x-kom hosting

Jaka Pamięć Do Tej Płyty?

eloelo320
utworzono
utworzono

Witam! Mój pierwszy pościk. Pozdrawiam wszystkich i do rzeczy. Zakupiłem sobie ostatnio taki komputerek:

http://www.allegro.pl/item253244799_siemens_xb_c800_128_20_totalna_wyprzedaz_.html

Posiada on 128 (2x64) MB SDRAM. Chciałem sobie troszkę rozszerzyć tą pamięć no i tu nasuwają się 2 pytania:

1) Czy ta płyta główna obsłuży pamięć DDR?

2) Jak duże kości jest ona w stanie przyjąć? (nie wiem czy jak wsadzę do niej 256 to będzie działać).

Zaznaczam, że rozkręcałem puszkę i nie mam pojęcia co to za płyta główna. Nigdzie nic nie pisze, nie ma naklejek ani ni w tym rodzaju. W opisie produktu na allegro widnieje "PŁYTA GŁÓWNA: INTEL" i nic więcej. Czy ktoś wie coś na ten temat?

Lisu_09
komentarz
komentarz

Sciągnij ten program http://www.instalki.pl/programy/download/t...ome_Edition.php i podaj nazwę płyty głównej.

) Czy ta płyta główna obsłuży pamięć DDR?

Są płyty obsługujące oba SD i DDR( nie jednocześnie ) ale przepuszczam że Twoja do nich nie należy.

Gość
komentarz
komentarz

Ta płyta na 100% nie obsłuży pamięci DDR. Ale SDRAM'y powinna obsłużyć. Z opisu w internecie wynika, że płyta jest na chipsecie i815 więc nie będzie problemu z wyborem pamięci, bo każdy sdram do pojemności 256Mb w jednej kości powinien chodzić. Sprawdź to jednak programem Everest i napisz na jakim chipsecie jest płyta główna.

eloelo320
komentarz
komentarz

Płyta ma chipset: Intel Solano i815E. Jak na razie eksperymentowałem z 128 i wszystko chodzi.

P.S.

A tak w ogóle ten Everest jest cacy :D Tyle rzeczy sie dowiedziałem o moim komputerku, naprawdę fajna rzecz ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.