x-kom hosting

[Rozwiązany] Dziwny Problem Z Ramami

m1nk
utworzono
utworzono

Witam problem polega na tym iż kupiłem ostatnio 2 kości ddr 2 geil-a 1gb 533 i po włożeniu je w płytę główną komputer nie odpala jakby grafiki sam sie odpala ale nie wyświetla obrazu na monitorze po wyciągnięciu bateryjki od biosu i zwarciu dwóch "styk" odpala sie normalnie ale gdy włożę bateryjkę z powrotem i poustawiam wszystko w biosie i chce resetnąć kompa sytuacja sie powtarzać mi muszę przed każdym odpaleniem kompa sytkać styki w gnieździe . Dla formalności mam płytę asus P5VDC-X i procka intel Celerona 3,2 Gh

olej3232
komentarz
komentarz

Co ustawiasz w tym BIOS-ie po wyjęciu bateryjki??

m1nk
komentarz
komentarz

częstotliwość i prace w dual-u

dar55
komentarz
komentarz

widocznie źle ustawiasz , daj default lub optymized w biosie i będzie chodzić

m1nk
komentarz
komentarz

jak daje wszytko na auto , czy tam default itp. nic nie daje po ponownym uruchomieniu muszę dalej resetować biosa aby sie komp odlił

dar55
komentarz
komentarz
częstotliwość i prace w dual-u

no to podaj wartości jakie ustawiasz

sklsk
komentarz
komentarz

sprawdź napięcia jakie dajesz na DDRy2, najprawdopodobniej masz standardowe a dla GEILów jest to za mało

ustaw 2.0 volta, maksymalnie 2.1 volta

brak obrazu spowodowany jest tym że przypuszczalnie wykładają się kości przy tak niskim napięciu

m1nk
komentarz
komentarz

znalazłem rozwiązanie już przepalił mi sie rezystorem doprowadzający napięcie do ramu i podawał na nie około 3 V po wymianie wszytko śmiga dzięki za pomoc głownie dla sklsk bo dzięki nie mu wpadłem na ten pomysł

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.