x-kom hosting

ddr2-400 pc2-3200

kain81
utworzono
utworzono

Wiec moj komp to dell optiplex gx280, z płytą głowną o tej samej nazwie


Pole Wartość
Właściwości płyty głównej
ID płyty głównej <DMI>
Nazwa płyty głównej Dell OptiPlex GX280

Właściwości magistrali FSB
Typ magistrali Intel NetBurst
Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (QDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz
Przepustowość 6400 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci
Typ magistrali Dual DDR2 SDRAM
Szerokość magistrali 128-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 400 MHz
Przepustowość 6400 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej
Typ magistrali Intel Direct Media Interface

Producent płyty głównej
Nazwa firmy Dell Computer Corporation
Informacje o produkcie http://www.dell.com
Uaktualnienie BIOS'u http://support.dell.com



Jak widac rzeczywista czestotliwosc taktowania płyty to 200 MHz. Moja pamieć to ddr-400 PC2-3200 200 MHz (x2 bo ddr), czyli najwolnieszja z pamieci ddr2. Teraz poprawcie mnie jesli sie myle:

nie da sie zamontowac szybszej pamieci do mojego kompa, poniwaz rzeczywista częstotliwość taktowania płyty to tylko 200 MHz, zgadza sie ? Czyli nie moge np. zamontowac sobie ramu DDR2-667 PC2-5300....tzn. moze i moge ale i tak bedzie spowolniony do mozliwosci płyty czyli do 200 MHz wiec to nie ma sensu, dobrze to wszystko rozumie ??

Chodzi mi o to czy moja płyta jest w stanie wykozystac np. taki ram : DDR2-677 PC25300 ? Czy nie ? Nie jest teraz mowa o tym czy zadziala, ale czy bedzie wykozystany potencjal tego ramu, czy moze bedzie on spowolniony do możliwosci płyty. Po drugie jaka w takiim roznica jest pomiedzy:

DDR1-400 (200MHz) PC3200 a DDR2-400 (200MHz) PC2-3200, tu niby ddr1 a tu ddr2 a osiągi dokladnie te same bo w obu przepustowosc wynosci 3200 MB/s.

bub
komentarz
komentarz

http://support.dell.com/support/edocs/systems/opgx280/en/ug/specs02.htm
Zgodnie z danymi podanymi przez producenta płyta powinna obsłużyć także pamięci o częstotliwości 533mhz. (nie spowalniając taktowania do 400mhz)

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Płyta obsłuży prawie wszystkie pamięci DDR2 (oprócz serwerowych) ale maksymalna częstotliwość ich taktowania będzie wynosić 533MHz. Możesz więc zakupić nawet 800MHz pamięci Pc2-6400.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 3 tygodnie później...
kain81
komentarz
komentarz

no i zgadza sie, płyta moze i obsłuzy wszystkie pamieci, ale wykozystac moze najszybsza o taktowaniu 533 MHz czyli pc2-4200. Sprawdzalem na stronie www.kingston.com i oni mi podali ze najszybsza pamiec dla mojej plyty to pc2-pc2-4200 (533MHz)a potem na www.crucial.com i podali pc2-5300 (667MHz). Pomyslalem wiec to kupie 667. Pierwsze co po instalacji zajrzałem do biosa i tam wykryło ta pamiec jako 533 MHz. Pierwsza mysl - facet mnie oszukal co to sprzedawal. Potem odpalilem CPU-Z i to samo. Na koncu Everest i pokazało ewidentnie ze to jest 667 MHZ pc2-5300. Skopiowalem tez z everesta numer produktyu i sprawdzielm w google - pamiec ewidentnie jest 667 pc2-5300. Wniosek - moja płyta jest w stanie wykozystac pamiec o taktowaniu maks 533 MHz.

[b]Ale ja mam inne pytanie teraz. [/b]Kupilem 4 moduły ramu, kazdy po 1GB. Wszystkie o tych samych parametrach i tej samej firmy - po prostu 4 identyczne ramy. W Biosie wykrywa mi z emam łacznie 4 GB ramu i jest rozpisane ze 4x1GB. CPU_Z tez pokazuje poprawnie bo wyswietla sie 4096 MBytes. Natomiast Control Panel\System\General pokazuje ze mam jej tylko 3.25 GB of RAM. Tak samo Everest - tak to podaje ze mam 4 moduły po 1024 MB kazdy a w zsumowaniu podaje ze mam 3326 MB RAMu. O co tu chodzi ? Czy winXP moze wykryc maksymalnie 3.25 GB ramu ? Jak sprawdzałem pamiec programem Memtest86 to nie wykryło zadnych błedów - ale tez wykryło z emam 3.25 GB ramu. Opcja ze jedna kosc zle jest wetknieta w slot odpada, bo wtedy wykrywało by mi 3 Gb rami a nie 3.25. O co tu biega ?

Avarice
komentarz
komentarz

[quote name='kain81' timestamp='1323979550' post='1397823'] Natomiast Control Panel\System\General pokazuje ze mam jej tylko 3.25 GB of RAM [/quote]
Masz 32 bitowy system.

  • Dobra wypowiedź 1
kain81
komentarz
komentarz

no tak. To 32 bitowe systemu obsługuja max 3.25 GB ramu ?

djmakus
komentarz
komentarz

tak, każdy system 32bitowy (XP, Vista, Win7) obsługuje do około 3,25GB ramu

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.