x-kom hosting

[rozw.]pilne - Jaki Ram Do Athlona 64 Na Socket Am2?

FrogsterPL
utworzono
utworzono

Jak w temacie. Będę składać 2 kompy biurowe, obydwa z Athlonami 64 3000+ na Socket AM2 (Orleans). No i mam dylemat, jaki RAM do tego? 667 czy 800 MHz? Wiem, że w przypadku Socket A procki AMD najlepiej działały przy synchronicznym działaniu FSB i RAMu, ale jak jest przy AM2? Będzie jakaś korzyść z zastosowania 800 MHz kości? Od razu mówię, że nie będzie to żadne dual channel - po jednej kości 512 MB na kompa, najprawdopodobniej Kingston. Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź.

arcix
komentarz
komentarz
ak w temacie. Będę składać 2 kompy biurowe , obydwa z Athlonami 64 3000+ na Socket AM2 (Orleans)

Wystarczy 667MHz jak na kompy biurowe.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Że wystarczy to ja wiem :) Tylko po prostu na allegro ceny są praktycznie takie same, więc chodzi mi po prostu o to, czy będzie jakikolwiek zysk wydajności przy 800 MHz? A może wręcz spadek?

Lewy12
komentarz
komentarz

Przy 800Mhz wydajność wzrośnie !!!

arcix
komentarz
komentarz
Przy 800Mhz wydajność wzrośnie

Ale nie drastycznie wzrośnie,lecz minimalnie,zależy tez od CL czym mniej tym lepiej-wiadomo.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

OK, skoro wzrośnie to spoko :) Bo obawiałem się, że może być taki haczyk jak z Athlonami na Socket A - gorsza wydajność przy innym taktowaniu RAMu niż ma FSB :) Wielkie dzięki za odpowiedzi (aczkolwiek jeszcze można odpisywać jak coś, dam znać jak sprawa będzie całkowicie zamknięta). Po plusiku, jakkolwiek nie zaszkodziłoby żeby lewy12 uzasadniał swoje zdanie :D

EDIT:

Jednak będą moduły 667 MHz ;) Temat można zamknąć, plusiki rozdane, dzięki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.