x-kom hosting

Temperatury

Gość
utworzono
utworzono

witam .martwie sie o temparetury u mnie . procek 56-59 stopni a plyty okolo 46-48 ..jak znizyc te temperatury ?? mam celeron d 2,66GHZ 256mb ramu DDR ,plyte ASRock i grafike ATI 9250

arcix
komentarz
komentarz

Podstawowe rzeczy:

1.Wentylator z przodu i z tyłu obudowy

2.Kable w obudowie ułożone i pospinane.

3.Obudowa nie może stać przy scianie(tył odsunięty od ściany)

4.Wyczyszczony z kurzu cooler na procesorze,lub wymiana na nowy(duży miedziany radiator)

Odsyłam cię równiez do tego artykułu:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2034

Gość
komentarz
komentarz

Kup sobie najnowszy PC Format ( 6.50 zł) Tam jest cały artykuł o yim mn. jak czyścić wszystkie wentylatory i radiatory ., jak je odkręcić, jak pospinać kable do lepszej cyrkulacji powietrza itepe. :D

Gość
komentarz
komentarz

to kupie sobie wentylator tylko jaki ?? wiem ze 80mm ...ale z jakim wejsciem bo sa dwa ...?

ambas
komentarz
komentarz

Najpierw zmierz rozstaw otworów do mocowania wiatraka, lepiej jest kupić 120mm niż 80mm. A to z jakim kupisz wejściem zależy od tego czy chcesz podpiąć wiatrak pod płytę główną -wejście 3pin (wtedy będziesz mógł regulować prędkość obrotów za pomocą jakiegoś programu albo ustawisz w biosie) czy pod wejście molex bezpośrednio do zasilacza (wtedy jak będziesz chciał regulować obroty to będziesz musiał kupić/zrobić regulator obrotów)

Gość
komentarz
komentarz

aha ok a te wejscie 3 pinowe to jest tylko jedno czy wiecej ?? bo wiem ze do procka jest i jest jeszcze jakies?

tazman
komentarz
komentarz

Napisz jaki masz procesor płytę grafikę itd, gdyz dla niektórych procesorów ta temperatura jest jak najbardziej wskazana

Gość
komentarz
komentarz

kopia z everest :

Pole Wartość

Płyta główna

Typ procesora Intel Celeron D 330, 2666 MHz (20 x 133)

Nazwa płyty głównej ASRock P4VM800 (3 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA P4M800 Pro

Pamięć fizyczna [ TRIAL VERSION ]

Typ BIOS'u AMI (09/23/05)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran

Karta wideo RADEON 9250 - Secondary (128 MB)

Karta wideo RADEON 9250 (128 MB)

Akcelerator 3D ATI Radeon 9250 (RV280)

Monitor Monitor Plug and Play [NoDB] (650GJ3JY30002)

Multimedia

Karta dźwiękowa C-Media CMI9739A/9761 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Magazyn

Kontroler IDE Kontroler VIA Bus Master IDE

Storage Controller SCSI/RAID Host Controller

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny SAMSUNG SP0411N (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B (DVD+R9:8x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Napęd dysków optycznych IV1434R GXV809G SCSI CdRom Device

Status dysków SMART OK

Partycje

C: (NTFS) [ TRIAL VERSION ]

D: (NTFS) 31196 MB (5049 MB wolne)

Rozmiar całkowity [ TRIAL VERSION ]

Urządzenia wejściowe

Klawiatura Urządzenie klawiatury HID

Mysz Mysz Logitech HID Cordless Mouse+

ogolne info jeszcze cos skopiowac?

Gość
komentarz
komentarz

ale ten wentylator na procek czy na obudowe ,jakie wejscie?

snip91
komentarz
komentarz

Te wentylatory podane przez kaczynksy'ego są na procesor na sockecie 478 i 775.

Gość
komentarz
komentarz

to jaki kupic zeby byl dobry ? zebym go podpial ,mam juz jeden na procku

snip91
komentarz
komentarz

Proponuję kupić 2 takie wentylatorki i założyć 1 na przód i 1 na tył obudowy: http://allegro.pl/item249267871_asus_crx_p...ichszy_5db.html

Jeśli możesz założyć większe to byłoby jeszcze lepiej :)

Jak już masz tam wentylatorki to możesz też zmienić boxowy wentyl na procku na np. ten: http://allegro.pl/item250278296__zalman_70...r_cnps7000.html

Gość
komentarz
komentarz

mam na procku ,nie bede zmienial.kupie na tyl jeden ,tylko z jakim wejsciem ,bo tu jest problem .3 pinowe wejscie mam ale podlaczony jest went. na procku ,wiec z jakim wejsciem kupic ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.