x-kom hosting

Pytanie Dotyczące Msi Kt4av (ms-6712)

swich16
utworzono
utworzono

Mam płytę główna MSI KT4AV (MS-6712). Mam zamiar kupić RAM 1GB PC3200 DDR 400 MHz. Obecnie posiadam Kingston KVR266X64C2/512 czyli 266 MHz i 512 mb. Pytanie jest następujące czy w pełni wykorzysta mi płyta główna pamięć?? Płyta obsługuje niby 400 MHz ale jest do tego jakaś *. Może ktoś posiada taka płytę główną lub wie co mam zrobić. Z góry dziękuje.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Niestety, ale RAM zawsze działa tak, jak jest w stanie działać ta wolniejsza kość. Tak więc nawet ta nowa będzie działać jako DDR266 (oczywiście jeśli tego Kingstona nie wyjmiesz, bo jak wyjmiesz to ta nowa mogłaby działać przy 400 MHz). Ogólnie co do obsługi RAMu DDR400 przez tą płytę - ma ona chipset VIA KT400A, który, z tego co mi wiadomo, obsługuje maksymalnie FSB 333 MHz oraz RAM 400 MHz (nieoficjalnie). Ale powiem tyle, że procesory na Socket A najlepiej działają, gdy RAM jest ustawiony synchronicznie z FSB, więc przykładowo, jeśli masz procek z FSB 333 MHz, to RAM też powinien chodzić na 333, a nie na 400.

Swoją drogą, podejrzewam, że skoro ten Kingston to wersja 266 MHz, to Twój aktualny procesor ma FSB 266 MHz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.