x-kom hosting

Problem Z Podlaczeniem Ramu

michal124
utworzono
utworzono

Mam zasadniczy problem gdyz kolega oddal mi 512 ramu (333mhz) i po podlaczeniu wykrywa mi moja kosc 512 (400mzh) i jego takze lecz gdy zaczyna sie ladowac windows komputer sie restartuje. Czy problem wynika z roznych taktowan ? Wiem ze lepiej kupic nowa kosc ale szkoda mi pieniedzy poniewaz przymierzamn sie w najbliższym czasie kupic nowy pc.

z gory thx i pozdro

olej3232
komentarz
komentarz

W pierwszy slot włóż ram 333MHz w drugi 400MHz, może to coś da!

luq
komentarz
komentarz

Ta kość 400mzh zwolni do 333mzh, ale nie łącz tych kości w Dualu, czyli włóż w sloty o innych kolorach po prostu.

Gość
komentarz
komentarz

Jaki masz procesor?

michal124
komentarz
komentarz

Mam seprona 2800+, a płytę główna msi k8m (http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=158-12) nie komentujcie plyty glownej ale moja stara mi padła i kupilem najtańsza jak byla mozliwa xd

co masz na mysli luq na temat roznych kolorow slotow ?

Gość
komentarz
komentarz

Ten sempron działa na szynie 333 i pamięci także ustaw na taką częstotliwość. Płyta nie obsługuje trybu Dual i ma tylko dwa sloty (w tym samym kolorze). W pierwszy wsadź pamięć 333, a w drugi 400.

luq
komentarz
komentarz
co masz na mysli luq na temat roznych kolorow slotow ?

Jeśli wpinasz kości w sloty o tych samy kolorach to automatycznie działają one w Dual Channel.

Lecz ciebie to nie dotyczy ponieważ twoja płyta nie obsługuje DC.

michal124
komentarz
komentarz

zostaje kolejne pytanie ktory to 1 slot xd ten blizej procesora?

i jak ustawic w biosie zeby ramy chodzily na czestotliwosci 333mhz?

rafidoc
komentarz
komentarz

U mnie na przykład w " DRAM Clock" zmieniam z " by SPD " na " manual" a później z 200mhz na 166mhz i mam omawiane 333mhz

michal124
komentarz
komentarz

cos mi sie gruntownie spierdolilo, od tego ramu jakies cuda mi sie dzieja na kompie, jak wlaczam komputer to sie odpala, wlaczam swoj profil, i jak jak by sie zacielo, i po jakims czasie tylko tapeta sie laduje, a co najciekawsze system jest stabilny bo moge odpalic menadzer urzadzen i z tamtad odpalac wszystkie pogramy xd ale pulit sie nie laduje razem z paskiem zadan, czy wie ktos jak to naprawic?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.