monitor w kompie przy 1 URUCHAMIANIU , żeby to zrozumieć podam przykład.:

Włączam komputer o 8:00 - widzę przez 1~1,5s logo Abita + Intela(zwykle trwało to minimum 3~5s) , poźniej ekran robi się czarny

,następnie mignie obraz z wykrywaniem dysków i nagrywarek ( mignie a powinien zostać ) - w następnej kolejności przez 1s widzę ładowanie się Windows XP , później obraz znika - na koniec jest ekran z słowem "Zapraszamy" w Windows XP , któtego widać przez mniej niż 1s , a później monitor całkiem się wyłącza na amen ( wciskam ponownie OFF-ON na monitorze i obraz przez mniej niż sekundę jest widoczny po czym znika) . W fazie początkowej tych objawów wystarczyło , powciskać enter na klawiaturze i monitor jakoś załapywał - ale teraz już to nie działa)

Po którymś z kolej resecie wszystko jest OK - tak jak powinno być , obraz jest miodzio.Ale problem powtarza się za każdym razem kiedy komputer jest wyłączony więcej niż 1~2~6h , lub też gdy jest włączony przez dłuższy czas np.3h i jest nie używany - wtedy monitor się wyłącza tak , jak w problemie opisanym wyżej ) w Panelu Sterowania nastawiłem już dawno wszystkie opcje na "nigdy"

Pytałem się już ludzi na Mircu i powiedzieli żeby sprawdzić kondensatory na płycie , ale na moje oko a raczej oko-lupę-latarkę wszystko jest OK.

Mój komp.

C2DE6700 niedawno chodzi na 3,00GHz ale teraz jest na 2,66 GHz

Płyta :Abit QuadGT bez żadnych modów -smrodów itp. (Bios najnowszy v16)

Karta Graficzna :Asus GF 8800 GTX nie krecony prawie icon_razz.gif (tylko raz dla testu)

Zasilacz:tagan 500w u-35 easy-con XL

Jeśli coś pominełem to przepraszam . Jeśli napisałem w złym dziale albo to już było tylko nie umiałem znaleźć to tez przepraszam.

Jeśli ktoś miał podobny problem z chęcią posłucham jak sobie z nim poradził.

Pozdrawiam.

luki-15
komentarz
komentarz

Ja też miałem taki sam przypadek.Wyczyściłem styki karty graficznej denaturatem i wszystko powróciło do normalnego stanu.

NitrOneT
komentarz
komentarz
Ja też miałem taki sam przypadek.Wyczyściłem styki karty graficznej denaturatem i wszystko powróciło do normalnego stanu.

styki - chodzi ci o samo złącze PCIx16 czy cała kartę ??? bo przy GF 8800 GTX będę miał problem , strasznie dużą obudowę ma i raczej jej nie można zdjąć.

tazman
komentarz
komentarz

A czy masz jakieś dźwięki które wydaje sobie płyta, sprawdź sobie pamięci mem testem, nadto przeskanuj komp czy nie masz wirusów

NitrOneT
komentarz
komentarz

Dzięków żadnych nie wydaje wszystko w normie , a co do tych 2 pozostałych rad to właśnie je stosuje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.