x-kom hosting

Jak Podłączyć Głośniczek Do Płyty Evga

BlackRaven
utworzono
utworzono

Jak się podłącza głośniczek systemowy do płyty EVGA nf 650i Ultra?? W manualu było tylko jak podłączyć przyciski i diodki, o głośniczku ani słowa... :(

vocativus
komentarz
komentarz

w lewym dolnym rogu jest jakieś 4-pinowe złącze, prawdopodobnie głośniczka. Zdjęcie jest niewyraźnie i nie widać napisów.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Chyba w lewym górnym rogu płyty... W manualu nic o tym nie pisze, na płycie też podpisu nie ma, pozatym nawet jeśli to jest to to pod które z tych 4 pinów należy podłączyć głośniczek który ma wtyczkę 2 piny?? Piszesz na podstawie swoich przypuszczeń czy doświadczeń? Nie chcę czegoś spieprzyć...

snip91
komentarz
komentarz

Głośniczka raczej nie spalisz, ja bym próbował wpinać. W mojej płycie nie mam w ogóle głośniczka podpiętego, do tego 1 kabelek jest urwany, a i tak piszczy jak trzeba :D

BlackRaven
komentarz
komentarz

sniper45: To znaczy co sama płyta Ci piszczy? To może wcale nie potrzebuję podpinać tego głośniczka... Doradźcie mi coś, chce dzisiaj złożyć tego kompa :)

snip91
komentarz
komentarz

No najwidoczniej :D Ja bym nie podpinał :P Zobacz czy będzie piszczała. Wciśnij 5 razy pod rząd "shift" to powinna zapiszczeć o klawisze trwałe :)

vocativus
komentarz
komentarz
Chyba w lewym górnym rogu płyty... W manualu nic o tym nie pisze, na płycie też podpisu nie ma, pozatym nawet jeśli to jest to to pod które z tych 4 pinów należy podłączyć głośniczek który ma wtyczkę 2 piny?? Piszesz na podstawie swoich przypuszczeń czy doświadczeń? Nie chcę czegoś spieprzyć...

powinno być podpisane jako speaker. W manualu do płyty też nic nie znalazłem, ale na zdjęciu było coś wyglądającego jak złącze głośniczka. Pisze na podstawie swoich doświadczeń :P. Jeszcze sie nie spotkałem z dwupinowym złączem głośniczka. Standardowo wtyczka ma 4 gniazda. Zewnętrzne są używane a dwa środkowe nie. Ja bym tego złącza gdzieś na dole płyty szukał. Zawsze takie złącze było w prawym dolnym rogu. możliwe że masz już fabrycznie gdzieś podpięty głośniczek.

olej3232
komentarz
komentarz

sniper45 głośniczek też się da popsuć, wiem z własnego doświadczenia, płyta była nie podpisana i podłączyłem pod niewłaściwe pin-y, głośniczek się nagrzał tak ze zaczął parzyć i do dzisiaj nie działa.

BlackRaven poczekaj aż wypowie się posiadacz tej płyty!

BlackRaven
komentarz
komentarz

Zobaczę, najpierw nie będę podpinał, jeśli się okaże że ma wbudowany głośniczek to spoko, jak nie to spróbuję podpiąć i przekonamy się jak to jest.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja miałem kompa składanego na apollo. Otworzyłem z ciekawości budę przed chwilą i sprawdziłem, że w lewym dolnym rogu płyty mam 4-pinowe złącze i do niego wpięty taki cylindryczny przedmiot - chyba właśnie ten głośniczek. Jest on wpięty czerwonym przewodem z prawej strony i czarnym z lewej strony złącza. Dwa środkowe piny nie są wpięte. Mam nadzieje, że pomogłem ... to chyba będzie ten beep ? :lol:

vocativus
komentarz
komentarz
Ja miałem kompa składanego na apollo. Otworzyłem z ciekawości budę przed chwilą i sprawdziłem, że w lewym dolnym rogu płyty mam 4-pinowe złącze i do niego wpięty taki cylindryczny przedmiot - chyba właśnie ten głośniczek. Jest on wpięty czerwonym przewodem z prawej strony i czarnym z lewej strony złącza. Dwa środkowe piny nie są wpięte. Mam nadzieje, że pomogłem ... to chyba będzie ten beep ?

kiedyś były montowane głośniki o średnicy 2,5 - 3 cm. Obecnie to takie małe cylindryczne czarne nie przypominające głośnika.

BlackRaven a masz razem z płytą głośniczek??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.