x-kom hosting

Pytanie O Ram W Dual Channel Prosze O Pomoc

LeeL
utworzono
utworzono

Witam mam płyte głownna MSI K8N Neo4 i w niej wpięte 512 MB ramu ( DDR) chciałbym dokupic teraz kolejne 1GB ramu w Dual Channel, czy te 3 kości będa ze soba wspolpracowały? czy te 2 będa chodzily w D-CH a trzeciabedzie chodzisz sobie spokojnie sama, czy moga wystapic jakies kłopoty?

Prosze o pomoc bo nie mam pojecia co robic, i czy kupic 1GB ramu w dualu czy w jedenj kosci

sklsk
komentarz
komentarz

w dualu mogą chodzić oczywiście tylko 2 kości, trzecia niestety już nie.

z kościami jest naprawdę różnie, bardzo często zdarza się że kości się gryzą nawet od jednego producenta.

dobrze dogadać się ze sprzedawcą czy była by możliwość ewentualnej zamiany gdyby coś poszło nie tak.

następnie sprawdź je w memtest lub golden memory

Saper
komentarz
komentarz

Najlepiej, jakbyś mógł np. od kogoś pożyczyć na wypróbowanie. Pamiętaj, że kości muszą być tej samej firmy!

LeeL
komentarz
komentarz

mozesz podac jakies linki do tego mem test lub golden memory :>

I wiem ze 3 kosci nie beda chodzily w dual channel ale chodzi o to czy te 2 ktore dokupie nie beda sie gryzly z ta ktora mam..

czy poprostu najwygodniej dokupic 1 GB w jendej kosci :>

olej3232
komentarz
komentarz

Nie istotne czy kupisz ram takiej samej firmy, ale dobrze by było żeby miały takie samo taktowanie i timingi.

LeeL
komentarz
komentarz

Ale zasadnicze pytanie... Czy ten dual channle bedzie chodzil na tych dwoch kosicach czy odbierze je poprostu jako 3 osobne 512...

Bo chialbym tak zeby komp odbierał to jako 2X512 ( dual channel) i 512 single channel...

olej3232
komentarz
komentarz

Albo włożysz wyłącznie 2x512 i będziesz miał dual albo dasz 2x512+512 i nie będzie dual-a

luq
komentarz
komentarz

No nie wiem czy się nie pojawią błędy.

Po pierwsze to raczej nie łączy się 3 kości albo 1,2 lub 4

A po drugie to pamięci mogą sie gryźć nawet jeśli będą mieć takie same parametry a producent będzie inny. Najlepiej to jakoś sprawdzić, ale w tym problem że jak. Przyjdziesz do sklepu z komputerem i będziesz testował??

Najlepiej jakbyś kupił nową kość lub 2 w DC

tazman
komentarz
komentarz

Najwydajniej 2 kości dual, 3 kości = błędy !

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.