x-kom hosting

A7v133, Good Ram I An Unhandled Win32 Exception

slawpiwo
utworzono
utworzono

Posiadam dość wiekowego kompa z płytą ASUS A7V133 i procesorem AMD 950MHz. Do tej pory płyta zaopatrzona była w pamięć GOOD RAM SDRAM 256MB PC133 (GR133D64L3/256). Postanowiłem dołożyć jeszcze jedną kość i kupiełm pamięć GOOD RAM SDRAM 512MB PC133 (GR133D64L3/512). Od tej pory pojawiły się problemy. Mimo, że obie kości są widziane przez BIOS i Windows XP, system stał się bardzo niestabilny. Albo nagle się resetuje albo wyświetla różne komunikaty o błędach. Najczęsciej pojawia się An unhandled win32 exception in ....

Ciężko doprosic się o pomoc w salonie (dobrze znanym), w którym kupowałem pamięć. Próbowałem różnych ustawień BIOSu ale bez rezultatów. Nie wiem czy jest to wina RAMu, płyty, błędych ustawień w BIOSie czy może samego Windowsa. Proszę o poradę co zrobić z tym fantem. Czy zamienić tą kość na dwie BXowe (niestety max tylko 256 RAM) czy spróbować innych sztuczek.

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Podstawowy problem tego kompa to pamięci! GoodRam jest bardzo często niestabilny i nie z każdą płyta działa poprawnie.

slawpiwo
komentarz
komentarz
Podstawowy problem tego kompa to pamięci! GoodRam jest bardzo często niestabilny i nie z każdą płyta działa poprawnie.

Ale co w takim razie zrobić. Wcześniej miałem inny SDRAM, który w ogóle nie został rozpoznany. Wymienili mi go na GOOD RAM bo już wczesniej był włożony GOOD RAM i na tej 256MB kości wszystko chodziło OK. Czy zatem starsze (niestety droższe) kości BXowe byłyby lepsze? Co włożyć, żeby wszystko działało poprawnie?

Korzystając z innych porad wykonałem test programem memtest. Dostałem całą masę komunikatów:

Memory error detected! Pair ... does not store values accurately.

Wygląda więc na to, że pamięć do wymiany :(:angry:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.