x-kom hosting

Problem Z Płytą M7vib - Nie Mogę Ustawić Fsb133

anchemar
utworzono
utworzono

Witam wszystkich! Jestem nowy, a to mój pierwszy post/temat czy jak to tam zwą:)

Problem jest taki:

Mam płytkę główną BISTAR M7VIB. Działała z Duronem 800Mhz (FSB100) i wszystko było ok. Kupiłem sobie jednak Athlona 2000 i nie potrafię zmienić FSB100Mhz na 133Mhz. W biosie są ustawienia tylko do 124Mhz i jeśli takie ustawię, to monitor się nie załącza po zapisaniu tych ustawień. Zajrzałem więc do obudowy. Tam wreszcie znalazłem zworki 100/133. Radość! Ale jak ustawiłem zworkami FSB133 to monitorek dalej nie wstaje. No to więc ściągnąłem bios (plik "Vib0919b.bin"), nagrałem na dyskietkę, zrobiłem bios update i nic się nie zmieniło. Athlon 2000 dalej chodzi na ustawieniach 12,5x100.

Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc będę niezmiernie wdzięczny.

Co by tu mogło być przydatne na temat mojego komputerka? Procesor wersja Thoroughbred (czy jakoś tak), pamięć 1x 256ddr/333mhz firmy MDT (mam zresztą kilka różnych i też na nich dzieje się tak samo), dysk wszystko jedno, grafa też.

aaa.. monitor Belinea '15 CRT, hehe.

pozdrawiam wszystkich Polakuf!

Gość
komentarz
komentarz

Zworka musi być ustawiona na 133MHz. Spróbuj zresetować bios.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.