x-kom hosting

Płyta Abit Ip35-e

Piotrek24
utworzono
utworzono

Witam wszystkich

Chciałbym zapytać się o jedną rzecz, ponieważ nie jestem pewny nie dawno składałem kompa mam płytę główną Abit IP 35-E

podłączyłem już prawie wszystko ale chciałbym się dowiedzieć bo na tej płycie są 3 zasilania.Pierwsze oczywiście (20-24 pin).Drugie to ATX4P1 do podłączenia slotu PCI express.Natomiast ten trzeci to ATX12V1 do czego służy bo zdaje mi się że od procesora???Czy należy podłączyć także to wejście?

Będe wdzięczny za odpowiedź.

olej3232
komentarz
komentarz

Bez podłączenia tej wtyczki komp powinien się normalnie odpalić, wydaje mi się że służy ona do stabilizacji napięć, więc dobrze by było jak byś ją podłączył.

Poczekaj aż się jeszcze ktoś wypowie!

Piotrek24
komentarz
komentarz

O.K dzięki ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

dar55
komentarz
komentarz
Natomiast ten trzeci to ATX12V1 do czego służy bo zdaje mi się że od procesora???

jezeli koło socketa, to do prcoka -standard

Piotrek24
komentarz
komentarz

Tak jest koło socketa i pisze że można podłączyć albo pod 4pin albo pod 8 ale jak podłączyłem pod 4 pin to po włączeniu kompa procek z wentylatorem chodził z 20 sekund i się wyłączył i po restarcie kompa jest to samo 20 sekund i się wyłącza dopiero jak go odłączyłem wszystko jest ok czyli nie podłączać tego zasilania?Bez niego będzie wszystko ok?

olej3232
komentarz
komentarz

Jeśli komputer chodzi stabilnie bez niego, to zostaw tak jak jest!

Piotrek24
komentarz
komentarz

Tego jeszcze nie wiem czy chodzi stabilnie bo czekam jeszcze na grafe którą zamówiłem :D Dopiero jak dojdzie (mam nadzieje że już dzisiaj) to sprawdze czy wszystko jest o.k dlatego właśnie się pytałem do czego jest to wejście:-) Ale skoro mówisz że powinien chodzić bez tego zasilania to zostawie tak jak jest

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.