x-kom hosting

Nieposłuszny Barton Na Płycie Ep 8rda31

agga88
utworzono
utworzono

Witajcie. Nie udało mi sie podkręcic athlona 2500+ XP bartona z 11x166mhz do 11x200. Maksimum przy jakim windows sie uruchamia to 175mhz. Dlaczego? Przypuszczam, ze to wina zbyt słabej płyty głównej, czy o to chodzi? Podniosłam napięcie rdzenia do 1.725V, mimo to nic wiecej niż 175mhz nie moge wycisnąc. Temp. nie przekracza 46stopni, wiec nie jest zle...Do tego po probie na 11x200mhz wlaczyl sie alarm...i teraz windows nie widzi Kontrolera Ethernetu, kontrolera magistrali zarządzania systemem ani kontrolera multimediów audio. Powiedzicie mi prosze, czy mam za słabą płyte glowna (zasilacz to 350, dosc slaby, ale powinien dzialac). Co teraz zrobic z nie działającymi urządzeniami? Jaką płytę głowną mi polecacie?

olej3232
komentarz
komentarz

Napisz jaki masz dokładnie sprzęt (zasilacz i ram), sprawdź czy razem z prockiem nie kręci Ci się karta graficzna

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Mogę powiedzieć tyle, że wina płyty to raczej nie jest... Epoxy na Socket A to na ogół bardzo dobre płyty, także jeśli chodzi o O/C. Sprawdź czy czasem wraz ze zmianą FSB nie zmienia się taktowanie PCI i AGP (nie powinno, bo płyta ma chipset nVidii, ale sprawdź, i w razie konieczności zablokuj taktowanie PCI na 33 MHz, AGP bodajże na 66 MHz). Podaj, jaki masz zasilacz i RAM.

agga88
komentarz
komentarz

Mój zasilacz to 350W, firmy nie jestem w stanie zidentyfikować ;) RAM - 2x256MB DDR pc3200 na 1 i 3 slocie.

olej3232
komentarz
komentarz

Zasolacz NO-NAME 350W stawiam na to że to on jest przyczyna problemów. Mam tylko nadzieje że nie spalił Ci nic.

agga88
komentarz
komentarz

Cóż, pewnie to jest przyczyną....ale na taktowaniu 175mhz na 1.725V nie protestuje, a temp nie przekracza 46C.....i jeszcze mam pytanie, czy możecie mi coś poradzic na te karty, sieciową i dźwiękową których winda nie widzi? Dziękuje za cierpliwość :-)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.