x-kom hosting

Brak Sygnału W Monitorze Przy Włączaniu Kompa (gtx Problem)

bartaspoz
utworzono
utworzono

Najpierw zestaw w jakim jest problem:

płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS4

Procesor: Core Quad Q6600

Pamięć RAM: GoodRam DDR2 2 x 1GB 1066MHz PRO

Karta graficzna: GeForce 8800 GTX EVGA 768MB TV & 2x DVI (PCI-E) ACS3

ZASILACZ: Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-600W

Sprawa jest taka:

przy włączaniu kompa nie ma sygnału na monitorze, nic sie nie dzieje. Przy zmianie karty graficznej na starego 7300GS wszystko jest ok.

Oczywiście podłączam 2x zasilanie do karty graficznej (GTX), próbowałem także zmieniać pamięci ram w slotach, tak jak polecali na stronie producenta...

Podłączam także dodatkowe zasilanie do płyty głównej.

Teraz jestem w kropce i nie wiem co dalej, może jakieś ustawienia w BIOS, może ten zasilacz nie jest wystarczający (?!).

Proszę o jakieś porady..

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ja czasem też miewałem coś takiego z X1950 Pro. U mnie pomagał reset CMOS (tj. zresetowanie ustawień BIOSu), ale nie daję gwarancji, że u Ciebie też pomoże. Nie rób tego, jeśli nie pamiętasz ustawień swojego BIOSu i/lub nie potrafisz go poprawnie skonfigurować.

dar55
komentarz
komentarz
może ten zasilacz nie jest wystarczający

dobry żarcik :D , zresetuj bios i się nie bój , jak nie pomoże to do kolesia z kartą i u niego sprawdź

bartaspoz
komentarz
komentarz

niestety, reset CMOS nic nie dal...

snip91
komentarz
komentarz

W takim razie sprawdź kartę u jakiegoś kumpla jak możesz. Albo serwis.

bartaspoz
komentarz
komentarz

Jeszcze jedna rzecze, w biosie mam ustawione PCIe clock frequency na 100MHz ( czyli auto ), a zakres jest od 90-150, może tu tkwi haczyk ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Raczej nie, powinno być właśnie na 100 MHz.

bartaspoz
komentarz
komentarz

diagnoza postawiona: karta zepsuta, czekam na nową...

dzięki za dobre chęci.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.