x-kom hosting

Hyperx, Czy Warto?

esop
utworzono
utworzono

mam 512 ramu kingstona, PC400, CL3, bez ECC. zamierzam sobie dokupić gigabajtową kość i nie wiem czy warto inwestować w ten cały HyperX?

oto porównanie:

porul7.jpg

i takie pytanie- czy mógłbym połączyć pamięć tą którą mam [czyli pierwsza kolumna] razem z tą z HyperX?

kwachu1992
komentarz
komentarz

wg. mnie warto - hyperx to bardzo dobra seria pamieci.

i takie pytanie- czy mógłbym połączyć pamięć tą którą mam [czyli pierwsza kolumna] razem z tą z HyperX?

duala nie zrobisz, lepiej nie łączyć pamięci (chyba, że identycznych) bo mogą się "gryść".

Gość
komentarz
komentarz

Nie warto, chyba że tą pierwszą kość sprzedasz. Obie razem nie będą chodziło na takich timingach, jakie ma Hyperx.

luq
komentarz
komentarz

Dokładnie. Jak już koledzy wyjaśnili nie łącz ich. Albo kup dokładnie taka sama kość albo sprzedaj aktualnie posiadaną i zainwestuj w HyperX. Dodam jeszcze że seria HyperX bardzo dobrze radzi sobie przy podkręcaniu. Więc jak masz zamiar kręcić to wybierz te drugie kości.

esop
komentarz
komentarz

dziękuje za odpowiedzi,

co do łączenia pamięci to tak właśnie myślałem, ale wolałem dopytać.

nie mniej jednak nadal mam wątpliwości, co jest wydajniejsze (na kręceniu zależy mi średnio): półtora giga zwykłego ramu, czy giga z hyperx'em? ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Paradoksalnie półtora zwykłego. Czemu? Bo jak dołożysz HyperX'a do tego RAMu co już masz, to zwolni on niestety do poziomu tej starej kości i przestaną się liczyć jego (HyperX'a) świetne osiągi (nominalne). Myślę, że można by po prostu dokupić standardowego RAMu Kingstona, ale z CL2.5 (różnica cen jest niewielka) i spróbować ustawić w BIOSie tak, żeby również ta starsza kość chodziła na CL2.5, i ogólnie timingach tej nieco lepszej. A z timingami HyperX'a niestety nie miała by wielkich szans chodzić przy 400 MHz...

Oczywiście najlepszym pod względem wydajności byłoby rozwiązanie "tylko HyperX", 1 GB by wystarczył (najlepiej 2x512 MB, wtedy można by to w Dual Channel odpalić, kolejny przyrost wydajności), bo komp i tak byłby szybszy niż z 1,5 GB zwykłego RAMu (nawet na Single Channel), czy tym bardziej 1 GB zwykłego+HyperX.

Pozostaje mi mieć nadzieję, że napisałem w miarę zrozumiale... Jak coś to pisz na PW.

esop
komentarz
komentarz

no to już wszystko jasne :), dzięki za wszystkie rady.

teraz tylko myślę, że chyba opłaca się kupić od raz dwie gigabajtowe kości: link

bo w komputroniku jedna kosztuje ok. 270zł, a tutaj niecałe 460pln dwie.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

WAIT!! Te z linku mają GORSZE timingi, to jakieś gorsze i tańsze werjse! Ta, którą podałeś w 1 poście, ma np. CAS Latency=2 cykle, podczas gdy te za 460 złotych mają 2,5 cykla.

EDIT:

Znalazłem linki do innych sklepów, z tymi lepszymi wersjami HyperX. Niestety wychodzi już ok. 500 zł, no ale to nie taka spora dopłata...

Link 1

Link 2

Dla porównania z Linkiem 2, link z tego samego sklepu, ale do GORSZEJ wersji pamięci (i tańszej) - Link Porównawczy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.