x-kom hosting

Nagłe Zawieszanie Komputera - Problem Z Ram ?

DawPi
utworzono
utworzono

Witam,

kilka dni temu kupiłem dodatkową kość RAMu ( miałem 512 ) - 512MB by mieć 1GB. Czysta matematyka, to logiczne.

Natomiast schody zaczęły się w momencie używania komputera. Średnio kilka razy dziennie komputer się zawiesza, wydaje krótki dźwięk ( przez głośniki zewnętrzne, nie ten biosowy ) i pyk. Wszystko staje, nic nie można zrobić. Jedynie restart.

Dużo pracuję przy komputerze i przyznam, że od kilku dni mam duszę na ramieniu jak coś robię by mi się nie zawiesił.

Pamięć kupiona na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item247231186_247231186.html

Szczerze powiem to skończyły mi się pomysły co może być tego przyczyną. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Coś o moim ramie ( z everest ):

  [ DIMM1: GR400D64L3/512 ]	Właściwości modułu pamięci:	  Nazwa modułu									  GR400D64L3/512	  Numer seryjny									 Brak	  Rozmiar modułu									512 MB (2 rows, 4 banks)	  Typ modułu										Unbuffered	  Typ pamięci									   DDR SDRAM	  Szybkość pamięci								  PC3200 (200 MHz)	  Szerokość modułu								  64 bit	  Napięcie modułu								   SSTL 2.5	  Metoda detekcji błędów							Brak	  Szybkość odświeżania							  Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh	Taktowanie pamięci:	  @ 200 MHz										 3.0-4-4-8  (CL-RCD-RP-RAS)	  @ 166 MHz										 2.5-3-3-7  (CL-RCD-RP-RAS)	  @ 133 MHz										 2.0-3-3-6  (CL-RCD-RP-RAS)	Własności modułu pamięci:	  Early RAS# Precharge							  Nieobsługiwane	  Auto-Precharge									Nieobsługiwane	  Precharge All									 Nieobsługiwane	  Write1/Read Burst								 Nieobsługiwane	  Buffered Address/Control Inputs				   Nieobsługiwane	  Registered Address/Control Inputs				 Nieobsługiwane	  On-Card PLL (Clock)							   Nieobsługiwane	  Buffered DQMB Inputs							  Nieobsługiwane	  Registered DQMB Inputs							Nieobsługiwane	  Differential Clock Input						  Obsługiwane	  Redundant Row Address							 Nieobsługiwane  [ DIMM3: GR400D64L3/512 ]	Właściwości modułu pamięci:	  Nazwa modułu									  GR400D64L3/512	  Numer seryjny									 Brak	  Rozmiar modułu									512 MB (1 rows, 4 banks)	  Typ modułu										Unbuffered	  Typ pamięci									   DDR SDRAM	  Szybkość pamięci								  PC3200 (200 MHz)	  Szerokość modułu								  64 bit	  Napięcie modułu								   SSTL 2.5	  Metoda detekcji błędów							Brak	  Szybkość odświeżania							  Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh	Taktowanie pamięci:	  @ 200 MHz										 3.0-3-3-8  (CL-RCD-RP-RAS)	  @ 166 MHz										 2.5-3-3-7  (CL-RCD-RP-RAS)	  @ 133 MHz										 2.0-2-2-6  (CL-RCD-RP-RAS)	Własności modułu pamięci:	  Early RAS# Precharge							  Obsługiwane	  Auto-Precharge									Nieobsługiwane	  Precharge All									 Nieobsługiwane	  Write1/Read Burst								 Nieobsługiwane	  Buffered Address/Control Inputs				   Nieobsługiwane	  Registered Address/Control Inputs				 Nieobsługiwane	  On-Card PLL (Clock)							   Nieobsługiwane	  Buffered DQMB Inputs							  Nieobsługiwane	  Registered DQMB Inputs							Nieobsługiwane	  Differential Clock Input						  Obsługiwane	  Redundant Row Address							 Nieobsługiwane

kwachu1992
komentarz
komentarz

przetestuj pamieci memtestem.

po wyjeciu jednej kosci (tej nowej) nadal wystepuja problemy?

DawPi
komentarz
komentarz

Przetestowałem i 0 errors.

Wyjmę tą nową kość i zobaczymy. Na razie dzięki za pomoc.

luq
komentarz
komentarz

Czasami pojawiają się takie błędy przy współpracy 2 innych kości.

Sprawdź tak jak już kwachu1992 napisał czy osobno kości działają poprawnie

DawPi
komentarz
komentarz

Właśnie od tamtej pory testuję jedną kość ( wyciągnąłem tą nową ) i nie ma zwiech. Niedługo włożę tą drugą ( nową ) i zobaczymy.

Słuchajcie, a gdyby się okazało, że one osobno poprawnie funkcjonują to, co wtedy robić? Pozostaje mi sprzedać je?

@luq: ale one są tego samego producenta, ten sam model ( tam tylko jest nieznaczna różnica w oznaczeniu serii. Nowa kość: DDR 512MB Pc3200 DIMM. Choć pewnie ma to jak widać znaczenie ).

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy ten błąd polega po prostu na zawieszeniu kompa, że wszystko przestaje reagować, czy też jest to bluescreen z napisem typu "Rozpoczęto zrzut pamięci fizycznej"?

DawPi
komentarz
komentarz

Zdecydowanie zawieszenie.

RAZ miałem niebieski ekran. I też się przeraziłem bo to pierwszy niebieski ekran od roku.

olej3232
komentarz
komentarz

Spróbuj zamienić kości miejscami, jak to nie pomoże to uruchom jakiegoś Linux-a Livecd i sprawdź czy na nim dzieje się to samo.

luq
komentarz
komentarz
@luq: ale one są tego samego producenta, ten sam model ( tam tylko jest nieznaczna różnica w oznaczeniu serii. Nowa kość: DDR 512MB Pc3200 DIMM. Choć pewnie ma to jak widać znaczenie ).

Nie są te same różnią się timingami.

1 kość 3.0-4-4-8

2 kość 3.0-3-3-8

Sprawdź czy osobno każda chodzi dobrze. Jak tak będzie to myślę że nic z tym nie zrobisz i będziesz musiał kupić nową, dokładnie taką sama kość.

jarius
komentarz
komentarz

A co by było gdyby na górze w monitorze byly zielone paseczki czasami niebieski ekran i czasami zwykla zawiecha. Przy jednej kosci za kilka razy dziennie a przy 2 3 razy częściej. :D Tak czy siak kupuje nowy komp, ale moze dla siostry uda mi się naprawić ten stary:D

DawPi
komentarz
komentarz

Wydaje się, że problem zniknął po zmniejszeniu taktowania do 166 ;-)

Dziękuję za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.