x-kom hosting

Problem Z Plyta Główna Asus P4p8x

arekb18
utworzono
utworzono

Wczoraj po wlaczeniu komputera pojawił sie dziwny kolorowy ekranu wtedy gdy testuje urzadzenia napis asus z czerwonego zmienil sie na kolorowo,aha gdy uruchamiam bios obramowanie jest na kolorowo a wczesniej był stały kolor niebieski i to mnie niepokoij!!!

nie wykrywa dysku,pamiec procesor karte wykrywa.

Mam dylemat nie wiem czy plyta główna jest uszkodzona czy karta zwaliła sie.

Prosze o pomoc!!!

Gość
komentarz
komentarz

Kolory możesz zmienić klawiszami F5 albo F6 (chyba) A co do dysku, to sprawdź podłączenie taśmy sygnałowej IDE i wtyku Molex (zasilania).

arekb18
komentarz
komentarz
Kolory możesz zmienić klawiszami F5 albo F6 (chyba) A co do dysku, to sprawdź podłączenie taśmy sygnałowej IDE i wtyku Molex (zasilania).

ale kolorów nie zmienialem mowie raz jeszcze gdy wchodze do biosu to obramowanie swieci sie i plywaja rozne kolory zmieniajac sie tak jakby tecza-mysle ze jest tu uszkodzona plyta lub karta,a co chodzi o dysk to sproboj dzieki:-).

Gość
komentarz
komentarz

Jakby Ci padła płyta, to nic byś nie widział! Komp by po prostu nie odpalił. Może być to sprawa słabej już bateri na płycie (CR2032), która nie podtrzymała ustawień BIOS.

  • 2 tygodnie później...
marcin_swierzak
komentarz
komentarz

czre niewiem czy dobrze trafiłe,mm ale mam proble,m z kompem a dokłądniej po uruchomieniu in pojawieniu się informacji o płycie głównej i pmięci pojawia się krótki dźwięk i to jest normalne ale po 2 -3 sekundach jest drugi dźwięk i pojawoia się info na monitorze dosowym :

RPL-ROM-ADR: 000A E615 C0C7

RPL-ROM-IRQ: 5

RPL-ROM-PIO: DC00

co to może być pomóżcie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.