x-kom hosting

Podkręcanie Atitool 0.26

MiQ
utworzono
utworzono

Witam

Mam taki problem gdy podkręcam moją kartę graficzną Gigabyte Ati Radeon 9550 128MB programem ATItool 0.26 to gdy patrze równocześnie w programie Everest pokazuje mi podkręcone ale tylko gdy ATItool jest wyswietlany gdy go zminimalizuje częstotliwości powracają do default. Odblokowałem w programie pokrecanie bo niby te modele mają zablokowane zapisałem profil częstotliwości ale ciągle sie resetuje do default:(

olej3232
komentarz
komentarz

Programy do OC są beznadziejne, pobaw się w BIOS-ie jeśli wiesz jak.

grzegorzmce
komentarz
komentarz

o bo zmiany zostaną zapisane jak klikniesz opcje zapisz

MiQ
komentarz
komentarz

Moj bios jest zablokowany już probowałem a problem z Atitoolem rozwiązany potrzebne były sterowniki OMEGA nie Catalyst.

a jak ktoś wie jak moge zmienic bios w mojej graficznej to slucham poradniki już czytałem i lipa.

grzegorzmce
komentarz
komentarz

A więc tak podam to na przykładzie Radka 9550 Firmy GIGABYTE, ale można robić to z każdym innym Radkiem. Osobiście robiłem na: Gigabyte, His, Saphire, PowerColor i zawsze wszystko śmigało OK. Po tym odzie system widział grafe jako radon 9600 XT, tylko że zegary są mniejsze, tzn na takie ile da się wycisnąć z naszej grafy.

Po kolei.

- Musimy mieć dyskietkę startową DOS (win98se), w necie można znaleźć programik który nam taką dyskietkę utworzy to jest: WIN98SE boot disk.

- Na tak przygotowaną dyskietkę wrzucamy program: atiflash i odpalamy kompa z tej dyskietki w trybie Dos i tam robimy kpię naszego bios'a tzn:

atiflash -s 0 stary.bin

- jak już mamy ten bios to pod windowsem programem : RaBiT-1.7 poddajemy biosa edycji tzn, zmieniamy id karty:

Oryginalnie jest:

Device ID: 4153

Zmieniamy na:

Device ID: 4150

((W grafie gigabyte można jeszcze zmienić:

oryginalnie:

Description: R955128D F1

na:

Description: R96P128D )) w innych modelach nie ma potrzeby zmian descrition.

Możemy jeszcze zmienić zegary na takie na jakich nasz grafa chodzi stabilnie np. z 250/400 na 400/500 itp.,

I zapisujemy bios'a pod nazwą: nowy.bin.

- Jak mamy ten nowy zmodowany bios wrzucamy go na dyskietkę startową z Dosem, odpalamy kompa pod Dosem i wgrywamy nowy bios do grafy tzn:

atiflash -f -p 0 nowy.bin

MiQ
komentarz
komentarz

Robilem zgodnie z poradnikiem i nic najpierw wyskoczył mi error: "Error 0F01 press '1' to continue" to wpisałem drukowanymi i inaczej już sie pojawiło było dużo napisów miałem nacisnąc obojętnie jaki guzik żeby kontynuowac i nacisnąłem i znowu pojawiło się A:/ i wyszedłem no i żadnych zmian;/ Co mam zroibic?

sellston
komentarz
komentarz

a ja ci powiem że niewarto sobie zawracać siedzenia, przed każdą gierką włącz atitoola i załaduj zapisane zegary i git bo ja tez miałem zmieniac bios ale można coś popsuć i są same problemy a pod pracą w systemie radek ci odpoczywa bo do biosu wgrywacz wyżyłowane ustawienia po co ci sie ma grzać niepotrzebnie

Edit. a z tym błędem to było jakoś tak że bios był jakoś tam zablokowany i trzeba było edytować bios od radka 9600 firmy chyba powercolor bo on miał go odblokowanego

MiQ
komentarz
komentarz

To ja czekam aż ktoś poda jakieś konkretne wskazówki bo ATItool i te ciągłe włańczanie go mnie denerwuje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.