x-kom hosting

[Rozwiazany]Komenda W Dos

szelmud
utworzono
utworzono

Witam,czy ktoś z szanownych forumowiczów zna komende w DOS abym mógł pliki z katalogu c:\Windows posortować je na te tylko z 2004 roku i tylko pliki ''exe'' ? ponieważ mam takie zadanie do szkoły i niewiem jak je zrobic

Gość
komentarz
komentarz

Sorki, ale masz trochę dziwnego nauczyciela. Do wyświetlenia plików służy instrukcja dir, do samych exe - dir *.exe, a do sortowania - sort, ale żeby wysortować dany typ pliku po dacie, to tego nie słyszałem.

mikrus
komentarz
komentarz

o ile się nie mylę to będzie DIR /OD. Ale dobre pytanie czy to ma być wyświetlone w tym porządku czy całkowicie posortowane :/

Gość
komentarz
komentarz

Nie ma przełącznika /d w komendzie DIR. Jeżeli już, to trzeba by pokombinować z komendami find, dir, sort. Ale na razie nie mam pomysłu :/

mikrus
komentarz
komentarz

sorka pomyliło mi się już poprawiłem jest dir /OD ale on tylko według daty sortuje, według rozszerzeń to będzie dir /OE, ale jak to zrobić żeby było jak pan od infy kazał jeszcze nie wiem ;p

edit:

exe można wyodrębnić dir /s *exe

Gość
komentarz
komentarz

Komenda dir:

Komendę DIR możemy również wywołać z innymi parametrami:

* /P wyświetla listę strona po stronie

* /W wyświetla listę w skróconej, szerokiej postaci

* /A wyświetla listę zawierającą tylko nazwy zbiorów o określonych atrybutach

o H lub -H wyświetla / nie wyświetla zbiorów ukrytych

o S lub -S wyświetla / nie wyświetla zbiorów systemowych

o D lub -D wyświetla / nie wyświetla katalogów

o A lub -A wyświetla / nie wyświetla zbiorów do archiwizacji

o O lub -O wyświetla / nie wyświetla zbiorów tylko do odczytu

* /O sposób sortowania

o N wg alfabetycznego porządku nazw

o E wg alfabetycznego porzadku rozszerzeń

o D wg daty i godziny

o S wg rozmiaru

o G katalogi przed zbiorami

o C wg stopnia kompresji

* /S wyświetla istę wraz ze wszystkimi podkatalogami i zbiorami w nich zawartymi

* /B wyświetla w jednej lini tylko nazwę bez dodatkowych informacji

* /L wyświetla listę małymi literami

Mam, komenda powinna wyglądać tak: dir c:\windows\*.exe /o |find "2004" i enter :D - działa nawet bez parametru /o ale może także znaleźć pliki o nazwie 2004. Raczej takich tam nie będzie ;)

Powodzenia z DOS'em

szelmud
komentarz
komentarz

Działa, dzięki wielkie za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.