x-kom hosting

Evga 650i Ultra Jak Regulowac Predkosc Wiatraka Cpu

atari
utworzono
utworzono

witam. tak jak w temacie jak mam rególować predkość obrotów na tej płycie?speed fan nie działa sa jeszcze jaieś programy?

falcon1984
komentarz
komentarz

Zainstaluj SpeedFan w wersji 4.32. U mnie na przykład wersja 4.33 nie chciała działać.

Potem dajesz Configure, zakładka Speeds i dajesz kontrole od 50 do 60% ( u mnie w przypadku AC Freezer 7 PRO wystarcza to, na boxie trzeba będzie dać chyba większe obroty) i zaznaczasz opcje "Automatically variated".

W głównym oknie zaznacz "Automatic Fan Speed".

Na koniec ikonke SpeedFana przenieś do Menu Start --> Autostart

SpeedFan odpali się razem z Windowsem i zapanuje upragniona cisza ;)

atari
komentarz
komentarz

cos to nie dziala obroty caly czas w granicach 2000rpm

falcon1984
komentarz
komentarz

A w jakim trybie masz ustawioną pracę CPU-RAM ?

Wejdź do BIOS-u i ustaw tryb unlinked. Wtedy powinno ruszyć...

Masz SpeedFan w wersji 4.32 tak jak ci napisałem?

Jeśli nie działa to wejdź do zakładki "Advanced" w SpeedFanie, ustaw chipset na Winbond oraz poniżej PWM2 Mode na Manual.

Zobacz czy ci Wentyl w ogóle reaguje jak w głównym oknie zmniejszasz Speed02

atari
komentarz
komentarz

dzieki dziala musialem zmienic na chipset na winbond. A mam jeszcze 1 pytanie bo mam na obudowie z boku jeszcze 1 wentyl ale na molexa moge go sobie podlaczyc na jakies wejscie w plycie zebym mogle go regulowac??

snip91
komentarz
komentarz

Wentylatorki podłącza się pod 3-pin na płycie. Jak masz wolne złącze 3-pin to możesz go tam wpiąć :)

Do regulowania obrotów są też specjalne regulatory do kupienia np. na allegro. Takie małe złączki w pokrętłem :D W to się wpina wentylator i całość kablem do płyty.

atari
komentarz
komentarz

a z pod plyty nie da rady regulowac?

snip91
komentarz
komentarz

To zależy ile płyta da rady regulować. Nie wiem jak jest w tej.

atari
komentarz
komentarz

a jeszczze 1 pytanie go nie chce zakladac nowego tematu. Ma ktos moze na tej plycie radiator scythe ninja?? bo mam zamiar kupic taki i nie wiem czy mi wejdzie bo wydaje mi sie ze radioator od NB moze wadzic

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.