x-kom hosting

Jakiego Linuksa Wybrać?

Droicyn
utworzono
utworzono

Witam! Dopiero zaczynam swoją przygodę z Linuksem i chciałbym dowiedzieć się jakiego linuksa polecili byście osobie, która dopiero zaczyna z nim pracować. I jakąś dobrą lekturę, która pomoże w jego obsłudze, nauczy jak sie z nim obchodzić. I czy są takie Linuksy, na które pracodawca patrzy jakoś źle a na inne lepiej?(Mam nadzieje ,że te moje pytanie jest zrozumiałe)Pozdrawiam =]

arcix
komentarz
komentarz

Polecam ci tą stronę:

http://www.linux.pl/

chciałbym dowiedzieć się jakiego linuksa polecili byście osobie, która dopiero zaczyna z nim pracować.

Ubuntu.

olej3232
komentarz
komentarz

Ja polecam Debiana, osobiście używam :) Jest bardzo podobny do Ubuntu, prosty w obsłudze i stabilny (mam na myśli wersję ETCH) Jeśli miał byś problemy z nim, chętnie pomogę.

Zarov
komentarz
komentarz
mam ubuntu 7.05 tu można go zamówić lub pobrać http://shipit.ubuntu.com/

Ubuntu.pl 7.05 dokładnie. To przeróbka Ubuntu 7.04. Czyli nie ma możliwości zamówienia polskiej wersji.

Ubuntu.

Bo? Moze pare slow dlaczego? Zawsze jest jakies uzasadnienie i tutaj kolega by wiedzial cos wiecej.

jakilinux.org i zrób sobie quiz. Warto tez bys napisal cos o sprzecie jak i do czego jest uzywany...wtedy nie ma zadnego problemu by polecic jakas dystrybucje z uzasadnieniem dlaczego ona itd...

Gilanel
komentarz
komentarz

Polecam UBUNTU lub KUBUNTU - czemu, sam jej używam

Jest prosty, ma dużo użytkowników, dibrze rozwinięte FORUM tylko trzeba najpierw szukać na nim, bo jak zadasz pytanie na ktroe było już 4 ray odpowiedziane to ci posta wywalą no i dział CZYTELNIA gdzie są bardzo ciekawe artykuły no i oczywiście jak mógłbym zapomnieć o Magazynie internetowym FULL CIRCLE niestety po angielsku, ale wydania do 3 są przetłumaczone na Polski.

Mam nadzieję że pomogłem w wyborze

No i jeszzce jest DRAGONIA magazine, Polski magazyn o oprogramowaniu Open Source

P.S

Ze tego co wiem to również Mandriva ma bardzodobrze rozwiniętą społeczność (ale szczegułów nie znam) więc czemu nie spróbować

Fallen
komentarz
komentarz

Urzywałem 3 dystrybucji i najłatwiejszy mi sie wydał Aurox ;) pozniej ubuntu i mandriva po rowno tak ;) W ubuntu mialem troche problemow z neostradą:/ w mandrivie tez bylo troche zabawy, najlatwiej poszlo na auroxie.

Gilanel
komentarz
komentarz

Jesli chodzi o Neostare pod UBUNTU to problem już na 90% rozwiazany

Wystarczy wejść tutaj

Co do Aurox'a to muszę się przyznać że znam tylko z nazwy

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.