x-kom hosting

Doradzcie Mi Plyte Gl Plz!

Gabriel
utworzono
utworzono

witam Was,

generalnie wszystko mam juz poobczajane, oprocz plyty.

Chcialbym do tego core 2 duo tak gdzies z 2x 2.66ghz no i jednak min4 GB ramu (ewentualnie plyta, w ktora bede mogl pozniej wpakowac wraz z przyplywem kasy wiecej do 8 GB) i tu sie zaczynaja schody.

jest duzo opisow, niektore bledne, a tu sie okaze, ze sa 4 sloty, ale ddr i ddrII nie pala razem, a tu, ze max 2GB ramu itd bajzel straszny

do tego plyta musi obslugiwac Sate 3GB/s (seagate 500GB z prostopdalym sobie zazyczylem)

powiedzcie jak sie na to wszystko zapatrujecie i w co najlepiej uderzyc..

Jezeli widzicie jakies alternatywy z innym procem (wolalbym nie amd) to tez napiszcie, co polecacie. No i ewentualnie co jescze musze wziac pod uwage, zeby mi wykrylo cale 4 GB ramu pod winda. p.s. co do integry, to grafe kupie na PCIE, a najlepiej jakby nawet muzy nie miala,(ale pewnie takich juz nie ma) bo sam jestem muzykiem i kupie zewnetrzna klasy e-mu 0404

dzieki i pzdr. (aha wbrew sporym wymaganiom i temu, co tu napisalem uwzglednijcie rozne warianty cenowe)

/przenosze...

mcickx

snip91
komentarz
komentarz

Żeby winda obsłużyła 4GB RAM-u musi być to system 64-bitowy. 32-bitowy obsłuży około 3GB.

DDR i DDR2 razem nie odpalą, nie ma takiej opcji. Albo wóz albo przewóz.

Moje propozycje płyt:

http://www.apollo.pl/store/show_detail/10/32256 - 577 zł

http://www.apollo.pl/store/show_detail/10/26853 - 308 zł

Jak masz kase to warto dołożyć do tej pierwszej :)

Gabriel
komentarz
komentarz

dzieki za namiary. mam jeszcze pare niejasnoci.

powiedzcie czy oplaca sie wyszarpac komplet na allegro- proc + plyta? wydaje mi sie, ze takie sety- plyta + proc na allegro sa dosc znacznie tansze niz osobno? niby wszystko boxowe, niby tak samo, a jakby kupic osobno, to chyba bedzie sporo drozej.

nastepna sprawa, czytalem, ze goodramy to jednak pazdzierz, co polecacie zamiast tej marki? Moge troche dolozyc.

no i jak to jest, ze w niektorych plytach w dwoch slotach mozna wpakowac 4 GB, a w czterech slotach w sumie 8max. Nie spotkalem sie z koscia 2GB, wiec wyjasnijcie mi to prosze. Spotkalem sie z wieloma takimi opisami..

ostatnia sprawa laczaca wszystkie te niejasnosci- czy to prawda, ze nadal niektore prg nie pala na xp 64-bitowym?

sa osobne instale prg na 32 i 64? dzieki wielkie!!

snip91
komentarz
komentarz

Moim zdaniem lepiej składać wszystko samemu. Polecam sklepy komputerowe, np. apollo.pl albo pcprojekt.pl.

Oczywiście są RAM-y po 2GB w jednej kości :) Tu przykład: http://www.apollo.pl/store/show_detail/9/35349

btw - widziałem nawet 4GB Kingston :D

Prawda, że niektóre programy nie chodzą pod XP 64 bit.

Gabriel
komentarz
komentarz

dobra, sluchajcie mam komplet, czekam na recenzje i poprawki:

core 2 duo 2.66mhz

plyta Asus P5N32-E SLI Plus

ram ddrII 4 GB kingston - dobra marka?

radeon X1650PRO 512MB DDR2 PCI-Express x16 (Directx 9)

LUB

PALIT GEFORCE 8500GT SUPER 512MB DDR2 BOX ( Directx 10)

dvdrw (2 sztuki przegrywanie w locie) ata lite-on

seagate 0.5 TB sata 3GB/s

amacrox 450wat- wystarczy? spoko?

no i czy to wszystko odpali ze soba? :)

olej3232
komentarz
komentarz

Ram zmienił bym na OCZ lub Patriot koniecznie 800MHz CL4

klik i klik

kuba1012
komentarz
komentarz

Pamięci polecam 2x1gb Patriot LLK CL4 800MHz!!

zdecydowanie fajna, a cena także odpowiednia (ocena 8,7/10)

snip91
komentarz
komentarz

Ram weź Patriota LLK CL4 2x1GB 800 MHz 2x

Albo weź tylko 2GB RAM-u i dołóż do lepszej grafiki, np. 7900GS.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.