x-kom hosting

PENTAGRAM Cerberus [P6342] - działanie jako AP

kosky333
utworzono
utworzono

Witam,
Mam następujący router - PENTAGRAM Cerberus [P6342]. Router posiada dwa modemy wbudowane umożliwiając pracę w trybie ADSL jak i w trybie xDSL.
Otóż, dysponuję jeszcze jednym routerem - NETIA HOP SPOTEM, który działa jako główna baza - gateway - (jest po prostu w nim skonfigurowane połączenie internetowe). Mój problem polega na tym, że chcę, aby PENTAGRAM podłączony z NETIĄ HOT SPOTEM za pomocą skrętki LANowskiej rozpraszał bezprzewodowo internet. Po prostu ma działać jako zwykły AP, który na chłopski rozum bierze internet z netii i rozprowadza go 100 metrów dalej. Problem polega na tym, że mam problem z konfiguracją PENTAGRAMU. Nie umiem mu "powiedzieć" że bazą (gateway) jest NETIA, a on ma być w trybie AP. Za każdym razem kiedy łącze się (komputerem) z PENTAGRAMEM, chcąc otworzyć stronę internetową PENTAGRAM wyrzuca mi konfigurację modemu jego WAN lub ADSL połączenia internetowego.
I teraz pytanie, czy w ogóle da się go tak skonfigurować, aby powyższe rozwiązanie było możliwe ?
Jeszcze jedno. Po włożeniu wtyczki RJ45 do PENTAGRAMU (druga strona jest włożona do HS Netii) następuje automatyczne rozłączenie internetu w NETII !! Wytłumaczy mi ktoś dlaczego tak się dzieje ?
Pozdrawiam kosky333

szaki
komentarz
komentarz

pewnie dlatego ze loklne adresy routrów sa z tej samej podsieci czyli 192.168.1.xxx jak ustawisz np Pentagrama na 10.0.0.1 powinno byc ok

kosky333
komentarz
komentarz

No, przyznam, że tego nie sprawdzałem. Ale mam osobną sieć, gdzie jest to zrobione na tej samej podsieci (baza ma 192.168.1.1 drugi ruter ma .2 a trzeci .3 i wszystkie działają bez problemu). Chodzi mi głównie o konfiguracje tegoż pentagramu

szaki
komentarz
komentarz

ale masz połaczone LANam pewinie a jak ten router moze zmienic jeden LAN na WAn to nie bedzie działać

BO rozumiem ze ustawiasz go tak
EWAN / Select Protocol
Ta strona pojawia się po wybraniu EWAN i kliknięciu Continue na stronie Select WAN Port. Wygląd tej strony zależy od protokołu wybranego na liście Protocol:
• Obtain an IP Address Automatically

czyli pierwszy port LAN staje sie portem WAN

kosky333
komentarz
komentarz

Tryb pracy połączenia to: ETHERNET oraz ADSL.
A to okno co wyrzuca mi jak chcę wyświetlić stronę to jest tutaj na stronie 14:
[url="http://download.pentagram.eu/pl/sterowniki/routery/P6342/Manual/PENTAGRAM%20Cerberus%20P6342%20P6343.pdf"]http://download.pent...342%20P6343.pdf[/url]

szaki
komentarz
komentarz

że co?

kosky333
komentarz
komentarz

Próbowałem wszystkiego. Zostaje jedna możliwość. Polega ona na zmianie trybu w NETTI na Bridge. Wtedy powinno działać.
Jakby mi cokolwiek udało to będe tutaj o tym pisał. Pozdrawiam

  • 1 miesiąc później...
kosky333
komentarz
komentarz

Jeśli jeszcze to kogoś interesuje, to okazało się że Netia zrobiła bubla w oprogramowaniu i dlatego większość rzeczy się sypało. Po świętach zrobili upgrejda i wszystko wymiata.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.