x-kom hosting

Chłodzenie Płyty Dfi Infinity

jacdaj
utworzono
utworzono

witam

kupiłem już płyte DFI INFinity NF ULTRAII-M2, i tak oglądałem sobie ten biedny mały delikatny wiatraczek na chipsecie...

Nie mam jeszcze reszty części żeby płytę uruchomić i przetestować jak on działa.

Mam pytania do posiadaczy takowej płyty:

1) jak on jest głośny - bo malutki wiatraczek wygląda że będzie bardzo piszczał

2) czym można go zastąpić - bo ja się nie znam na elementach chłodzenia płyt głównych i nie wiem jakie radiatory/wentylatory będą tam pasować.

3) jeśli nie będę go wymieniał to po jakim czasie przestanie on działać i czy kupię wtedy podobny z takimi mocowaniami?

czekam na odpowiedzi

pozdrawiam

Fallen
komentarz
komentarz

1)Malutkie wiatraczki z reguły zawsze są głośne :/ Nie wiem jak na tej plytce bo jej nie mam ale mowie tak ogólnie

2)Tak można zastąpić, w płycie głównej są otwory wiec jakis radiator wejdzie z regulowanym rozstawem srus czyli prawie kazdy na chipsety;)

3)U mnie dla porównania na abicie zaczął brzęczec po pół roku:P i nic sie z tym nie dalo zrobic to go wylaczylem;) nf2 sie tak nie grzeje bardzo wiec daje rade i bez wiatraka :P

grzegorzmce
komentarz
komentarz

można założyć pasywne chłodzenie na chipset

demarco
komentarz
komentarz
jak on jest głośny

jest dosyć słyszalny, w zasadzie to jedyna wada tej płyty

czym można go zastąpić

do wyboru do koloru

http://allegro.pl/45917_chlodzenie_plyt_gl...&view=gtext

tazman
komentarz
komentarz

Proponuje coś pasywnego w tym wypadku np zalman ( miedziany ), bądź pentagram

jacdaj
komentarz
komentarz

ok zamówiłem sobie miedzianego pentagrama ale martwi mnie inna sprawa: czy zdjęcie oryginalnego radiatora z czipsetu nie łamie zasad gwarancji na jakiej jest ta płyta? ... bo towar nowy i nie chce pozbyć się gwarancji (kumplowi np po tygodniu od kupna padła płyta i odesłał do naprawy)

demarco
komentarz
komentarz
czy zdjęcie oryginalnego radiatora z czipsetu nie łamie zasad gwarancji na jakiej jest ta płyta?

raczej bedzie po gwarancji

Chyba, że z powrotem założysz stary radiator

tazman
komentarz
komentarz

A to zależy w których płytach , np w DFI nie łamiesz praw gwarancyjnych. Myślę że rozbudowa komputera czyli między innymi wymiana nowego radiatora na chipsecie nie jest do koca wyjaśniona. I tu ma rację demarco :

Chyba, że z powrotem założysz stary radiator
jacdaj
komentarz
komentarz

no tak jak napisano w temacie to jest DFI (infinity)

do tego karta graficzna wrednie blokuje przestrzeń nad czipsetem i będę musiał z boku radiatorek nieco przypiłować

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.