x-kom hosting

Pomóżcie Mi Uciszyć Kompa!

tabun69
utworzono
utworzono

Witam! Chciałbym w końcu uciszyć swojego kompa, który jest o wiele za głośny!:/ Chcę by komputer był w cichy i nie grzał się zanadto.

Moimi głównymi celami są:

-za głośny wentylator na procku: (Athlon 3000+)

PROCESOR

- trzeszczący wentylator na płycie: opis płyty

asus_k8n4-e_se.jpg

Reszta mojego sprzętu:

-512 RAM

-Asus GeForce 6600

-athlon 3000+

-zasilacz 230w colors

A to temperatury które wyczytałem w biosie:[/b]

CPU Temperature: 28 C

M/B Temperature:32 C

...

CPU Target Temperature 72 C

Bardzo proszę o podanie jakiś konkretnych wentylatorów które mogłbym wymienić na miejsce tych głośnych!

Zastanawiam się też czy na miejsce tego wentylatora na płycie nie można by zamatować jakiegoś radiatora?

Co o tym myślicie? Czekam na opinie i rady!

Jeśli mam coś dopisać to powiedzcie!

dzięki!

intimatelly
komentarz
komentarz

a ile masz do wydania??? na to uciszenie

tabun69
komentarz
komentarz

no chcialbym wydac jak najmniej. nie chodzi mi o jakies super wydajne i super ciche monstery do chlodzenia. Chcialbym wydac do 60zl. by bylo ciszej i by wszytsko gralo.

intimatelly
komentarz
komentarz

no to przykladowo:

chipset płyt głównych za 19zł

na proca to bym polecal Procesor za 60zł

a jak nie to moze ten proc za 30zł

tazman
komentarz
komentarz

intimatelly

no to przykladowo:

chipset płyt głównych za 19zł

na proca to bym polecal Procesor za 60zł

a jak nie to może ten proc za 30zł

nie polecam takiego chłodzenia zarówno do chipsetu jak i na procek,aluminium nie odprowadza tak dobrze ciepła jak miedź, nie są to dobre firmy oferujące wyciszenie, proponuje pentagrama, cichy i niezawodny

Pentagram Freezone NP-40 Cu

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,25704/

a taki wentylator zerknij na ten temat :

http://www.forumpc.pl//index.php?showtopic=22855&hl=

tabun69
komentarz
komentarz

wiec jesli wykrece ten wentylator a plyty i wsadze ten radiator to bedzie to wystarczajace tak?a Czy bedzie sie go dalo wkrecic w plyte?jak to wyglada?

ambas
komentarz
komentarz

Ten radiator powinien być wystarczający, zawsze możesz na nim zamontować wentylator. Ten radiator ma "regulowany" rozstaw otworków do montażu więc na pewno będzie pasował - będzie sie go dało wkręcić w płytę.

Fallen
komentarz
komentarz

To juz lepiej za tą kase kupic te maty wyciszające i wykleić samemu obudowe a zaoszczedzone pieniądze zainwestowac w cichsze chłodzenie ;)

tabun69
komentarz
komentarz

ale ja chcialem wydac cos w granichach 60 zl!nie chce jakiegos super cochego kompa tylko chce wymienic te za glosne na cichsze i zeby byly one znosne:P a nie chce kupowac obudowy za 300zl..:/

kwachu1992
komentarz
komentarz

po pierwsze wyczyść wentylator na procku.. napewno będzie dużo ciszej!

grzegorzmce
komentarz
komentarz
intimatelly

aluminium nie odprowadza tak dobrze ciepła jak miedź,

no to nie jest do końca prawda jeśli mamy chłodzenie pasywne to lepsze będzie aluminiowe ponieważ alubuminium łatwiej oddaje ciepło do otoczenia a jeśli aktywne to lepsza będzie miedź bo ma większe przewodnictwo cieplne. Co do wyciszenia obudowy to można wykleić od środka zużytymi podkładkami z myszy są one bardzo dobre do wyciszania i tanie :>

tabun69
komentarz
komentarz

wiec moge liczyc na jakies konkretne propozycje wiatrakow i radiatorow na procesor i plyte? Najlepiej zeby byly to linki z allegro! z gory wielkie dzieki!

DjConrado
komentarz
komentarz

Ja planuje kupić coś takiego na chipset na płycie głównej Dfi infinity NF Ultra 2M-II. Pewnie i tak nie kupisz tego jak chcesz wydać 60zł.

Ale może jednak :P??

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...y,id,32197,s,1/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.