x-kom hosting

Problem Z Wylaczajacym Sie Kompem

psemus
utworzono
utworzono

Mam poważny problem, od jakiegoś czasu mi sie to zdarza i nie wiem co robic.. Kiedy zaczyna sie cos wiecej dziac na moim komputerze, ten sie wyłącza, a w szczególności kiedy gram w gre Championship Manager 01/02. Dodam ze mam Win XP, próbowałem wymieniać dysk, formatowac, ramy sprawdziłem, sloty do ramów, co jeszcze się może dziać? Czasem pracując na komputerze na internecie, czy tez ogladajac obrazki programem picasa dzieje sie to samo, proszę o jakąkolwiek pomoc.

Bamu
komentarz
komentarz

jakiego masz kompa ?

kwachu1992
komentarz
komentarz

możliwe, że zasilacz już nie wydala.

tak jak napisał Bamu - podaj konfig swojego kompa to raz.

a dwa wyczyść wiatrak procka z kurzu, możliwe, że to właśnie on jest przyczyną wyłaczania kompa.

olej3232
komentarz
komentarz

Sprawdź temperatury TYM

Napisz jaki masz dokładnie sprzęt, płyta, procesor, pamięć, ile dysków twardych i ile napędów optycznych, a przede wszystkim firma i moc zasilacza

psemus
komentarz
komentarz

Intel Celeron D 325, 2533 MHz (19 x 133)

Nazwa płyty głównej MSI P4MAM2-V (MS-7095) (3 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8751A Apollo P4M266A

Karta wideo RADEON 9200 PRO Family (Microsoft Corporation) (128 MB)

Temperatury

Płyta główna 39 °C (102 °F)

Procesor 77 °C (171 °F)

WDC WD800BB-23FRA0 33 °C (91 °F)

mozliwe ze temp. procka to robi?

Bamu
komentarz
komentarz

a zasilacz jaki ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wg mnie to na 80% przegrzewanie się procesora. Zdejmij wiatrak (przed zdjęciem upewnij się, czy nie jest po prostu np. krzywo założony), zdejmij starą pastę termoprzewodzącą, nasmaruj nową (jakąś dobrą, typu Arctic Silver 5, Arctic Ceramique, Arctic Cooling MX-2 czy tam jakimś Zalmanem), załóż znowu wiatrak (oczyść go przedtem z kurzu). Powinno pomóc. Chyba nie muszę dodawać, że robi się to przy odłączonym zasilaniu ;)

tazman
komentarz
komentarz

Przeczyść wentylatory na procesorze i grafice, odkurz komputer, jak to nie pomoże zmiana pasty termoprzewodzącej, nadto zmień slotami pamięć

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.