x-kom hosting

Rozdzielacz sygnału dekodera telewizji satelitarnej/cyfrowej

n31T
utworzono
utworzono

Cześć,

Czy słyszał może ktoś z Was o urządzeniu które potrafi rozdzielić sygnał dekodera na 2 tv ? Chodzi o urządzenie dzięki któremu można zmieniać kanały na każdym tv a sygnał ciągnięty jest z tylko 1 dekodera. Sam nie wierzyłem w istnienie takiego urządzenia, jednak obecnie mam 100% pewność iż ono istnieje (widziałem zdjęcia znajomego który pracuje na budowie za granicą). Niestety kolega zrobił zdjęcia tylko powierzchownie i bez żadnego znaku firmy/nazwy sprzętu i obecnie nie ma już dostępu do tego domu.

pozdrawiam,
Sheo

Gość
komentarz
komentarz

Nie ma takiego urządzenia! To musiał być drugi dekoder. W telewizji N jest to usługa o nazwie multi room. W C+ i w polsacie takie coś jest także dostępne. Z jednego dekodera możesz mieć tylko wyświetlany jeden kanał.

n31T
komentarz
komentarz

Kwestie istnienia czy też nie możemy pominąć, gdyż urządzenie takowe istnieje w 100%, urządzenie tamto nie posiadało wejścia na kartę ani nic podobnego, miało jedynie 1 wejście i 2 wyjścia i zasilacz, nic więcej. Było ono podpięte pod dekoder bezpośrednio a 2 kable do tv puszczone były od tego urządzenia. Do każdego telewizora był oddzielny pilot za pomocą którego można było przełączać kanały. Od razu dopisze iż każdy mógł wyświetlać inny kanał (nie było to na zasadzie przełączania tego samego kanału na obu tv).

Gość
komentarz
komentarz

Dodatkowy dekoder telewizji N podłączasz do głównego dekodera tylko poprzez przewód sieciowy LAN! I każdy dekoder ma oddzielny pilot. To zapewne miał Twój kolega. Ale to nadaj są dwa dekodery! Inaczej się po prostu nie da.

n31T
komentarz
komentarz

Powtarzam po raz ostatni. Nie był to dekoder i prosiłbym o nie wchodzenie w dyskusję wnosząc do tematu tego typu stwierdzenia. Nie był to drugi dekoder bo zakładał to jakiś powiedzmy "Afroamerykanin" z ogłoszenia z gazety i sam właściciel tego domu był wniebowzięty taką możliwością. Takich urządzeń w domu było 3, pod które podpięte było 6 telewizorów. W domu były 3 dekodery tylko i WYŁĄCZNIE! Nie było to żadne urządzenia od operatora i tym podobne.

Skrash
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Nie był to dekoder i prosiłbym o nie wchodzenie w dyskusję wnosząc do tematu tego typu stwierdzenia.[/quote]
...
[quote]W domu były 3 dekodery tylko i WYŁĄCZNIE![/quote]
To w końcu to były dekodery czy nie?

Ja mam w domu taki rozdzielacz, do którego wkładam kartę abonenta. Ten z kolei rozdzielacz kieruje sygnał do 4 niezależnych dekoderów połączonych z 4 telewizorami. Przepuszcza, że to co widziałeś, działa na podobnej zasadzie, tylko jest to zamknięte w jednym pudełku. Ten rozdzielacz to naprawdę nic wielkiego (w znaczeniu powierzchniowym), dlatego ktoś z odrobiną wiedzy elektronicznej mógł stworzyć taką integrę, jaką starasz się nam opisać.

n31T
komentarz
komentarz

[quote name='Skrash' timestamp='1315725639' post='1339906']
...

To w końcu to były dekodery czy nie?

[/quote]

Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Napisałem że w domu były 3 urządzenia o które mi chodzi podpięte do 3 dekoderów a pod te urządzenia było podpiętych 6 telewizorów.

Skrash
komentarz
komentarz

Rozumiem, choć nie wiem na czym polega niezwykłość tego wynalazku. Posiadam prosty rozdzielacz i też mogę oglądać na każdym telewizorze co innego. Może same dekodery na zdjęciach Twojego znajomego były jakieś specjalne, skoro potrafiły równocześnie odtwarzać dwa różne sygnały.

szaki
komentarz
komentarz

Skrash masz C+?

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli jest to kablówka podłączana do wejścia antenowego, to wystarczy spliter/rozdzielacz. Bo każdy TV ma w sobie odbiornik/ Ale jeżeli to była tv z satelity, to wybacz, ale bez 2-ch dekoderów nie mozna odbierać na dwóch telewizorach różnych kanałów. Siedzę w tvsat od 15-lat i nic w tej kwestii się nie zmieniło.

n31T
komentarz
komentarz

Umiem rozróżnić kablówkę od satelity.

Gość
komentarz
komentarz

Ale nie masz pojęcia o sposobie odbioru sygnału kodowanego. Skoro stwierdzam, że potrzebne są dwa dekodery, do odbioru dwóch różnych kanałów na dwóch telewizorach, to uwierz, że tak jest. Dekoder dostaje sygnał z konwertera, ustawionego na odbiór tylko jednego kanału z danego transpondera umieszczonego na konkretnym satelicie. Ten sygnał jest dekodowany przez dekoder przy użyciu kodów zamieszczonych na karcie i dalej jest przekazywany na wyjście dekodera do TV. Jest to tylko zdekodowany jeden jedyny kanał! I to możesz mieć nawet na 10-ciu TV. Aby odbierać dwa kanały potrzebne są minimum dwa konwertery (albo konwerter Twin - który jest złożony z dwóch konwerterów) Takie coś jest przesyłane do odbiornika i jeden z kanałów może zostać nagrany, a drugi oglądany. lub jeden może zostać oglądany, a drugi przesłany do drugiego dekodera. Sorry, ale w tym temacie nie wiesz nic, a wypowiadasz się jakbyś zjadł wszystkie rozumy.

raazor90
komentarz
komentarz

Jedynym rozwiązaniem i tylko na Cyfrę + jest taki splitter http://allegro.pl/spliter-medium-iv-cyfra-3-karty-card-splitter-hd-i1791668777.html W innym wypadku drugi dekoder

Gość
komentarz
komentarz

Do splitera potrzebny jest dodatkowy dekoder i konwerter, bo rozdziela on tylko sygnał z karty kodującej, a nie sygnał TV.

  • 4 tygodnie później...
n31T
komentarz
komentarz

[quote name='puciek' timestamp='1315755829' post='1340327']
a wypowiadasz się jakbyś zjadł wszystkie rozumy.
[/quote]

Prosiłem 10 razy abyś nie udzielał swojego głosu tu, jeśli nie znasz odpowiedzi na moje pytanie, tylko masz zamiar zaprzeczać istnieniu takiego urządzenia. Oczywiście byłeś w błędzie, istnieje takie urządzenie i działa ono w 100% gdyż widziałem je kilka dni temu na własne oczy.

[quote name='puciek' timestamp='1315755829' post='1340327']
Skoro stwierdzam, że potrzebne są dwa dekodery, do odbioru dwóch różnych kanałów na dwóch telewizorach, to uwierz, że tak jest.[/quote]

Nie ja tu chyba pozjadałem wszystkie rozumy Panie wszechwiedzący....


Temat do zamknięcia,
pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

To podaj nazwę i model tego cuda, chciałbym to zobaczyć.

Alpha75
komentarz
komentarz

Sheo wiem chyba o co ci chodzi, to jest tzw. rozdzielacz sygnału do którego podłączasz kabel antenowy i rozdziela ci na 2? Z czego 1 podłączasz do dekodera a 2 kabel do drugiego telewizora. Jeśli o to chodziło to idziesz do sklepu ogólnie z elektroniką gdzieś gdzie możesz kupić kabel sieciowy, tam powinni też mieć owy rozdzielacz sygnału tylko, że radził bym ci kupić ten droższy za 20pare złotych ze wzmocnieniem sygnału bo jeśli kupisz ten za 3-4 zł sygnał będzie słaby i na 1 telewizorze będzie dobrze odbierało a na drugim da radę oglądać ale będzie śnieżyło troszkę. http://www.tceq.pl/files/image/500/rozgaleznik_satelitarny/rozgaleznik_sat_tceq_rs12_1.jpg to jest właśnie to małe cacuszko do rozdzielania na 2 telewizory.

Gość
komentarz
komentarz

Tylko, że ten spliter nie będzie działał z dekoderem satelitarnym w taki sposób, aby na każdym telewizorze można było oglądać inne kanały, więc to chyba nie o takie coś chodzi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.