x-kom hosting

Jak Podlaczyc ?

Nunek
utworzono
utworzono

Witam! Parę dni temu kupiłem nowa płytę główna Asus P4B533-V. I mam taki problem reset i power już podłączyłem, ale za chiny nie wiem jak podłączyć Led'y HDD i POWER próbowałem chyba z 100 razy i nic :angry: . Jak mógł by mi ktoś pokazać na zdjęciu był bym bardzo wdzięczny :)

snip91
komentarz
komentarz
Witam! Parę dni temu kupiłem nowa płytę główna Asus P4B533-V. I mam taki problem reset i power już podłączyłem, ale za chiny nie wiem jak podłączyć Led'y HDD i POWER próbowałem chyba z 100 razy i nic :angry: . Jak mógł by mi ktoś pokazać na zdjęciu był bym bardzo wdzięczny :)

Hmm to jest trochę zabawy ;) Sam podłączałem swoje długo :P Tam gdzie podłączyłeś power i reset są zapewne miejsca na te diody. Trzeba podłączać aż nie zaświecą :P U mnie po kilku próbach świecą wszystkie :P Te złącza w mojej płycie są koło bateryjki BIOS-u, jak u ciebie to nie wiem ;)

Z tego co wiem to ASUS do niektórych płyt dodaje specjalną przejściówkę do której się wpina te kabelki i potem do płyty głównej całą przejściówkę.

Nunek
komentarz
komentarz

No dobra, ale czy jak tak co każde podłączenie tych kabelków od dioda wyłączam zasilanie i włączam to nic sie nie dzieje :>No dobra podłączyłem :P ale czy te lampki się powinny cały czas świecić ? Nie powinny mrugać w niektórych momentach ? U mnie sie świeca cały czas :blink: Może dacie przykład co mam zrobić żeby hhd led zamrugała :D Nie pokoje sie tym że świeca cały czas :P Nunek.

snip91
komentarz
komentarz
No dobra, ale czy jak tak co każde podłączenie tych kabelków od dioda wyłączam zasilanie i włączam to nic sie nie dzieje :>No dobra podłączyłem :P ale czy te lampki się powinny cały czas świecić ? Nie powinny mrugać w niektórych momentach ? U mnie sie świeca cały czas :blink: Może dacie przykład co mam zrobić żeby hhd led zamrugała :D Nie pokoje sie tym że świeca cały czas :P Nunek.

U mnie 2 świecą się cały czas (zielona i pomarańczowa) i 1 czasami sie zaświeca (czerwona). Może podpiąłeś w złe miejsce tą od HDD i się nie mryga :P Czerwona ma się mrugać (tzn włączać jak HDD pracuje :)).

Nunek
komentarz
komentarz

No ja nie wiem.... Podłaczyłem niby dobrze a cały czas sie oby dwie świecą nawet hhd nie mruga jak coś zgrywam na dysk.... Bez sensu ;/

Nunek.

Evil
komentarz
komentarz

a nie masz instrukcji obsługi ??

Przecież tam wszystko pisze...

Nunek
komentarz
komentarz

Zassałem manuala w pdf i podlaczyłem jak tam kazali i dupa znowu jak cos wrzucam na dysk to nie mruga :( troche glupio jak mam powylanczane :D ;/

olej3232
komentarz
komentarz

Może jak kombinowałeś z podłączeniem to diodę spaliłeś!

Nunek
komentarz
komentarz

I sie świeci? Jak to możliwe ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Znajomy który serwisuje kompy mówił mi, że diody nie da się spalić przy złym podłączeniu. Albo działa, albo nie. Jak nie działa to przekłada się kabelki inaczej. Najbardziej trzeba uważać przy podłączaniu np. USB z przedniego panelu, bo jak będzie źle, to można spalić sprzęt, który się podłączy. Poza tym, niedawno montowałem kompa i rzeczywiście, dioda z HDD nie chodziła. Wyłączyłem, podłączyłem inaczej kabelki i jest OK. A więc raczej nie jest spalona :D

BlackRaven
komentarz
komentarz

Dołączę się do dyskusji, mam płytę EVGA nF 650i Ultra, gdzie się do niej podłącza głośniczek systemowy?? Na płycie nie znalazłem takiego miejsca, w manualu też nic nie nie pisze... Może wcale się nie podłącza??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.