x-kom hosting

Temperatura Karty

oktoffel
utworzono
utworzono

witam. ostatnio podkręciłem sobie procesor, a konkretnie magistralę FSB - mam Pentium 4 2,8 GHz, podkręciłem do 3 GHz, i wydaje się być wszystko w porządku. Jednak z tego co widzę zwiększając FSB podniosłem też chyba napięcie w innych podzespołach komputera.

początkowo podkręciłem do 3,1 ghz, ale pojawiły się problem z dzwiękiem. Gdy zmniejszyłem do 3ghz, wszystko znowu gra. Temperatura procka wynosi niewiele ponad 40 stopni, a karty graficznej 54 stopnie ( GF 7600GT Leadtek ). są to temperatury w momencie gdy nie jest załączona żadna gra ani nic.

Jednak problem jest taki: załączam troszkę starsze gry w celu przetestowania podkręcania, np. Gothic 2, i wszystko jest ok. Tylko ze jak załączyłem grę wymagająca - Gothic 3, zauważyłem że niektórych tekstur brakuje, są czarne pola...

co jest tego przyczyną?

pomyślałem że to pewnie wina zbyt mocnego podkręcenia więc stopniowo zmniejszałem, aż wróciłem do stanu pierwotnego. I prosze - dalej to samo!

nie wiem już o co chodzi....

sprzęt :

Intel Pentium 4 2,8 Ghz Prescott, podkręcony teraz do 3 Ghz

GeForce 7600GT Leadtek

temperatury oglądałem w Evereście

czy 52 stopnie na luzie, a ponad 60 w stresie to normalnie dla tej karty? czy coś sie powinno stać jak przekroczy 70 lub 80?

pozdrawiam

Madern
komentarz
komentarz

A miałeś tak wcześniej ?? Może to błąd gry ? Mam G3 i czasami są np. czarne kamienie.

arcix
komentarz
komentarz
temperatury oglądałem w Evereście

czy 52 stopnie na luzie, a ponad 60 w stresie to normalnie dla tej karty? czy coś sie powinno stać jak przekroczy 70 lub 80?

pozdrawiam

Do 80 stopni to temperatura karty jest raczej w normie.Ale lepiej zeby jej nie przekraczała.

Gość
komentarz
komentarz

Proponuję wgrać nowsze sterowniki do karty graficznej i wtedy potestować.

oktoffel
komentarz
komentarz

ok, zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty i już znowu wszystko w porządku, Gothic 3 chodzi i nie ma żadnych czrnych pół ani nic.

Mam pytanie: gdy w BIosie zwiększam FSB - podnoszę z standardowych 133 na np.140 to automatycznie podskakuje mi to poniżej - taktowanie na AGP i PCI. Jednak zauważyłem że mogę osobno regulować FSB, a te wartości na AGP także osobno.

Czy mogę podnieść tą główną wartość powiedzmy na te 140 a taktowanie na AGP które automatycznie podskoczy bodajże z 66 na 75 obniżyc powiedzmy do 70? Czy taka operacja jest prawidłowa?

ambas
komentarz
komentarz

Najlepiej zwiększać tylko FSB i napiecia prcka i pamięi ram. Taktowanie AGP i PCI ustaw na standardową wartość (nie na auto!).

Gość
komentarz
komentarz

Jezeli po zmianie sterow dalej masz ten problem to ustaw procek znowu na 2.8 ;] i po problemie :PJezeli po zmianie sterow dalej masz ten problem to ustaw procek znowu na 2.8 ;] i po problemie :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.