x-kom hosting

2x512 Czy 1x1024?

dziad.zaburski
utworzono
utworzono

Witajcie.

Mam płytkę Gigabyte GA-965P-S3 i wrzucone do niej 2x512mb w dual channelu (wolne pozostają dwa sloty). Zamierzam rozbudować pamięć o 1gb. I tu pojawia się pytanie: czy wybrać zestaw 2x512 czy 1x1024 i zostawić jeden wolny slot? Chciałbym, żeby komp służył mi do momentu rozpoczęcia studiów (czyli dwa latka, mam Core 2 Duo E6300 i GF7600GT ale grafę niedlugo zamierzam zmienic). Co zrobić? Z góry dzięki za odpowiedź.

kwachu1992
komentarz
komentarz

a jaka masz firmę tamtych pamieci?

wydajniejszy będzie dual czyli 2x512mb

dziad.zaburski
komentarz
komentarz

Zazwyczaj nie wstydzę się patriotyzmu ale właśnie przeczytałem tu opinie na temat tej firmy... GoodRAM. Jeśli chodzi o pamięci jestem tępy jak deska do krojenia. czy jeśli kupiłbym teraz giga i potem giga to te 2 gigówki będą pracować w dualu?

snip91
komentarz
komentarz

Jeśli będą dokładnie takie same to powinny współgrać ;) Osobiście polecam dual, jest wydajniejszy od singla.

luq
komentarz
komentarz

Ale jak masz teraz 2 kości to nie kupuj następnej czyli 3 bo tylko same kłopoty dzięki temu będziesz mieć!!

Jak już to kup 2 żeby mięć razem 4, chodź to też nie jest najlepsze. Najlepiej 2 kości mieć.

Jeszcze zapytam się jakie masz dokładnie te kości bo łącząc ramy, kości powinny być takie same

Marooooo
komentarz
komentarz
Jeśli będą dokładnie takie same to powinny współgrać wink.gif Osobiście polecam dual, jest wydajniejszy od singla.

Tak właściwie czy to wogóle da sie zauważyć gołym okiem? Bo mi się wydaje , że nie.

luq
komentarz
komentarz
Tak właściwie czy to wogóle da sie zauważyć gołym okiem? Bo mi się wydaje , że nie.

Wzrost wydajności wynosi ok. 5% to niewiele ale zawsze mieć lepiej te 5% więcej niż mniej

dziad.zaburski
komentarz
komentarz

To są kostki goodram DDR2 667mhz CL5

Kurzun
komentarz
komentarz

Ja bym brał 1024. Kiedyś dokupisz jeszcze jedną kość a jak będziesz miał 2x512 to będziesz miał zapchane sloty : )

Evil
komentarz
komentarz

Ja bym oczywiście brał 2x 512. Komputer lepiej będzie chodził...

Kiedyś dokupisz jeszcze jedną kość

kiedyś... tylko właśnie kiedy?? Możliwe, że wtedy to już nie bedzie dokładał ddr tylko kupował ddr2 lub ddr3 ;)

luq
komentarz
komentarz
Ja bym brał 1024. Kiedyś dokupisz jeszcze jedną kość a jak będziesz miał 2x512 to będziesz miał zapchane sloty : )

Chciałbym zaznaczyć że na 3 kościach to same kłopoty będą, i nie polecam takiego rozwiązania.

To są kostki goodram DDR2 667mhz CL5

A więc kup 2 dokładnie takie same kości lub lepsze według mnie rozwiązanie sprzedaj posiadane kości i kup 2x1gb Patriotów.

dziad.zaburski
komentarz
komentarz

Ale system będzie wykrywał 2 giga ramu tak? To będzie rozwiązanie czasowe, bo za jakiś miesiąc dorzuce jeszcze jedną gigową kość.

luq
komentarz
komentarz

Tak będzie wykrywał 2gb ale mogą pojawiać sie BlueScreeny, zawiechy itp.

Jeśli za miesiąc będziesz miał 2 kość to najwyżej narazie nie korzystaj z tej pamięci lub najpierw sprawdź stabilność, jeśli będzie chodzić dobrze to ją zostaw a jak nie to korzystaj z tych 2x512.

Chodź nawet jak połączysz te 2x512mb i potem 2x1gb to mogą się pojawić kłopoty.

RAMy to dość kapryśne "stworzenia" i nie da się dokładnie stwierdzić czy będą działać w takim zestawieniu czy nie.

dziad.zaburski
komentarz
komentarz

Wrzuciłem tą gigową kostkę i zaczęły się problemy...

Są bluescreeny. W opisie po wznowieniu systemu jest:

"Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6000.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: a

BCP1: 00000025

BCP2: 00000002

BCP3: 00000000

BCP4: 81C46538

OS Version: 6_0_6000

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\Mini101907-04.dmp

C:\Users\Wodzu\AppData\Local\Temp\WER-40781-0.sysdata.xml

C:\Users\Wodzu\AppData\Local\Temp\WERC081.tmp.version.txt

Przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=501...id=0x0415"

Na 1,5GB pracuje tak samo źle...

Kurzun
komentarz
komentarz

Pozamieniaj ram miejscami i sprawdź memtestem.

dziad.zaburski
komentarz
komentarz

Przeleciałem memtestem86 najpierw 2x512 (wszystko ok) potem 1x1024 (wszystko ok). Kiedy podłączyłem je razem, leciały błędy za błędem (ok 3,5mln). Może to ustawienia biosu? Po wpięciu kości nic nie przestawialem w biosie. Na kostkach wszystko się zgadza: częstotliwość szyny, opóźnienie...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.