x-kom hosting

Różnice pomiędzy nową wersją, a poprzednimi.

net19
komentarz
komentarz

Ja miałem, w aktualnym "Komputer Świecie" jest beta na DVD. Poza kilkoma przydatnymi rzeczami system mnie nie zachwycił, kafelki też nie przypadły mi do gustu

  • 4 tygodnie później...

qqs112
komentarz
komentarz

Na MSDNAA już dostępna wersja public preview.

MetroUI nawet mnie urzekło. Wygląda to teraz jak menu z Xboxa360. Jednak na dłuższą metę wolę pracować na klasycznych okienkach.

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Natsuki Kuga' timestamp='1325012536' post='1405242'] Może i stabilny, szybki i wydajny, ale za to pod względem bezpieczeństwa mocno kuleje. [/quote]

Heh, bezpieczeństwo kuleje we wszystkich okienkach --> paradoksalnie luka, która była w IE 6 nadal jest w IE 10 (teraz to już chyba załatali), ale sam fakt ^^
A to całe metro mi się osobiście nie podoba, nie wiem jak wam...Unity pod tym względem jest dla mnie dużo przyjemniejsze, nie mówiąc już o Aero na Viście / 7`ce czy zwykłym niebiesko zielonym shellu bez bajerów, jaki jest w XP.

Edytowane przez maciekj22
kubasmierci
komentarz
komentarz

Ja pracowałem na systemach takich jak Win 98, XP home i pro, vista, 7. Nie wiem czemu ale najbardziej podoba mi się windows 7, potem win xp na którym spędziłem najwięcej czasu.
Jestem ciekawy tych 50% wydajności.
Wiecie może kiedy będzie premiera w Polsce? Słyszałem że w październiku. Jak na prawdę będzie sporo wydajniejszy to może sobie kupię.

maciekj22
komentarz
komentarz

Mnie najprzyjemniej (w oknach) obcuje się chyba z Vistą w wariancie Home Premium z dodatkiem Service Pack 2, później z XP SP3 potem 2000 i 98SE (oczywiście zaliczałem również inne systemy począwszy od 3.11, ale wymieniłem te, które zwróciły moją uwagę) :)

Krycha``
komentarz
komentarz

Popieram post wyżej. Pasek zadań w Windows 7 mi się nie podoba, kiedyś Vista tak bardzo przypadła mi do gustu, że używając Windows 7 mam standardową tapetę z Windows Vista oraz pasek zadań zmieniłem tak, aby były pokazywane nazwy oraz sam pasek jest cieńszy niż standardowo ustawiony w Windows 7 (opcja "Użyj małych ikon).

kelloco2
komentarz
komentarz

[quote name='kubasmierci' timestamp='1336924072' post='1499986']
Jestem ciekawy tych 50% wydajności.[/quote]
sądzę, że na tym MetroUI wydajność może być jeszcze niższa

[quote name='Krycha``' timestamp='1336934086' post='1500139']
pasek zadań zmieniłem tak, aby były pokazywane nazwy oraz sam pasek jest cieńszy niż standardowo ustawiony w Windows 7 (opcja "Użyj małych ikon).
[/quote]
to można wszystko ustawić. jedno standardowym narzędziem drugie via zewnętrzna aplikacja

klacz29
komentarz
komentarz (edytowane)

mam nadzieję, że to będzie niewypał jak VISTA.
No bo kurde może co roku będzie nowy windows i po 400 zł.
Ewentualnie upgrade za 300 zł.
WTF

Edytowane przez klacz29
maciekj22
komentarz
komentarz

Powtarzam to po raz kolejny - Vista nie była niewypałem - odeślę was na stronie Benchmarku, gdzie znajdował się test:

XP SP3
Vista SP2
7 SP1

Między Vistą SP2 a 7 SP1 nie ma najmniejszej różnicy ( oprócz GUI )

Vista była niewypałem przed "naprawianiem jej" przez Microsoft ----> Service Packi diametralnie zmieniły działanie tego systemu.

Ale i tak poczciwy Maczek i Pingwinek zjadają Okienka w przedbiegu :)

krycha321
komentarz
komentarz

Z tego co słyszalem ma być ,,hybrydowy" start czyli komputer po kliknieciu przycisku wlaczania od razu wlancza logowanie, na dodatek ma zjadac malo ram mniej nawet niz xp. Nie są to potwierdzone dane ;p

maciekj22
komentarz
komentarz

To jakieś z d*py wzięte te dane ;) mniej ramu niż XP zjada chyba tylko wszystko włącznie i przed 98, już nawet ME był większą kobyłą.

krycha321
komentarz
komentarz

Mowiłem że nie jestem pewien z tego co słyszałem to będzie podobny start jak z stanu wstrzymania

kelloco2
komentarz
komentarz

mniej RAMu - tak na pewno nie będzie.
hybrydowy start - jeżeli miałoby to oznaczać wybudzanie z uśpienia, hibernacji to nic nowego.
(sam często mam uptime 4-5dni, bo zamiast zamykać hibernuje system). do zrobienia zarówno na Windowsie i Linuxie - trzeba restartować tylko w przypadku aktualizacji (no i po instalacji jakiś ciężkich aplikacji). do tego te hybrydowe wstrzymanie (jak wstrzymanie tylko dodatkowo zapisuje na swap, by wstać nawet po utracie zasilania) też jest dostępne. może po prostu zmienią przycisk "Zamknij" tak jak bez powodzenia spróbowali to zrobić w Viście :mur:

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='qqs112' timestamp='1336401339' post='1495453'] Na MSDNAA już dostępna wersja public preview. [/quote]
Podaje linka dla osób, którym znalezienie stwarza problemy
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/iso
Dodam, ze jak na razie w języku polskim [i]Relase Preview[/i] nie jest dostępne ale można pobrać np w rosyjskim ;)

[quote name='kelloco2' timestamp='1338107442' post='1508806'] (sam często mam uptime 4-5dni, bo zamiast zamykać hibernuje system) [/quote]
Ostatnio również przekonałem się do tego rozwiązania, jest funkcjonalne a system uruchamia mi się w kilka chwil. Zatem - polecam.

gizmo223
komentarz
komentarz

Windows 8 w wersji Consumer Preview dla chętny przetestowania systemu: [url="http://www.benchmark.pl/sterowniki/pliki/Windows_8_pobierz_za_darmo_system_operacyjny_w_wersji_Consumer_Preview_download-38962.html"]http://www.benchmark.pl/sterowniki/pliki/Windows_8_pobierz_za_darmo_system_operacyjny_w_wersji_Consumer_Preview_download-38962.html[/url]
Jak dla mnie lepiej pozostać przy win 7, aż tak dużo nie wnosi win 8 poza tym całym Metro

Igorrodz
komentarz
komentarz

Podobnie mówiono o 7 że poza Aero niewiele wnosi :jezyk:

Goodrock
komentarz
komentarz

Wyłapał już ktoś jakieś różnice pomiędzy wersją CP a RP poza tymi podawanymi oficjalnie w necie? RP będę mógł wypróbować dopiero w poniedziałek, a siedzę jeszcze na CP.

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Igorrodz' timestamp='1338538269' post='1511950'] Podobnie mówiono o 7 że poza Aero niewiele wnosi [/quote]

No Igor ale tak szczerze to co wniosła 7'ka? Nawet Aero nie wniosła :) Tak szczerze, to z "nowości" był tam tylko ładniejszy bootscreen.

[quote name='gizmo223' timestamp='1338534096' post='1511917'] Jak dla mnie lepiej pozostać przy win 7, aż tak dużo nie wnosi win 8 poza tym całym Metro [/quote]

Co do tej wypowiedzi też się nie zgodzę...jest to taki mały "przełom" w okienkach. Nie określałbym tego tak jak Microsoft - przełomem na miarę Windowsa 95, ale czymś a'la XP tylko kilka lat później już jak najbardziej :)

Edytowane przez maciekj22
kelloco2
komentarz
komentarz

[quote name='maciekj22' timestamp='1338588767' post='1512624']
No Igor, ale tak szczerze to co wniosła 7'ka? Nawet Aero nie wniosła :) Tak szczerze, to z "nowości" był tam tylko ładniejszy bootscreen.[/quote]7ka; chociażby to, że w przeciwieństwie do Visty była znośnie stabilna i szybka od razu po instalacji, pasek zadań, szybsze logowanie, start, wylogowanie (min - zapisuje ustawienia konta od razu, a nie dopiero przy wylogowywaniu).

maciekj22
komentarz
komentarz

No dobrze, ale to są tylko kosmetyczne poprawki, logiczne, ze nie wypuszczą w 100% tego samego systemu pod inną nazwą, ale 7'ka wielkim przeskokiem w stosunku do Visty nie była.

Goodrock
komentarz
komentarz

Wg mnie robicie błąd, że porównujecie 7ke do Visty. Kurcze Vista to był żart, więc uznajmy, że ten system nigdy nie powstał OK? Jak chcecie porównywać 7ke to tylko do XP lub 8 (tzn 8ke do 7ki).

kelloco2
komentarz
komentarz

ja tam sobie porównuje z Windows 1.*; póki nie zauważę znaczących zmian nie przerzucam się.
[url="http://edu.i-lo.tarnow.pl/inf/hist/002_gui/images/win7101apps.png"]http://edu.i-lo.tarn...win7101apps.png[/url] aplikacje Windows 1.01 vs Windows 7
[url="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f4/Microsoft_Windows_1.0_pages2_3.jpg"]http://upload.wikime....0_pages2_3.jpg[/url] ładny minimalistyczny pasek zadań
rok 1985

Igorrodz
komentarz
komentarz

Nie każdy jest takim minimalistą jak Ty, są tez tacy, którzy lubią fajne i rozbudowane fajerwerki (czyt. efekty graficzne) ;)

A tak poza tym to wyszperałem dzisiaj w sieci to:
[url="http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2012/06/windows-8-release-preview-w-sieci-pobierzecie-czy-poczekacie.aspx"]Microsoft zbanuje aplikacje, które będą odblokowywać przycisk Start w Windows 8. Co wy na to?[/url]

maciekj22
komentarz
komentarz

Gdyby mieli taką możliwość, to w pierwszej kolejności zbanowaliby wszystkie pirackie kopie okienek, a jednak tego nie zrobili - tego typu informację uważam za fake.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.