x-kom hosting

"Kabel sieciowy odłączony" - problem z połączeniem internetowym

nastrog
utworzono
utworzono

Witam!
Wczoraj reinstalowałem system (windows Xp home edition SP 2), zainstalowałem sterowniki ale zaistniał problem z internetem.
Mianowicie, nie mogę połączyć się z internetem. W połączeniach sieciowych, połączenie lokalne wyświetla komunikat że kabel sieciowy jest odłączony.
Przed reinstalacją systemu wszystko działało poprawnie.
Moja karta sieciowa to Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazózki
nastrog

szaki
komentarz
komentarz

jak masz jakis router, modem to wyłacz go z pradu na chwilę i włacz ponownie, wyjmuj i wkładaj wtyczkę wielokrtnie czasem jest problm zeby zatrybiła karta lub port

lub
wi7,Vista
Centrum sieci i udostepniania
Zmien ustawienia karty sieciowej
na połczeniu loklanym PPMyszy- własciwosci (upewnij się że masz właczone połczenie na właczonym w menu kontekstowym jest tylko opcja Wyłacz)

konfiguruj
w "zaawansowanych" znajdz cos takiego jak tryb "szybkość i duplex" w roznych kartach moze miec to rozne nazwy zmien predkosc z "auto" na np 10half duplex

XP
Start-Panel Sterowania-Połczneia sieciowe-Połczenie lokalne-Konfiguruj
w "zaawansowanych" znajdz cos takiego jak tryb "szybkość i duplex" w roznych kartach moze miec to rozne nazwy zmien predkosc z "auto" na np 10half duplex lub inne

  • Dobra wypowiedź 1
bub
komentarz
komentarz

Wszystkie sterowniki zainstalowane? Jaki to model płyty głównej?

  • Dobra wypowiedź 1
nastrog
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za szybką reakcję!
@szaki
Odłączania routera od zasilania i odłączania kabla próbowałem wielokrotnie, z marnym skutkiem. Spróbowałem też konfiguracji na 10mbps/half duplex ale też nie pomogło w żaden widoczny sposób.
@bub18
Płyta główna to... Everest mówi;
Id płyty głównej: 02/05/2009-G31-ICH7-6A99OG0EC-00
Nazwa płyty głównej: nieznana
Czy wszystkie to pewien być nie mogę, moja wiedza z zakresu IT kończy się na używaniu edytora tekstu.
Zainstalowałem sterowniki graficzne, na pewno coś od dźwięku i na 99% do karty sieciowej, komentarz do sterownika "Realtek RTL8111b 10/100/1000M LAN Driver". Myślę że użyłem wszystkich płyt dołączonych do komputera.

Edytowane przez nastrog
bub
komentarz
komentarz

Idąc jednak tropem sterowników (chociaż Szaki na pewno zna sie na tym lepiej :) ) Masz jakies żółte wykrzykniki w menadżerze urządzeń?

  • Dobra wypowiedź 1
szaki
komentarz
komentarz

jaki router,modem czy probuje pobrac adres IP cos się kreci jakas klepsydra, wykrzyknik, sprawdź czego brakuje w menadrzerze urzadzen (wykrzykniki) chipset itp.

  • Dobra wypowiedź 1
nastrog
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmm, żaden znak czy inny komunikat nie rzuca mi się w oczy.
Router mam:
Netgear Wireless N Cable Gateway VMDG280


---

Mój problem został rozwiązany!
Rozwiązaniem okazało się pobranie nowych sterowników z sieci!
Dzięki za pomoc
nastrog

Edytowane przez nastrog

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.