x-kom hosting

Evga 650i Ultra Czy Abit Ip35-e

toffass
utworzono
utworzono

No wiec zaczne od tego ze pewnie na poczatku listopada mam zamiar zakupic sprzecik no i najwiekszy problem jest jednak z mobo.

Gdybyscie mogli mi doradzic ktora z tych dwoch plytek wybrac , a moze jeszcze cos innego :P w tej cenie.

Evga ma swietne recenzje ale patrzac po forach niekiedy ludzie bardzo narzekaja zwlaszcza na vmem tylko do 2.1 yhhh skolei abit rowniez prezentuje sie swietnie no i ma kapke wieksze mozliwosci OC patrzac np na testy na egieldzie.

reszta konfiguracji ktora mam zamiar kupi

intel c2d e4500 lub 4400 jeszcze nie jestem pewien

OCZ platinium 2x 1 gb 800 MHz

evga 8800 GTS 320 a moze 640 :P

BeQuiet straight power 500 W

no a dysk nagrywara to juz mniej istotne

z gory dzieki za opinie no i jakbyscie mogli ewentualnie rzucic jeszcze jakimis testami albo porownaniami to byloby fajnie :D

falcon1984
komentarz
komentarz

No z tych dwóch to chyba jednak lepiej Abita brać...

Sam mam płytkę od EVGA i jest świetna pod względem funkcjonalności, ale ma kilka bugów.

Po pierwsze: to o czym już wiesz, czyli tylko 2.1V dla pamięci. W rezultacie czy to Patrioty czy też OCZ podkręcisz "tylko" do 900-930MHz

Po drugie: wentyl CPU kręci się na maxa jeśli cokolwiek podkręcisz... trzeba go sterować SpeedFanem spod Windowsa bo inaczej np. taki AC Freezer 7 PRO (ja go mam) huczy jak tajfun

Po trzecie: płytka ma złe odczyty temperatur w wersji biosu P01, więc wydaje się że procesor się grzeje. W rezultacie tak nie jest i po wgraniu nowszego BIOS-u P03 odczyty są już prawidłowe, o około 5-8C mniejsze. No, ale trzeba nowszego BIOS-a wgrać, a to zawsze jest ryzyko...

Przechodząc do zalet EVGA to ma ona ich mnóstwo: świetny dźwięk, super O/C procesora, 6-faz zasilania procka, dobre rozłożenie komponentów na płycie, prosty i przemyślany BIOS

Abit z kolei średnio znam, nie wiem jakie ma bugi w porównaniu do EVGA, ale wiem, że ma problemy z podwójnym startem czasami. Dźwiękówka też zdaje się nieco gorsza. No, ale jakością wykonania zdaje się przewyższać EVGE no i chyba jest lepszym wyborem... ma dobre O/c zarówno CPU jak i pamięci ...

Mam nadzieje, że pomogłem ;)

toffass
komentarz
komentarz

no jasne dzieki :D

ciesze sie tylko ze nie dodales mi do listy jeszcze jakiegos foxconna albo msi bo bym zwariowal mimo wszystko ktos i tak pewnie rzuci takimi propozycjami :D a ja sie bede zastanawial :P

a odnosnie dzwieku to ja i tak mam dzwiekowke co prawda jedna ze starszych bo sb live 5.1 :P ale zawsze to cos co jest przystowane pod moje glosniczki :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.