x-kom hosting

2gi SLOT RAM'u nie działa

Menzo
utworzono
utworzono

mam problem taki jak w temacie na mobo Gigabyte GA-8I865GME-775-RH. Posiadam 2 kości RAM KingMAX DDR-400 (te pierwsze DDR'y) 2x512MB - działały mi w dualu jakieś 2 lata po dokupieniu 2giej (obie takie same). Po zepsuciu się jednego slotu sprawdzałem w dobrym czy obie działają- tak działają. Już czyściłem slot twardym pędzlem 4-ką o długim wlosiu i nic. Proszę pomużcie

sUb
komentarz
komentarz

Przełóż kość 1 w drugi slot i druga w pierwszy i sprawdź co i jak.

Menzo
komentarz
komentarz

[quote name='sUb' timestamp='1320582369' post='1370604']Przełóż kość 1 w drugi slot i druga w pierwszy i sprawdź co i jak.[/quote]
Robiłem tak i nic nie dało (jak wkładam bylejaką kość do 2 slotu i odpalam kompa zaczyna piszczeć pulsacyjnie).

sUb
komentarz
komentarz

Podaj sekwencję.

Menzo
komentarz
komentarz

[quote name='sUb' timestamp='1320582590' post='1370615']Podaj sekwencję.[/quote]
napisz co to jest :) (bo zabardzo nie wiem)

sUb
komentarz
komentarz

TO:

[b] [b]ody dźwiękowe biosu ami[/b][/b]
[list]
[*][b]1 krótki [/b]- problem związany z odswierzaniem pamięci ram
[*][b]2 krótkie [/b]- problem podczas sprawdzania parzystoci pamięci ram
[*][b]3 krótkie [/b]- problem związany z problemem odczytu pierwszego segmentu pamięci ram (64kb)
[*][b]4 krótkie [/b]- błąd związany z zegarem systemowym
[*][b]5 krótkich [/b]- błąd procesora
[*][b]6 krótkich [/b]- problem z kontroloerem klawiatury
[*][b]7 krótkich [/b]- błąd wirtualnego trybu procesora
[*][b]8 krótkich [/b]- błąd wejscia/wyjscia (i/o) pamięci karty graficznej
[*][b]9 krótkich [/b]- błąd podczas sprawdzania sumy kontrolnej biosu
[*][b]10 krótkich [/b]- błąd pamięci cmos
[*][b]11 krótkich [/b]- błąd pamięci cache l2 procesora
[*][b]1 długi, 2 krótkie [/b]- błąd karty graficznej
[*][b]1 długi, 3 krótkie [/b]- błąd podczas testów karty graficznej
[*][b]1 długi, 8 krótkich [/b]- problem z wywietlaniem obrazów przez kartę graficzną
[*][b]ciągły sygnał[/b] - brak pamięci w bankach lub brak podłączanej karty graficznej
[*][b]1 długi[/b] - zakonczony pomyslnie test post
[/list]

[b] [b]kody dźwiękowe biosu award i phoenix award[/b][/b]
[list]
[*][b]1 długi, 2 krótkie [/b]- błąd karty graficznej
[*][b]1 długi 3 krótkie [/b]- błąd sygnalizujący problem z kartą graficzną lub jej brak
[*][b]dźwięk powtarzający się [/b]- błąd sygnalizujący problem z pamięcią ram
[*][b]naprzemiennie niski z wysokim [/b]- wykryto bład procesora
[*][b]alarm podczas pracy komputera [/b]- przekroczenie limitu dozwolonej temperatury dla procesora
[/list]

[b] [b]kody dźwiękowe biosu phoenix[/b][/b]
[list]
[*][b]sekwencja: 1,1,2 [/b]- błąd procesora lub problem z socketem na płycie
[*][b]sekwencja: 1,1,3 lub 4,2,2[/b] - problem z pamięcią cmos
[*][b]sekwencja: 1,1,4[/b] - problem z pamięcią rom
[*][b]sekwencja: 1,2,1[/b] - problem z zegarem systemowym
[*][b]sekwencja: 1,2,2 i 1,2,3[/b] - problem z kontrolerem dma
[*][b]sekwencja: 1,3,1[/b] - wystąpił błąd podczas odswierzania pamięci ram
[*][b]sekwencja: 1,3,2 i 1,3,3 i 1,3,4[/b] błąd podczas próby odczytu pierwszych 64kb pamięci ram
[*][b]sekwencja: 1,4,1[/b] - błąd lini adresowej pamięci ram
[*][b]sekwencja: 1,4,2[/b] - błąd parzystoci pamięci ram
[*][b]sekwencja: 1,4,3 i 1,4,4[/b] błąd na magistrali eisa
[*][b]sekwencja: 3,1,1 i 3,1,2[/b] - błąd kontrolera dma 3,1,1(slave), 3,1,2(master)
[*][b]sekwencja: 3,1,3 i 3,1,4[/b] - problem z kontrolerem przerwań 3,1,3(master) 3,1,4(slave)
[*][b]sekwencja: 3,2,4[/b] - problem z kontrolerem klawiatury
[*][b]sekwencja: 3,3,1[/b] - wyczerpana bateria podtrzymujaca pamiec cmos
[*][b]sekwencja: 3,3,2[/b] - zle ustawienia bios
[*][b]sekwencja: 3,3,4[/b] - problem z pamięciami karty graficznej
[*][b]sekwencja: 4,2,4[/b] - przerwany test trybu chronionego procesora
[*][b]sekwencja: 4,3,1[/b] - nieoczekiwany problem podczas testu pamieci ram
[*][b]sekwencja: 4,4,3[/b] - problem z koprocesore
[*][b]sekwencja: 9,2,1[/b] - karta graficzna niekompatybilna
[*]
[/list]

Menzo
komentarz
komentarz

Kod dźwiękowy BIOS'u Award (mam Award Modular BIOS v6.00PG)
[b]dźwięk powtarzający się[/b][i]. (dosyć szybkie wysokotonowe pikanie)[/i]

sUb
komentarz
komentarz

Pamięć ram.

Menzo
komentarz
komentarz

W tym rzecz, że 2 kość nie jest uszkodzona - w dobrym slocie ona działa.

corporaptor
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz? W "dobrym" mógłbyś sprawdzić obie kości, by wykluczyć ich uszkodzenie - program memtest86+.

Menzo
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz: Colorsit 400W (czy zasilacz ma coś do tego, że jeden slot może niedziałać?) Ram testowałem CPU Burn'em i nic nie wyskakiwało (testowałem obie kości w dobrym slocie). A poza tym obie kości jak wsadze do złego slotu nie działają.

Edytowane przez Menzo
sUb
komentarz
komentarz

Wymiana:
[url="http://forum.programosy.pl/czarna-lista-zasilaczy-czyli-jaki-zasilacz-kupic-vp937210.html"]http://forum.programosy.pl/czarna-lista-zasilaczy-czyli-jaki-zasilacz-kupic-vp937210.html[/url]
możliwe że ten szrot ci spalił slot.

Menzo
komentarz
komentarz

Czyli, że tego slotu już się nie da naprawić??? (A miałem zamiar kupować nową mobo ale teraz chyba kupie nowy zasilacz [czy LC Power mogę kupić??? bo na liście go nie zauważyłem] i czy z nową mobo pod moim zasilaczem znowu by mi slot zjarało?)

sUb
komentarz
komentarz

Mogło by paść bo masz dziadowski zasilacz, nie bo jest na czarnej liście:
[url="http://forum.programosy.pl/czarna-lista-zasilaczy-czyli-jaki-zasilacz-kupic-vp937210.html"]http://forum.programosy.pl/czarna-lista-zasilaczy-czyli-jaki-zasilacz-kupic-vp937210.html[/url]

Menzo
komentarz
komentarz

(na czarnej liście jest L&C) a w jaki sposób zasilacz zjarał mi slot? I gdy "rzekomo zjarał slot" to kiedyś włączam komputer a on nie wstaje tylko słychać szum działania i piszczenie głośniczka, obydwie kości były w slotach i dziwne jest, że RAM się nie uszkodził.

sUb
komentarz
komentarz

najprawdopodobniej było zwarcie/przepięcie/przeciążenie na liniach i padło na ram, trup to trup, spali co popadnie.

Menzo
komentarz
komentarz

Przed faktem podkręcałem procesor dosyć mocno z 2.00GHz (Intel Celeron Dual Core) do 3.20GHz udało mi się dojść na oryginalnym napięciu (bo nie mogę zmieniać napięć na mojej mobo) niestety ceną stabilności i wysokiej temperatury. Podkręciłem również grafikę (ATI Radeon HD2600 PRO) którą testowałem jakimś programem co pokazywał punkty uzyskane w teście i na necie sprawdzałem to miała wydajność HD2900 PRO nawet wynik był więkrzy o kilka punktów... Czy takie ostre podkręcanie mogło doprowadzić do przepięcia/zwarcia/przeciążenia??

sUb
komentarz
komentarz

jak masz zasilacz z czarnej listy nie podkręcasz nic w PC, zapamiętaj to sobie, tak jest zawsze, że po OC na takich gównianych zasilaczach coś się pali.

Menzo
komentarz
komentarz

Acha, a procek od jakiegoś dłóższego czasu jest podkręcony na 2.90GHz, testowalem go dosyc dlógo i żaden błąd nie wyskakiwał. Czy procek może pozostać na takim taktowaniu? Odnośnie RAMu to na slotach mi pisze 2.50V a w SpeedFanie pokazuje mi napiecie
2.50V (to raczej napięcie RAM'u): 2.62V i dosyć często się wacha w granicach 2.60V do 2.72V. Po godzinie gry w Crash Time 2 (jak miałem otwartą obudowę) dotknąłem kości RAM i mnie POPARZYŁA! czy to normalne? (i to pewnie przez te wachania napięć spaliło mi slot, tak?

sUb
komentarz
komentarz

Temp ram rzadko kto wie dokładnie, bo rzadko kto ma czujnik, ale jak jest gorący i parzy to dobrze mnie jest. Masz jakis radiator, a co do CPU to na własne ryzyko ja na takim szrocie bym nic nie podkręcał :E

Menzo
komentarz
komentarz

Na RAMie nie mam radiatora a co do CPU to mam Silentium PC Fortis HE1225. To co? zrezygnować z mobo a kupić zasilacz?

Fortis troche ochładza ten ram bo wentylator ciągnie powietrze od strony ramu i jest jego blisko (jakieś 8mm do 1,2cm)

sUb
komentarz
komentarz

Tak, bo zasilacz ci może resztę kompa popalić.

Menzo
komentarz
komentarz

Co za franca, no popali mi komponenty a sam sie nie zjara- ale to wymyślili, no nie powiem... ;>

sUb
komentarz
komentarz

sam też kiedyś padnie oto się nie bój.

Menzo
komentarz
komentarz

Jak mu zasadze płytkę pod jakiegoś AMD co slyszalem że 4rdzeniowy sam ciagnie ponad 300W to ja go spale... a poza tym to tego slotu już nie naprawi? i w jak on mogl tylko slot zjarać jak ram też do niego podpiety był a działa... Byćmoże że spalił się jakiś komponent w zasilaczu odpowiadający za zasilanie tego 2giego slotu???

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.