x-kom hosting

Ram

krecik216
utworzono
utworzono (edytowane)

mam pare roznych pamieci RAM

i myslalem ze wszystkie sa takie same czyli ze kazda mozna wlozyc do kazdego komputera ale jak wlozylem to okazalo sie ze nie. Czy moze mi ktos wyjasnic jakie sa rodzaje pamieci ram ?

snip91
komentarz
komentarz

SDRAM, DDR, DDR2, DDR3, SO-DIMM, ECC, NON-ECC, DIMM, RIMM - zapomniałem o jakichś ? :D

krecik216
komentarz
komentarz

fajne ale dlaczego jesli wlozylem do kompa pamiec ram i odpalilem kompa to nic sie nie dizeje ( komp sie nie chce wloczyc(monitor nic nie pokazuje i przechodzi w stan oszczedzania energi))

tazman
komentarz
komentarz

A czy płyta wydaje jakieś piknięcia, zresztą w slot na ddr nie włożysz ddr 2 inne wycięcia

krecik216
komentarz
komentarz

wiem juz ze sa rozne pamieci ram i maja rozne wyciecia ale sie tak sklada ze znalazlem z odpowiednim wycieciem wlozylem do kompa i poprostu jak by komp odmawial posluszenstwa nie wlacza sie kompletnie nic nawet nie ma piknecia wiec nie wiem dlaczego tak jest :/

czy moze byc inny powid oprzucz wyciec

dar55
komentarz
komentarz
i poprostu jak by komp odmawial posluszenstwa nie wlacza sie kompletnie

może pamięć walnieta -uszkodzona , w czy jak wyciągniesz ram są jakieś piknięcia ?

działenie ramu sprawdzisz memtestem

krecik216
komentarz
komentarz

powiedz wiecej cos o memotescie .

jak juz powiedzialem przy wyloczonym kompie wkladam pamiec ram i odpalam kompa i nic sie nie pojawia jak by komp odmawial posluszenstwa tylko monitor przechodzi w stan oszczedzania energi

poczym odlaczam kompa od zasilania i wyjmuje. po tym odpalam kompa i jest ok

Gość
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie zasilacz pada (ja też tak miałem)

^^ a nie pomyliłem się myślałem że wyjmujesz zasilanie a nie ram :P sorki

tazman
komentarz
komentarz

A czy przy gnieździe procesora nie masz napuchniętych ( wybrzuszonych ) kondensatorów ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.